Як стиснути тому в Windows 10

Часто звертаються з проханням розділити диск на кілька томів, при цьому система вже встановлена ​​і на повному обсязі жорсткого диска створений тільки один том. В даному випадки найпростіший спосіб вирішення - це стиснути існуючий тому до потрібних розмірів і на обсязі нерозподіленого простору, що вийшов після стиснення, створити один і кілька томів потрібних розмірів. У сьогоднішній статті розглянемо як стиснути тому в Windows 10.

Ще одна часта проблема: те на якому встановлена ​​система малих розмірів через що постійно пише, що недостатньо місця на системному диску, а інший том великих обсягів і його майже не використовують. Якщо вам цікаво як виправити проблему з нестачею вільного місця на системному диску - читайте статтю "Як збільшити диск С за рахунок інших дисків".

Стискання тому в управлінні дисками

1. Відкрийте управління дисками: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші і з меню виберіть "Управління дисками" (або в рядку пошуку введіть команду diskmgmt.msc і натисніть клавішу Enter).

2. Натисніть на те, що ви хочете стиснути, правою клавішею миші та виберіть "Стиснути том".

3. У табличці подивіться скільки на диску вільного місця доступного для стиснення (Доступне для стиснення простір) і біля "Зазначте обсяг для стискання" напишіть обсяг, який ви хочете відібрати в цього диска. Обсяг ви пишіть в МБ і якщо ви хочете стиснути певну кількість ГБ, зверніть увагу, що 1 ГБ = 1024МБ. Після введення потрібного значення натисніть "Стиснути".

Тепер ви можете створити той чи кілька томів на нерозподіленого місці, яке вийшло після стиснення. Натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Створити простий том", далі дотримуйтесь інструкцій

Стискання тому в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Введіть команду  DiskPart  і натисніть Enter.

3. Введіть  List volume  і натисніть Enter. З'явиться список з усіма доступними томами, знайдіть в списку той який потрібно стиснути і запам'ятайте його номер. Наприклад ми хочемо стиснути D диск, на малюнку ви бачите, що перед ним пишеться "Том 3", запам'ятовуємо цифру і йдемо до наступного пункту.

4.  Введіть команду  select volume 3  і натисніть Enter (замість  3 ви підставляєте цифру вашого томи, яку ви дізналися в попередньому пункті).

5. Щоб дізнатися максимальний обсяг, який ви можете забрати з обраного диска - введіть команду  shrink querymax і натисніть клавішу Enter.

6. Щоб стиснути обраний тому - введіть команду  shrink desired = МБ   (замініть виділене червоним на кількість МБ, яке потрібно відняти від вибраного томи) та натисніть клавішу Enter. У прикладі, ми стискаємо обраний тому на 15000МБ, команда для цього виглядає так  shrink desired = 15000

Після виконання команди закрийте командний рядок.

Стиснути том використовуючи PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - написати в рядку пошуку PowerShell, на знайденому результаті натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  Get-Partition  і натисніть клавішу Enter. Відкриється список томів, запам'ятайте букву тому, який ви хочете стиснути.

3.  Введіть команду  Get-PartitionSupportedSize -DriveLetter буква томи (замініть виділене червоним на букву тому, яку ви дізналися в другому пункті) і натисніть клавішу Enter. Наприклад, я хочу стиснути тому  d,  значить команда буде виглядати так  Get-PartitionSupportedSize -DriveLetter D

Дана команда показує на скільки в байтах можна мінімально і максимально стиснути обраний тому.

4. Для стиснення томи введіть команду  Resize-Partition -DriveLetter "буква томи" -Size обсяг GB  (замінивши виділене червоним, впишіть букву тому, який ви хочете стиснути і обсяг його після стиснення) і натисніть клавішу Enter. Тобто, ви вказуєте не кількість обсягу, який ви хочете відняти від диска, а обсяг диска який буде у нього після його стиснення. Наприклад, я хочу, щоб після стиснення розмір диска D: був 100 ГБ, значить команду у вікні PowerShell введу наступну  Resize-Partition -DriveLetter "D" -Size 100GB

У даній команді не обов'язково вводити обсяг в ГБ, можна в МБ, команда тоді буде точно така ж, тільки в кінці не GB а MB. Після виконання команди закрийте вікно PowerShell.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂