Як встановити Windows 10, 8, 7 з флешки

Чи не кожен новий ноутбук, або комп'ютер продається з приводом, і більшість купується техніки йде без операційних систем. З цього виникає потреба в установці Windows з флешки. У сьогоднішній статті ми розглянемо як встановити Windows 10, 8, і 7 з флешки.

Що потрібно для установки Windows:

1.Нужна флешка розмірами від 4 ГБ, і розуміння того, що всі дані з неї пропадуть в процесі створення настановної флешки.

2. Якщо ви перевстановлюєте Windows, а не ставите з нуля - збережіть всі дані на другорядний диск, або зовнішніх накопичувач. Тобто, у вас є фото на робочому столі - перекидайте його на диск D (або в хмарне сховище), також може ви хочете зберегти закладки та налаштування браузерів.

3. Чи потрібен образ Windows, тобто файл з розширенням iso, або інсталяційний диск Windows.

Якими програмами створити настановну флешку

Різні інструменти для створення настановної флешки в Windows 7 і 8 розглядалися раніше в статті "Як створити завантажувальний USB накопичувач і SD карту для кожної операційної системи". З усіх запропонованих способів виберемо універсальний, за допомогою програми Rufus можна створити настановну флешку Windows 10, 8, 7 (якщо у вас є iso образ операційної системи, яку ви хочете встановити).

Викачуємо Rufus => запускаємо цю утиліту => підключаємо флешку (можна таким же способом записати диск йди sd карту) => в поле "пристрій" вибираємо флешку => на проти "Створити завантажувальний диск" вибираємо   => знаходимо файл образу операційної системи, яку ви хочете встановити (з розширенням iso) => вибираємо його, натискаємо "ОК" і в основному вікні вибираємо "Старт" => чекаємо закінчення процесу.

Якщо вам потрібна Windows 10, ви можете скористатися утилітою від Майкрософт, щоб створити інсталяційний накопичувач.

Установка Windows 10, 8, 7 з флешки

Тепер, коли у нас на руках установча флешка, потрібно на комп'ютері вибрати спосіб завантаження з неї:

1.При включенні комп'ютера за допомогою клавіші Del (або інших клавіш) зайдіть в BIOS або Boot menu, і виберіть завантаження комп'ютера з флешки.

2. Якщо у вас буде з'являтися напис "press any key to boot from cd or dvd", коли йтимуть точки - натисніть Enter.

3. Розпочнеться копіювання файлів потрібних для установки, після даних дій може з'явитися віконце в якому єдиний варіантом продовження установки буде натискання на "Встановити зараз".

4. У наступному вікні на пропозицію "Оновлення ...", або "Вибіркова ..." - натискаємо "Вибіркова". Якщо оновлювати систему, то залишиться купа зайвого мотлоху, налаштувань і робота системи навряд чи буде коректною. Хоча в Windows 8 і 10, є можливість скидання до початкового стану, але навіщо робити подвійну роботу?

5. Якщо у вас комп'ютер новий -удаляете всі розділи і розбиваєте як вам зручно, якщо що розміри розділу можна змінити після установки. Якщо у вас була встановлена ​​операційна система і ви ставите нову - можна видалити диск "зарезервовано системою" і розділ на якому була встановлена ​​операційна система (в більшості випадком це розділ 2). Ви ж зберегли дані з основного дика перед перевстановлення? Після даних дій все з основного диска піде 🙂 Решта диски краще не чіпати, але якщо на них немає нічого потрібного і все на комп'ютері хочете затерти - тоді видаляйте.

Тепер створюєте розділ потрібних розмірів, бажано не менше 100 ГБ для основного диска, і продовжуєте установку.

Також, якщо у вас вже встановлена ​​якась операційна система, можна встановити дві (або більше) версії Windows.

6. Під час подальшої установки комп'ютер кілька разів перезавантажиться, нічого натискати не потрібно. Крім цього він може попросити ввести ключ продукту, якщо є серійний номер - вводите.

7. Далі у вас може попросити ввести ім'я комп'ютера, ім'я користувача і також вибрати необхідну мережу для підключення - ви вибираєте те що вам потрібно і натискаєте "Далі".

8. Коли ви побачите перед собою робочий стіл - на комп'ютер потрібно буде встановити драйвера.

9. Тепер потрібно встановити основні програми: офіс, антивірус і т.д.

Після даних дій у вас буде нова операційна система, готова для роботи. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂