Як відключити оновлення драйверів з вузла Windows Update 10

За замовчуванням Windows 10 через служби Windows Update автоматично оновлює драйвера ваших пристроїв. Іноді після оновлення драйвера скидаються потрібні налаштування або пристрій починає працюватиме неправильно. У сьогоднішній статті ми розглянемо різні способи як відключити оновлення драйверів через центр поновлення Windows 10.

Раніше ми описували як відключити автоматичне оновлення Windows, і як приховати певні оновлення. Сьогодні ж розглянемо тільки як відключити оновлення драйверів.

Відключити автоматичне оновлення драйвера у властивостях системи

1. Натисніть клавіші  Win + R

2. У вікні введіть команду  control system  і натисніть "ОК" (в "Система" можна увійти ще через панель управління).

3.  З лівого боку відкрийте "Додаткові параметри системи".

4.  Перейдіть у вкладку "Обладнання" та відкрийте "Параметри встановлення пристроїв".

5.  Поставте крапку в поле "Ні (пристрій може працювати неправильно)" і натисніть на "Зберегти". Всі відкриті вікна закрийте.

Відключити автоматичне оновлення драйверів в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас Windows 10 Home - використовуйте інші способи.

1 .Откройте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2 .У лівій панелі виберіть  Конфігурація комп'ютера \ Адміністративні шаблони \ Компоненти Windows \ служби Windows Update

3 .Коли обраний "Центр оновлення Windows" з правого боку відкрийте "Не вмикати драйвери в оновлення Windows".

4 .Поставьте точку в поле "Включено" та натисніть "Застосувати", щоб вимкнути функцію автоматичного завантаження і установку драйверів Windows 10. Якщо захочете в майбутньому знову включити драйвера в оновлення - поставте крапку в поле "Не налаштовано" або "Відключено".

Відключити автоматичне оновлення драйверів в редакторі реєстру 

Даний спосіб працює у всіх виданнях Windows 10 (home, pro, education, enterprise). Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2 .У лівій панелі перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate  в правій колонці відкрийте параметр  ExcludeWUDriversInQualityUpdate

3 . В поле значення замість нуля поставте 1 і натисніть "ОК".

Якщо в розділі  WindowsUpdate  немає параметра  ExcludeWUDriversInQualityUpdate  - натисніть на WindowsUpdate правою клавішею миші і з меню виберіть "Створити" => Параметр DWORD (32 біти) => створений параметр назвіть ExcludeWUDriversInQualityUpdate => відкрийте його і задайте значення 1. Якщо ви захочете в майбутньому включити оновлення драйверів через центр поновлення Winodws - поміняйте значення даного параметра на 0.

Також в місце змін параметра ExcludeWUDriversInQualityUpdate ви можете поміняти значення параметра SearchOrderConfig на 3 в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ DriverSearching. Помінявши значення параметра ви досягнете блокування оновлень драйвера.

Після закриття редактора реєстру драйвера перестануть завантажуватися і встановлюватися через Центр оновлення в Windows 10. На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂