Як перевернути екран

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи перевертання екрану.

Перевернути екран можна за допомогою комбінації клавіш, за допомогою налаштувань системи і за допомогою налаштувань драйвера графіки.

Перевернути екран за допомогою клавіш

Найпростіший спосіб перевертати екран - це натискати разом клавіші  Ctrl + Alt + стрілка вниз  причому остання клавіша змінюється в залежності від того як потрібно перевернути екран. Якщо у вас екран догори ногами - вам потрібно натиснути клавіші  Ctrl + Alt + стрілка вгору.

Якщо у вас екран нормальний, але ви хочете його перевернути - натисніть разом клавіші  Ctrl + Alt + стрілка вниз.

Якщо екран перевернуть на 90 градусів вправо і ви хочете повернути його нормальне відображення - потрібно натиснути разом  Ctrl + Alt + стрілка вгору.

Якщо екран перевернуть на 90 градусів вліво і ви хочете повернути його нормальне відображення - потрібно натиснути  Ctrl + Alt + стрілка вгору.

Якщо у вас стандартне розташування екрану, а ви його хочете повернути в праву сторону на 90 градусів - натисніть клавіші  Ctrl + Alt + стрілка вліво. Якщо у вас стандартне розташування екрану, а ви його хочете повернути в ліву сторону на 90 градусів - натисніть клавіші  Ctrl + Alt + стрілка вправо.

Повернути екран за допомогою налаштувань.

У Windows 7 і 8, щоб перевернути екран в настройках - потрібно натиснути в порожньому місці робочого столу правою кнопкою миші і вибрати "Дозвіл екрану".

Навпаки "Орієнтація" виберіть зі списку потрібне: Альбомна; портретна; Альбомна (перевернута); Портретна (перевернута). Після вибору орієнтації екрану натисніть "ОК".

У Windows 10, щоб повернути екран - потрібно в порожньому місці робочого столу натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Параметри екрану".

Біля "Орієнтація" виберіть зі списку: Альбомна; Книжкова; Альбомна (перевернута); Портретна (перевернута). Після вибору потрібної орієнтації екрану просто закрийте настройки.

Повернути екран за допомогою графічного драйвера.

На жаль у мене немає можливість показати всі програми, які йдуть до різних відеокарт, але все ж ви повинні знати, що і за допомогою графічного драйвера можна повернути екран. Наприклад у мене інтегрована графіка Intel HD Graphics, в області сповіщень біля годинника є до неї додаток HD-графіка Intel.

Натиснувши на цей значок правою клавішею миші і зайшовши в "Параметри графіки", можна повернути екран вибравши в підпункті "Поворот" потрібне: Поворот в нормальний вигляд; Поворот на 90 градусів; Поворот на 180 градусів; Поворот на 270 градусів.

У кожній програмі до графічного адаптера ви знайдете можливість повернути ваш екран, просто розташування цього підпункту кругом різний.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂