Як використовувати закладки в Microsoft Word

У роботі з довгими документами Word ви можете використовувати закладки щоб швидко перейти до потрібного пункту в тексті.

Читаючи книгу, ми часто використовуємо закладку для того, щоб відзначити потрібне місце. Теж саме можна робити і з документами Word.

Закладки в Word є кодами. Вони не видно (а то й зробити їх видимими) і не друкуються.

Ця функція застосовується однаково для Word 2007, 2010, 2013, 2016.

Щоб вставити закладку в певному місці, встановіть в цьому місці курсор або виділіть необхідний текст і натисніть на вкладку «Вставити».

Далі натискаємо на «Закладки» в меню «Посилання».

У вікні введіть ім'я закладки і натисніть кнопку «Додати».

Найкраще використовувати ім'я, яке буде описувати виділений текст. Це допоможе вам згадати який саме текст знаходиться за кожною закладкою. Ми використовували ім'я «Закладка1» просто для прикладу.

Дані не видно за замовчуванням. Для того, що б їх бачити в тексті натискаємо на вкладку «Файл» => «Параметри».

У Діалоговому вікні зліва шукаємо кнопку «Додатково». У списку праворуч прокручуємо вниз до розділу «Показувати вміст документа», ставимо галочку на «Показувати закладки» і натискаємо «ОК».

Якщо ви просто ставили курсор в потрібному для закладки місці, тоді закладка буде виглядати так:

Якщо ж ви виділяли потрібний текст, закладка буде виглядати так:

Щоб у відкритому тексті перейти відразу до потрібної закладці, заходимо у вкладку «Вставка» => «Посилання» => «Закладка», в діалоговому вікні вибираємо потрібну закладку і натискаємо кнопку «Перейти».

Після переходу, для закриття вікна, натискаємо «Закрити» в нижньому правому куті діалогового вікна.

Перейти до закладки можна і по-іншому: заходимо у вкладку «Головна» => в розділі «Редагування» натискаємо на кнопку «Знайти» => у випадаючому меню вибираємо «Перейти».

У діалоговому вікні (зліва), в розділі «Об'єкт переходу» вибираємо «Закладка», а праворуч в розділі «Ім'я закладки» зі списку вибираємо потрібну і натискаємо на кнопку «Перейти». Після переходу вікно залишається активним, щоб закрити його натискаємо на кнопку «Закрити».

Ви можете додавати закладки в різні заголовки, розділи, картинки документа, щоб полегшити надалі пошук потрібного тексту.

Удачі вам)