Запуск від імені адміністратора в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи запуску додатків від імені адміністратора в Windows 10.

Запуск від імені адміністратора за допомогою контекстного меню

Знайдіть додаток, яке вам потрібно запустити від імені адміністратора, натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть з меню "Запуск від імені адміністратора".

Запуск від імені адміністратора в провіднику

Знайдіть в провіднику додаток, виберіть його => в стрічці провідника відкрийте вкладку "Управління" і натисніть на "Запустити від імені адміністратора".

Запуск від імені адміністратора в меню пуск

Відкрийте меню "Пуск", зайдіть у "Усі додатки", натисніть на потрібну програму правою клавішею миші, виберіть з меню "Додатково" => "Запуск від імені адміністратора".

Запуск від імені адміністратора на панелі завдань

Натисніть на потрібну програму в панелі завдань правою клавішею миші, в меню, натисніть на назву програми правою клавішею миші та виберіть "Запуск від імені адміністратора".

Запуск від імені адміністратора в диспетчері завдань

Відкрийте диспетчер задач: натисніть на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер завдань" (або натисніть на клавіатурі клавіші Ctrl + Shift + Esc).

Зайдіть в "Файл" зліва вгорі і виберіть "Запустити нову задачу".

Використовуючи "Огляд" знайдіть і виберіть потрібну програму, або напишіть в рядку "Відкрити" ім'я файлу запуску програми (наприклад cmd) => поставте галочку в поле "Створити задачу з правами адміністратора" і натисніть "ОК".

Завжди запускати від імені адміністратора

Вам потрібно створити ярлик для програми, яку ви хочете завжди запускати від імені адміністратора. Натисніть на ярлик програми правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

У вкладці "Сумісність" поставте галочку в поле "Запускати цю програму від імені адміністратора" і натисніть "ОК".

Також ви можете зайти у вкладку "Ярлик" => "Додатково" => поставте галочку "Запуск від імені адміністратора" і натисніть два рази на "ОК".

Завжди запускати від імені адміністратора налаштувати в редакторі реєстру

 Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit і натисніть клавішу Enter.

Якщо ви хочете налаштувати параметри запуску певної програми для поточного користувача - перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ AppCompatFlags \ Layers,якщо ви хочете налаштувати параметри запуску для всіх користувачів даного пк - перейдіть по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ AppCompatFlags \ Layers. Натисніть на розділ Layers правою клавішею миші та виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => замість назви для нового параметра пропишіть повний шлях до програми, яку ви хочете завжди запускати від імені адміністратора. Тобто, якщо я хочу, щоб додаток CCleaner завжди запускалося від імені адміністратора і я знаю, що цей додаток знаходиться по шляху C: \ Program Files \ CCleaner \, значить я назву створений параметр C: \ Program Files \ CCleaner \ CCleaner.exe

Відкрийте створений параметр, в поле "Значення" введіть  ~ RUNASADMIN і натисніть "ОК". Можете закрити редактор реєстру.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂