Який план електроживлення використовувати в Windows?

У Windows за замовчуванням встановлений "Збалансований" план електроживлення і багато користувачів його використовують весь час, ніхто і нічого не змінює. Якщо ж зайти в налаштування електроживлення, там є ще як мінімум два плани - "Економія енергії" та "Висока продуктивність". На деяких комп'ютерах виробники пристрою додають додатковий план електроживлення. У сьогоднішній статті ми розглянемо яка між ними різниця, і чи є потреба в їх зміні.

Де подивитися і змінити схему живлення?

У рядку пошуку напишіть  Електроживлення  і натисніть клавішу Enter.

Також у всіх версіях Windows електроживлення можна знайти в панелі управління, або якщо ваш пристрій з батареєю - натиснути на значок батареї правою клавішею миші і вибрати з меню "Електроживлення".

Відразу ви побачите два плану електроживлення "Збалансований" і "Економія енергії", нижче якщо натиснути на "Показати додаткові схеми" - ви побачите план "Висока продуктивність". У цьому вікні ви зможете вибирати плани електроживлення з встановлених, або створювати власні.

Яка різниця між планами електроживлення?

Кожна з цих схем живлення є набором налаштувань:

  • Збалансований -  даний план електроживлення автоматично підвищує швидкодію процесора, коли комп'ютер потребує цього і зменшує його, коли комп'ютер не діє. Даний план включений за замовчуванням і підходить в більшості випадків всім.
  • Економія енергії -  цей план намагається весь час економити енергію, за рахунок зменшення яскравості екрану, уповільнення процесора, відключення модулів і т.д. Мінуси даного плану: додатки можуть запускатися довше і працювати повільніше, екран може бути недостатньо яскравим.
  • Висока продуктивність -  в даному плані швидкість роботи вашого процесора завжди на максимумі, навіть коли комп'ютер не використовується. Також збільшена яскравість екрану і модулі (Wi Fi, Bluetooth і т.д.) не переходять в режим енергозбереження.

Але це тільки загальні характеристики, в кожному плані порядку декількох десятків різних налаштувань, подивитися їх усі можна натиснувши лівою клавішею миші на "Налаштування схеми електроживлення" (поруч з назвою схеми електроживлення) => внизу виберіть "Змінити додаткові настройки живлення" => в наступному вікні дивіться або змінюйте будь-які параметри обраного плану електроживлення, також зверху можна вибрати будь-який з планів і подивитися його налаштування.

Чи потрібно міняти схему живлення?

Тут спірне питання, якщо план "Збалансований" сам збільшує або зменшує продуктивність в залежності від ваших потреб, то навіщо його міняти? З іншого боку, що робити, якщо до вашого ноутбука підключений монітор (телевізор) і вам непотрібний екран самого ноутбука, ви його закриваєте і в цей момент відповідно до планів електроживлення він переходить в сплячий режим. Або можливо ви використовуєте свій комп'ютер як термінал віддаленого доступу і вам потрібно, щоб він був включений постійно, не переходив в сплячий режим і не відключав ніякі пристрої.

Звичайно краще відкрити план електроживлення і налаштувати всі пункти під свої потреби, але якщо ви в цьому не дуже розбираєтеся і часу розбиратися немає? Коли потрібно, щоб батарея вашого пристрою довше тримала заряд - вибирайте "Економія енергії", коли потрібно щоб ПК працював на максимумі і не переходив після хвилинного простою в сон - вибираєте "Висока продуктивність". Але все ж я рекомендую зайти в налаштування обраного плану і змінити необхідні для роботи пристрою параметри, почніть і зрозумієте, що це не так складно як здається.

Як налаштувати план електроживлення?

Зайдіть в "Налаштування схеми електроживлення" (поруч з назвою схеми живлення).

В даному вікні ви можете налаштувати: яскравість екрану, через скільки часу при бездіяльності комп'ютер увійде в режим, через скільки часу затемнювати дисплей, через який час при бездіяльності комп'ютера відключати дисплей. Щоб побачити ще більше налаштувань натисніть лівою клавішею миші на "Змінити додаткові настройки живлення".

Тут ви можете налаштувати: вводити чи пароль при пробудженні; відключати жорсткий диск через заданий час бездіяльності, або не відключати; налаштувати параметри фону робочого столу; налаштувати параметри адаптера бездротової мережі, тобто зменшити продуктивність або збільшити; варіанти сну і через скільки часу бездіяльності вмикати сон; дозволити таймери пробудження; заборонити або дозволити тимчасово відключати USB; які дії проводити під час закриття кришки ноутбука або натискання на кнопку живлення; і багато іншого.

Після вибору потрібних налаштувань просто натисніть лівою клавішею миші на "ОК" і закрийте всі непотрібні відкриті вікна.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂