Як знайти IP-адресу будь-якого пристрою, MAC-адресу та інші параметри мережевого з'єднання

Кожне підключений до мережі пристрій (ноутбуки, планшети, настільні комп'ютери, смартфони і т.д.) має свій IP-адресу в мережі і універсальний MAC-адресу. Дуже часто, з якихось причин вам потрібно знати свій MAC-адресу, або IP- адресу. У сьогоднішній статті розглянемо як знайти IP і MAC адресу в пристроях Windows 10, 8.1, 8, 7, Mac OS X, IPhone, IPad, Android, Linux.

Windows 10 

У Windows 10 IP і Mac-адресу можна знайти швидше ніж в інших версіях операційних систем. В області повідомлень потрібно натиснути на значок Wi Fi, або інтернет, потім виберіть "Мережеві параметри"

Як знайти IP і Mac-адреса Windows 10

У вікні вибираємо "Додаткові параметри". В даний меню можна зайти також через "Пуск" => Параметри => Мережа та інтернет => Wi Fi або Ethernet.

Як знайти IP і Mac-адреса Windows 10

Прокрутіть вниз і побачите всі потрібні мережеві параметри

Як знайти IP і Mac-адреса Windows 10

Windows 7, 8, 8.1, 10

У всіх версіях Windows мережеві параметри можна знайти через панель управління (панель управління зазвичай в меню Пуск, якщо немає - можна знайти через пошук, або натиснувши на пуск правою клавішею миші і вибравши зі списку).

В панелі управління вибираємо "Перегляд стану мережі та завдань" (в пункті Мережі та Інтернет) => з лівого боку "Зміна параметрів адаптера" => подвійним клацанням лівої кнопки миші відкрийте потрібне вам підключення => натисніть "Відомості" => тут будуть всі необхідні вам параметри мережі

Як знайти IP і Mac-адреса Windows 7,8,8,1,10

Також у всіх версіях Windows, щоб дізнатися мережеві параметри - досить ввести в командний рядок: IPCONFIG

Як знайти IP і Mac-адреса Windows 7,8,8,1,10

Mac OS X

Найпростіший і швидкий спосіб дізнатися мережеві параметри в Mac: утримуючи кнопку "Опції" відкрити меню Wi Fi в рядку меню у верхній частині екрану, і в списку в самому низу побачите IP, Mac-адресу, і т.д.

Другий спосіб: зайти в меню Apple і вибрати "Системні налаштування"

Як знайти IP і Mac-адресу Mac OS X

Відкрийте "Мережа" і виберіть своє підключення до мережі, потім вибираємо "Додатково" і дивимося по вкладках потрібну вам мережеву інформацію.

Як знайти IP і Mac-адресу Mac OS X

IPhone і IPad

Щоб знайти IP-адресу та інші мережеві параметри в  IPhone і IPad  - потрібно зайти в "Налаштування" => Мережі Wi Fi => біля вашої мережі натисніть стрілку

Як знайти IP і Mac-адресу IPhone, IPad

Щоб дізнатися Mac (фізичну адресу) в  IPhone і IPad -  в тих же налаштуваннях заходимо в "Основні" => Про телефон

Як знайти IP і Mac-адресу IPhone, IPad

Android 

В Android IP і Mac-адресу можна подивитися в настройках:

заходимо в "Налаштування", можна зайти через меню або опустити шторку і вибрати шестерінку

Як знайти IP і Mac-адресу Android

Тепер відкриваємо "Мережі" => Wi Fi => вибираємо "Додатково"

Як знайти IP і Mac-адресу Android

Опускаємося в самий низ, де написаний IP-адреса і Mac-адреса

Як знайти IP і Mac-адресу Android

Linux

Ця інформація доступна з області повідомлення, натисніть на значок "Мережі" (дві стрілочки поряд) і виберіть "Інформація з'єднання". Тут буде вся інформація: IP-адреса, Mac-адресу і т.д.

Як знайти IP і Mac-адреса Linux

також всі мережеві параметри можна дізнатися ввівши Ifconfig в терміналі.

У всіх пристроях процес пошуку мережевих параметрів схожий, тобто потрібно йти в налаштування, мережа і т.д. Якщо є доповнення, або знаєте способи простіше - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂