Як роздрукувати таблицю Excel на одній сторінці

Excel є надзвичайно корисною програмою для створення електронних таблиць, з безліччю функцій для різних розрахунків і ведення звітності ... Але, іноді після довгих і важких праць виходить ідеальна таблиця листів так на 10, а потрібно все вмістити на один лист.

На щастя в програмі передбачена можливість налаштувати вашу електронну таблицю, щоб отримати все на одній сторінці і зробити так, щоб вона виглядала ідеально настільки, наскільки це можливо. Якщо ваша електронна таблиця занадто велика для однієї сторінки - ви можете використовувати ці настройки щоб акуратно розподілити її на кілька сторінок.

ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРЕГЛЯД ПЕРЕД ПЕЧАТКОЮ

Це важлива функція, без якої б довелося друкувати все, просто для того щоб перевірити як виглядає таблиця на аркуші, витративши при цьому багато часу і паперу. За допомогою попереднього перегляду можна подивитися як буде виглядати роздрукований документ, і на даному етапі ви ще можете внести різні зміни, щоб все виглядало більш акуратно ...

На жаль Excel міняв структуру і в різних його версіях в попередній перегляд потрібно заходити по різному: файл => друк => попередній перегляд; або файл => друк, і ви побачите як буде виглядати ваша таблиця. Якщо вас все влаштовує, то йдете далі і друкуєте документ. Якщо ж ні - спробуйте одну із стратегій, перерахованих нижче.

Попередній перегляд Excel

ЗМІНА ОРІЄНТАЦІЇ СТОРІНКИ

Якщо ваша таблиця дуже широка - краще вибрати горизонтальну орієнтацію сторінки. Якщо ж вона дуже висока - вертикальну. Щоб вибрати орієнтацію: відкрийте параметри сторінки => виберіть книжкова або альбомна; також орієнтація може перебувати в «розмітка сторінки» => орієнтація.

Зміна орієнтації сторінки Excel

ВИДАЛИТИ АБО ПРИХОВАТИ рядки (стовпчики)

У великих таблицях часто присутні стоки або стовпці, які містять стару інформацію, або інформацію яку друкувати не обов'язково. Ці непотрібні рядки і стовпці займають цінне місце на сторінці, і можливо є причиною того, що вся інформація не поміщається на один лист. Якщо у вас є рядки або стовпці, які ви можете видалити - виділяєте їх => натискаєте правою кнопкою миші => виберіть «видалити».

Видалити або приховати рядки (стовпці) Excel

Якщо ви вважаєте, що вони містять інформацію, яка коли-небудь знадобиться знову - ви можете приховати їх, натиснувши на заголовку стовпчика або рядка правою кнопкою миші і вибравши «приховати». Щоб знову відобразити дані - виділіть стовпчики або рядки з обох сторін від прихованих, і натисніть правою кнопкою миші => «показати».

ВИКОРИСТОВУВАТИ РОЗРИВІ СТОРІНКИ

Також як і в текстовому редакторі, в Excel можна зробити розрив сторінки, при цьому самі вибираєте де це краще зробити. Для цього виділяємо потрібне місце і використовуємо «розмітка сторінки», далі вибираємо розриви. Розриви сторінок вставляються над виділеним фрагментом і зліва від нього.

Розрив сторінки Excel

ЗМІНА ОБЛАСТІ ДРУКУ

Якщо у вашій таблиці величезна кількість інформації, а вам потрібно надрукувати лише її частина, тоді виділяємо потрібний фрагмент, натискаємо «Друк», а далі в налаштуваннях вибираємо «надрукувати виділений фрагмент».

Змінити область друку Excel

Також ви можете вказати номери сторінок які ви хочете роздрукувати, або вибрати інші параметри друку.

ЗМІНА ПОЛІВ СТОРІНКИ

Якщо вам не вистачає зовсім трохи місця для того щоб помістилася таблиця на аркуш паперу - тоді ви можете додати додаткове місце за допомогою полів. Для цього заходимо в меню «параметри сторінки» і вибираємо графу «Поля»

Зміна полів сторінки Excel

Але пам'ятайте, що текст, який надруковано до краю сторінки не тільки виглядає непривабливо, а й важко читається.

ЗМІНИТИ розмір колонок

Як правило, Exel частіше використовується для числових даних, але куди ж числа без супровідного тексту? Якого іноді буває багато, що в свою чергу часто ускладнює завдання помістити таблицю на одній сторінці, або хоча б на кількох.

Змінити розмір стовпців Excel

деякий текст вилазить далеко вправо і відповідно збільшує документ на кілька сторінок. Ще один спосіб зменшити розміри документа - зменшити ширину колонок, але при цьому потрібно переконатися, що ви не втратите дані, які потрібно надрукувати. Для цього заходимо в меню вирівнювання і включаємо перенесення тексту. (В деяких Excel потрібно натиснути на осередок правою клавішею миші => формат осередків => вкладка вирівнювання => переносити за словами)

Змінити розмір стовпців Excel

тепер коли текст не вилазить за межі стовпчика - можна розширювати розміри колонки просто перетягуючи край заголовка.

масштабувати ТАБЛИЦІ

Ви можете масштабувати таблицю так, щоб вона підходила за розміром сторінки або певної кількості сторінок. У параметрах сторінки виберіть кількість сторінок, котре потрібно для друку. Вибір меншого числа сторінок в ширину буде масштабувати сторінки по горизонталі, вибравши менше число сторінок в висоту - по вертикалі. Також можна зменшити або збільшити масштаб в процентному відношенні

Масштабувати таблиці Excel

Використання варіанту з масштабуванням може допомогти вам вмістити потрібну табличку на аркуш паперу, але перед тим як друкувати не забувайте про попередній перегляд, адже можна все зменшити до важко читається.

Є ще багато корисних функцій в Excel, але про них ми поговоримо наступного разу. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂