Як підключитися до FTP-сервера в Windows (без додаткового програмного забезпечення)

Щоб підключитися до FTP-сервера можна використовувати додаткове програмне забезпечення, що володіє безліччю функцій, а можна скористатися стандартними способами підключення, які пропонує вам Winodws. У сьогоднішній статті розглянемо два способи підключення до FTP-сервера без використання стороннього програмного забезпечення.

Підключитися до FTP-сервера в Windows через провідник

Підключитися до FTP-сервера можна просто через провідник, не потрібно нічого встановлювати! Просто відкрийте провідник, виберіть на лівій панелі "Цей комп'ютер" або "Комп'ютер" і на правій натисніть в порожньому місці правою клавішею миші => з меню виберіть "Додати новий елемент в мережеве оточення"

У наступному вікні просто натисніть "Далі"

Натисніть подвійним клацанням лівої кнопки миші на "Виберіть інше мережеве розташування"

У рядку "Мережевий адресу або адресу в інтернеті" впишіть адресу ftp-сервера, до якого ви хочете підключитися. Адреса повинен бути ftp: // ім'я сервера, наприклад ftp://ftp.mccme.ru і натисніть "Далі".

Якщо до цього FTP-сервера не потрібен логін і пароль для підключення - поставте галочку в поле "Анонімний вхід"

Якщо для підключення до FTP-сервера потрібен логін і пароль - зніміть галочку з "Анонімний вхід" і введіть логін в поле "Користувач". При підключенні до сервера у вас запросить пароль. Натисніть "Далі"

Введіть ім'я для ярлика цього з'єднання (можете написати все що хочете) і натисніть "Далі"

У наступному вікні написано, що ви успішно створили наступне підключення. Можна поставити галочку в полі "Відкрити це розташування в мережі після натискання кнопки Готово", щоб протестувати своє з'єднання. Натискаємо "Готово"

Ярлик для підключення до даного FTP-сервера з'явиться в "Цей комп'ютер" або "Комп'ютер", і ви зможете підключатися до нього в будь-який момент з цього ярлика. Переглядати, копіювати і видаляти на ньому файли можна як в звичайних папках.

 Відкрити FTP-сервер за допомогою командного рядка

Підключитися і працювати з FTP-сервером можна за допомогою командного рядка. Відкрийте командний рядок будь-яким із способів (в Windows 10 можна натиснути на "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати командний рядок, в інших версіях натисніть клавіші Win + R і у вікні виконати введіть cmd, після чого "ОК").

Введіть слово  ftp  і натисніть Enter. Після цього введіть слово open і ім'я FTP-сервера, до якого ви хочете підключитися, наприклад  open ftp.microsoft.com  і натисніть Enter. Коли запитає ім'я користувача - введіть логін для підключення, якщо у вас логіна і пароля немає - введіть Anonymous і натисніть Enter, поле пароль залиште порожнім і натисніть Enter.

Після підключення до FTP-сервера ви зможете переглядати вміст сервера за допомогою команди  dir , відкривати папки можна командою  cd ім'я папки , щоб завантажити файл з вашого комп'ютера на ftp-сервер потрібно ввести  put "шлях до файл" (наприклад put "D: \ 124 \ 1с77.txt "). Щоб завантажити файл з ftp-сервера - потрібно ввести  get ім'я файлу  (наприклад get file.txt). Після кожної команди не забувайте натискати Enter. Відключитися від ftp-сервера можна командою  quit і натиснувши Enter.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂