Налаштування яскравості екрана в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо всі способи за допомогою, яких можна змінити яскравість екрану в Windows 10.

Налаштування яскравості екрана за допомогою клавіатури.

Деякі клавіатури, здебільшого в ноутбуках, мають клавіші для зміни яскравості екрану. На таких клавішах часто намальовано сонце, найчастіше вони перебувають на верхньому ряду клавіш, на деяких пристроях Samsung бачив їх на стрілках. Деякі клавіші зменшують або збільшують яскравість як тільки на їх натискаєш, а на деяких пристроях спочатку потрібно натиснути клавішу Fn і утримуючи її натискати клавішу зменшення або збільшення яскравості.

Залежно від телефону, HP клавіші для зміни яскравості виглядають так:

Залежно від телефону Samsung клавіші для зміни яскравості виглядають як на малюнку нижче, і якщо в HP для зміни яскравості екрану досить було натиснути на одну кнопку F2 або F3, то в Samsung потрібно натиснути і утримувати клавішу Fn і натискати стрілку вгору - щоб збільшити яскравість, або стрілку вниз - щоб зменшити її.

Налаштування яскравості екрана в центрі повідомлень.

1. Відкрийте "Центр повідомлень". Значки в центрі повідомлень можуть бути згорнуті або розгорнуті, якщо у вас розгорнуті - переходьте до наступного пункту, якщо згорнуті - натисніть на "Розгорнути";

2. Серед безлічі кнопок одна регулюватиме яскравість, кожен раз натискаючи на неї ви будете зменшувати або збільшувати яскравість на 25%. Наприклад натиснувши по ній раз - ви зменшите яскравість до 75%, ще раз - до 50%, втретє 25% і четвертий 0%, наступні натискання будуть збільшувати яскравість.

Налаштування яскравості екрана в Параметрах харчування.

Якщо ваш пристрій з батареєю - на панелі завдань у вас є значок батареї, натиснувши на нього також можна змінити яскравість.

 Натискаємо на значок батареї на панелі завдань лівою клавішею миші і в що відкрилися параметрах харчування регулюємо яскравість натискаючи лівою клавішею миші по плитці яскравості. Кожне натискання по плитці буде зменшувати або збільшувати яскравість екрану на 25%.

Налаштування яскравості екрана в Параметрах системи

1. Заходимо в меню "Пуск" і відкриваємо "Параметри";

2. Вибираємо "Система";

3. З лівого боку має бути вибрано "Екран", а з правого боку біля "Налаштування рівня яскравості" наведіть повзунок лівою клавішею миші, тим самим регулюючи яскравість екрану.

Після вибору оптимальної яскравості вікно параметри системи можна закривати.

Налаштування яскравості екрана в Управлінні електроживленням.

1. Натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть з меню "Керування електроживленням" (також можна відкрити через "Панель управління" або значок батареї на панелі завдань).

2. Внизу вікна біля "Яскравість екрану" наведіть повзунок лівою клавішею миші вліво або вправо, тим самим збільшуючи або зменшуючи яскравість екрану. Після вибору оптимальної яскравості - закрийте вікно.

Налаштування яскравості екрана в налаштуванні схеми електроживлення.

1. Натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть з меню "Керування електроживленням" (також можна відкрити через "Панель управління" або значок батареї на панелі завдань).

2. Перед активним планом електроживлення стоїть крапка, натисніть біля нього лівою клавішею миші по "Налаштування схеми електроживлення".

3. Тут ви можете пересуваючи повзунки налаштувати яскравість при роботі системи від батареї і окремо яскравість від мережі. Після вибору оптимальної яскравості натисніть на "Зберегти зміни" і закрийте вікно.

Налаштування яскравості екрана в додаткових параметрах живлення.

1. Натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть з меню "Керування електроживленням" (також можна відкрити через "Панель управління" або значок батареї на панелі завдань).

2. Перед активним планом електроживлення стоїть крапка, натисніть біля нього лівою клавішею миші по "Налаштування схеми електроживлення".

3. Натисніть на "Змінити додаткові настройки живлення";

4. Натисніть лівою клавішею на плюс перед "Екран" => відкрийте "Яскравість екрану" => виберіть від батареї або від мережі і за допомогою лівої кнопки миші змініть яскравість на потрібну. Після вибору оптимальної яскравості натисніть "ОК" і закрийте усі вікна.

Налаштування яскравості екрана в PowerShell.

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів в рядку пошуку написати PowerShell, натиснути на знайдений варіант правою клавішею миші і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

2. Для зміни яскравості будемо використовувати команду  (Get-WmiObject -Namespace root / WMI -Class WmiMonitorBrightnessMethods) .WmiSetBrightness (1, яскравість)

Наприклад, щоб задати яскравість екрану 70% - потрібно ввести команду  (Get-WmiObject -Namespace root / WMI -Class WmiMonitorBrightnessMethods) .WmiSetBrightness (1,70)  і натиснути Enter.

Цифру замість "Яскравість" можна ставити будь-яку, після вибору оптимальної яскравості екрану - закрийте PowerShell.

Також ви можете змінювати яскравість на самому екрані монітора, якщо на ньому є клавіші. На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи зміни яскравості екрану - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂