Як запустити очищення диска в Windows 10

У всіх версіях Windows присутній стандартна функція для очисти системи від сміття, зветься вона "Очищення диска" і раніше її можна було знайти через пуск в службових додатках. У Windows 10 також є до неї доступ і в сьогоднішній статті ми покажемо кілька варіантів запуску інструменту "Очищення диска" в новій операційній системі.

Так є такі інструменти як Ccleaner для чищення системи від сміття і вони краще стандартного інструменту, також якщо ваш комп'ютер став погано працювати то вас врятує добірка статей "як почистити комп'ютер". Але і інструмент "Очищення системи" не варто відкидати в сторону, він досить не погано чистить систему від тимчасових файлів, сміття після оновлень або установки програм і т.д. А головне що він допомагає почистити систему без стороннього програмного забезпечення, яке іноді встановлює ще більше сміття ніж чистить.

Найпростіший спосіб запуску "Очищення система" в Windows 10

У рядку пошуку введіть "Очищення" і виберіть зі знайдених результатів "Очищення диска". Правда просто? 🙂

У наступному вікні виберіть диск, який хочете почистити від сміття і натисніть "ОК"

Поставте галочки на непотрібному смітті і натисніть "ОК", після чого система буде очищена.

Також ви можете закріпити "Очищення диска" на панелі завдань або в меню пуск, щоб легше було його шукати: в рядку пошуку знову введіть "Очищення" і натисніть на "Очищення диска" правою клавішею миші та виберіть де ви хочете закріпити даний інструмент.

Запустити "Очищення диска" за допомогою властивості диска.

Другий спосіб запуску інструменту "Очищення системи" в Windows 10: заходимо в "Пуск" => Провідник => натискаєте на диск, який хочете очистити правою клавішею миші (наприклад на локальний диск С) і вибираєте "Властивості" => у вкладці " загальні "натисніть на" Очищення диска "

Після даних дій ви побачите віконце з прорахованим кількістю сміття на диску, відзначте галочками те, що хочете очистити і натисніть "ОК".

Створити ярлик "Очищення диска" для автоматичного чищення всіх дисків.

Можна створити ярлик на робочому столі, після запуску якого буде відбуватися автоматичне очищення всіх дисків від сміття. Причому у вас не буде питати який диск очистити, і не буде пропонувати вибір що очистити, а буде чистити все само.

Натискаємо на робочому столі в будь-якому порожньому місці правою клавішею миші і вибираємо "Створити" => "Ярлик" => на запит "Для якого елемента потрібно створити ярлик" - впишіть наступну команду  % systemroot% \ system32 \ cmd.exe / c Cleanmgr / sagerun: 65535   і натисніть "Далі"

У наступному вікні введіть будь-яке назви для ярлика, головне щоб потім самі могли зрозуміти що це 🙂 і натисніть "Готово". Після даних дій ярлик програми "Очищення диска" буде готовий, тепер його можна запускати раз в місяць або тиждень і буде проводитися очищення дисків в автоматичному режимі.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂