Сканувати і розпізнавати документи за допомогою камери Android пристрою.

Якщо у вас є телефон або планшет Android то Вам не обов'язково мати сканер, щоб сканувати і розпізнавати документи! Для сканування документів можна використовувати стандартне програмне забезпечення Android і його камеру, або поставити додаткові додатки для ще більшої кількості можливостей.

У сьогоднішній статті розглянемо стандартне додатки для сканування документів, і ще скачати пару додатків з Play Маркета, які вміють не тільки сканувати але і розпізнавати текст на скан копії.

Google Диск

Google Диск є на кожному пристрої Android і єдина умова його роботи - зайти в нього під своїм обліковим записом Google. Кожному користувачеві при першому включенні телефону або планшета Android пропонує його налаштувати і увійти під обліковим записом Google, або створити її і швидше за все у кожного з Вам вона вже є.

Запускаємо Google Диск, або завантажуємо його з Play Маркет (якщо у вас його не виявилося) => натискаємо на + справа внизу

вибираємо "Скан"

Наводимо камеру на текст, який потрібно сканувати і натискаємо гурток внизу екрану.

Знімок буде готовий і в наступному вікні ви зможете:

  • натиснувши на + зісканувати більше сторінок;
  • натиснувши на галочку- зберегти документ в PDF форматі;
  • натиснувши на коло зі стрілкою посередині - сканувати документ заново;
  • в правому верхньому куті ви можете обрізати документ, або змінити його кольору на чорно-біле, або інше. Також в тому ж меню зверху можна дати нову назву копії, повернути її, вибрати іншу якість, вибрати орієнтацію сторінки, розмір паперу.

Простіше кажучи Google Диск хороший додаток для сканування документів і головне завжди під рукою, і без реклами!

Office Lens

Ще одне безкоштовний додаток але вже з можливістю розпізнавання тексту. Тобто за допомогою Office Lens ви зможете не тільки сканувати потрібні документи, але і конвертувати їх в документ Word, щоб редагувати потрібний текст.

Скачайте та встановіть програму Office Lens

Зверху можна вибрати щоб спалах під час сканування була автоматично, без спалаху або щоб світло було постійним. Також в правому верхньому куті можна вибрати вид сканування: документ, дошка, фотографія, візитна картка. Після вибору параметрів наведіть камеру на потрібний документ і натисніть кнопку у вигляді фотоапарата.

Відсканована документ ви можете відредагувати, або видалити і зробити копію документа заново, або натиснути на дискету по середині щоб зберегти копію.

У наступному вікні придумайте назву для скан копії, поставте галочку на форматах в яких ви хочете зберегти документ і натисніть на галочку. Якщо ви хочете щоб текст на скан копії можна було редагувати - поставте галочки навпроти Word, і натиснувши на галочку справа вгорі - документ буде розпізнано і збережений у форматі docx. Також скан копію можна зберегти у форматі PPTX і PDF.

Якщо ви зберігаєте скан копії в інших форматах у вас може зажадати дані облікового запису Майкрософт, якщо у вас немає цього аккаунта - то натисніть зареєструватися. Після збереження ви побачите список скан копій, тобто історію роботи з додатком.

Під час роботи з даним додатком реклами я не бачив, та й помилок в роботі. Простіше кажучи Office Lens непогане додаток дозволяють сканувати документи, зберігати скан копії в різних форматах, розпізнавати скан копії і головне воно безкоштовно!

OCR Instantly Free

Ще одне безкоштовний додаток для сканування і розпізнавання тексту для Android пристроїв. Правда OCR Instantly Free показує рекламу і під час розпізнавання часто помиляється з буквами, але все ж досить цікавий додаток. Ще у нього англійський інтерфейс, але хіба вам складно запам'ятати кілька слів?

Завантажуємо і встановлюємо додаток OCR Instantly Free. Після першого запуску вам запропонує встановити мови, які ви будете використовувати для розпізнавання тексту. Натискаємо на кожен потрібну мову і він після завантаження буде встановлений.

З лівого боку виберіть мову документа, який ви збираєтеся сканувати. З правого боку виберіть select image і знайдіть потрібне зображення з галереї, або зробіть скан за допомогою камери.

Перед вами з'явиться скан копія і запропонує варіанти подальших дій з цим зображенням.

Натиснувши на Enhance - ви зможете відредагувати зображення, прибравши зайве. Натиснувши на OCR! додаток розпізнає текст з скан копії. Зверху можна натиснути на листок, після чого розпізнаний текст буде скопійований в буфер і ви зможете вставити його в будь-якому додатку. Перед копіюванням тексту ви можете спочатку відредагувати його натиснувши на Edit text.

Якщо коротко то OCR Instantly Free теж непогане додатки для сканування і розпізнавання документів. З плюсів, що можна відразу після розпізнавання відредагувати текст і вставити його в будь-якому іншому додатку. А з мінусів, що багато помилок в розпізнаному тексті і що вискакує реклама.

Є безліч інших додатки для сканування і розпізнавання текстів, але даних вам повинно вистачити з головою. Якщо знаєте способи краще і простіше - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂