Як оптимізувати і дефрагментувати диски в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як вручну оптимізувати і дефрагментувати диски в Windows 10.

Оптимізація накопичувача хороший спосіб підвищити продуктивність вашого ПК. Windows включає функції, що допомагають оптимізувати різні накопичувачі. Система автоматично вибирає оптимізацію відповідну для вашого диска. За замовчуванням, оптимізація, яка раніше називалася дефрагментацією, запускається автоматично за розкладом в момент обслуговування. Ви ж можете запустити її вручну в будь-який момент.

Оптимізація (дефрагментація) в оптимізації дисків

Відкрити оптимізацію (дефрагментацію) дисків:

1. Перший спосіб відкрити інструмент оптимізації - в рядку пошуку напишіть  Оптимізація дисків  і виберіть її зі знайденого.

2. Другий спосіб відкрити інструмент оптимізації - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  dfrgui і натисніть клавішу Enter.

3. Третій спосіб відкрити інструмент оптимізація - зайдіть в меню "Пуск", у всіх додатках зайдіть в "Засоби адміністрування Windows" і виберіть "Оптимізація дисків".

4. Четвертий спосіб - відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E => виберіть диск, який потрібно оптимізувати => у вкладці "Управління" натисніть на "Оптимізувати".

5. П'ятий спосіб - відкрийте "Провідник" з ярлика або натиснувши клавіші Win + E => натисніть правою клавішею миші на диск, який потрібно оптимізувати, і виберіть "Властивості" => у вкладці "Сервіс" натисніть на "Оптимізувати".

6 . Шостий спосіб - зайдіть в "Панель управління =>" Адміністрування "=> відкрийте" Оптимізація дисків ".

  Запустити оптимізацію (дефрагментацію) диска

Відкривши інструмент "Оптимізація дисків" виберіть потрібний диск і натисніть на "Оптимізувати". Також ви можете спочатку натиснути на "Аналізувати", щоб дізнатися потрібна оптимізація цього диску чи ні.

Оптимізувати (дефрагментировать) диск в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Щоб оптимізувати (дефрагментировать) один з дисків - використовуйте команду defrag D: / O (замініть букву виділену червоним на букву диска, який потрібно оптимізувати). Щоб оптимізувати (дефрагментировать) все диски - використовуйте команду  defrag / C / O

Для оптимізації дисків є різні параметри, які ви можете додати в команду. Щоб дізнатися всі параметри і вибрати потрібний - в командному рядку введіть команду  defrag /? і натисніть клавішу Enter.

Оптимізувати (дефрагментировать) диск в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку напишіть PowerShell, натисніть на знайденому результаті правою клавішею миші, виберіть "Запустити від імені адміністратора"

2. Щоб аналізувати обраний вами диск використовуйте команду  Optimize-Volume -DriveLetter E -Analyze -Verbose   (замініть букву виділену червоним на букву диска, який потрібно аналізувати).

3. Щоб оптимізувати диск використовуйте команду  Optimize-Volume -DriveLetter C -Defrag -Verbose  (замініть букву виділену червоним на букву диска, який потрібно оптимізувати).

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи -пише в коментарях! Щастя Вам 🙂