Як включити (відключити) ефекти прозорості в Windows 10

У сьогоднішній статті ми розглянемо як включити або відключити ефект прозорості для меню "Пуск", панелі задач і для центру повідомлень в Windows 10.

Якщо ви використовуєте тему з високим контрастом, ефекти прозорості будуть відключені.

Включення (відключення) ефектів прозорості в налаштуваннях персоналізації

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Персоналізація".

3. З лівого боку виберіть "Кольори", в правій колонці натисніть на перемикач перед "Ефекти прозорості", щоб він став в положення "Вкл." - якщо ви хочете включити ефект прозорості, або щоб він став в положення "Вимкнути." - якщо ви хочете відключити ефект прозорості.

Включення (відключення) ефектів прозорості в спеціальних можливостях

Даний спосіб працює починаючи з збірки 17025.

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Спеціальні можливості" => з лівого боку виберіть "Дисплей", з правого боку перед "Застосовувати прозорість в Windows" натисніть на перемикач, щоб він став в положення "Вкл." - якщо ви хочете включити ефект прозорості, або щоб він став в положення "Вимкнути." - якщо ви хочете відключити ефект прозорості.

Включення (відключення) ефектів прозорості в редакторі реєстру

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Themes \ Personalize. У розділі Personalize відкрийте параметр EnableTransparency і змініть його значення на  1 => натисніть "ОК", щоб включити ефекти прозорості. Якщо ви хочете відключити ефекти прозорості - задайте значення 0 і натисніть "ОК".

3. Закрийте редактор реєстру та перезавантажте провідник, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂