Як встановити принтер за замовчуванням в Windows 10

Все, що ви відправляєте на друк друкується на принтері обраному за замовчуванням в вашій системі. Коли на вашому пристрої встановлено безліч принтерів, ви можете кожен раз при друку вибирати потрібний, а також можете вибрати той на який за замовчуванням буде друкуватися все. У сьогоднішній статті розглянемо як встановити принтер за замовчуванням в Windows 10.

 Дозволити Windows управляти принтером за замовчуванням

Якщо включити цю функцію, Windows встановить за умовчанням той принтер, який використовувався останнім в поточній мережі. Тобто, навіть якщо ви постійно користуєтеся одним принтером, відправили разово друк на інший принтер - він відразу ж встановлюється за умовчанням, і щоб повернутися до попереднього - потрібно вибрати його зі списку при наступній друку.

1. Відкрийте меню "Пуск", зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Пристрої", з лівого боку виберіть "Принтери і сканери", з правого боку поставте галочку "Дозволити Windows управляти принтером, використовуваним за замовчуванням".

Встановити принтер за замовчуванням в параметрах

1. Відкрийте меню "Пуск", зайдіть в "Параметри".

2.  Зайдіть в "Пристрої", з лівого боку виберіть "Принтери і сканери, з правого боку приберіть галочку біля" Дозволити Windows управляти принтером, використовуваним за замовчуванням ". Натисніть на принтер, який ви хочете встановити типовим, в меню оберіть" управління ".

3.  Натисніть на "Використовувати за замовчуванням".

Обраний вами принтер встановлений за замовчуванням, закрийте вікно з настройками.

Встановити принтер за замовчуванням в панелі управління

1. Відкрийте "Панель управління": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  control і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Пристрої та принтери".

3. Клацніть правою кнопкою миші на принтер, який ви хочете встановити типовим, і виберіть з меню "Використовувати за замовчуванням".

4. У деяких випадках може висвітлити вікно "Встановити цей принтер як принтер за замовчуванням означає, що Windows припинить управління вашим принтером за замовчуванням", натисніть на "ОК".

Встановити принтер за замовчуванням в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Введіть команду wmic printer get name, default і натисніть клавішу Enter. Запам'ятайте ім'я принтера, якого ви хочете встановити за замовчуванням.

3. Введіть команду   wmic printer where name = "ім'я принтера" call setdefaultprinter  (замініть виділене червоним на ім'я, яке ви дізналися в другому пункті). Наприклад, я хочу встановити принтером за замовчуванням Canon 4400, потрібно ввести команду wmic printer where name = "Canon 4400" call setdefaultprinter  і натиснути клавішу Enter.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂