Чистий установка Windows 10

У сьогоднішній статті поговоримо, про те як встановити чисту операційну систему Windows 10 на Ваш комп'ютер.

Вартість Windows 10 коливається від 130 до 200 $, але можна не купувати 10 ку, а купити 7ку (вона дешевша) і використовувати її ключ для активації 10ки. Раніше дана дія було неможливо, можна було тільки встановити 7ку, і потім оновитися до 10ке, зараз же Майкрософт удосконалив Windows 10 і додав можливість активувати систему ключем 7ой або 8ой версії Windows. До речі, є ще способи безкоштовно оновити Windows 7 і 8 до 10, можете прочитати їх в статті "Все способи отримати Windows 10 безкоштовно".

Варіант перший: Створюємо носій для установки і встановлюємо Windows 10 з нуля

Скачайте і запустіть утиліту від Майкрософт, вона вам завантажить останню версія Windows 10 і створить інсталяційний USB. Також з її допомогою можна скачати образ Windows 10 для запису на DVD диск.

Запустіть завантажений MediaCreationTool і виберіть "Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера".

Виберіть мову установки, Windows професійну або домашню, і розрядність 32 або 64. Вибирайте систему до якої у вас є ключ. Якщо у вас ключ до 32 розрядної версії Windows 10 pro і ви встановите 10 ку інший розрядності або іншого випуску (домашню, для навчання або корпоративну) - система не прийме ваш ключ, ви зможете з нею працювати але будете бачити напис "Windows не активовано". Також якщо у вас ключ до 32 розрядної 7 pro вибирайте потрібно 10 pro 32 розрядності.

Після створення інсталяційного диска або флешки вставте цей носій в ваш комп'ютер => перезавантажте його і виберіть спосіб завантаження комп'ютера з даного носія.

Якщо комп'ютер стартує з інсталяційного носія - ви побачите напис "press any key to boot from ...", поки йдуть точки потрібно встигнути натиснути будь-яку клавішу, якщо ви не встигли - почнеться завантаження встановленої системи і доведеться перезавантажувати комп'ютер. У вікні виберіть "Встановити зараз", у вікні де будуть просити ввести ключ Windows - натисніть "пропустити" (якщо на даному комп'ютері вже був Windows 10 раніше або якщо ваш ключі від Windows 7 або 8). Якщо на комп'ютері не було раніше Windos 10 і у вас є ключ до Windows 10 - введіть його в цьому вікні.

У вікні "Виберіть тип установки" виберіть "Вибіркова ..." щоб встановити чисту Windows 10. Якщо вибрати "Оновлення ..." система стане поверх існуючої і на системному диску буде безліч сміття від попередньої версії Windows.

Далі потрібно поділити диск, або якщо він уже поділений - переглянути потреба розділів і одні видалити, а інші розширити. Звичайно не можна видаляти розділи на яких є потрібні вам файли, зазвичай з системного диска все необхідне (робочий стіл, документи і т.д.) переносять на інший диск і тільки після цього починають установку нової системи, а при діленні диска видаляють розділ "Зарезервовано системою "і системний диск, і не чіпають той на якому потрібна інформація. Далі виберіть розділ для установки системи і натисніть "Далі". Після закінчення встановлення у вас ще раз може запитати ключ до Windows - натисніть "зробити це пізніше".

Після установки Windows автоматично активується (якщо на цьому обладнанні вже був Windows 10 раніше) і ви зможете перевірити активацію зайшовши в меню "Пуск" => Параметри => Оновлення та Безпека => Активація. Якщо ви хочете активувати систему за допомогою ключа від Windows 7 або 8 введіть його в цьому вікні.

Буває, що сервера Майкрософт перевантажені і активація проходить не відразу, не варто через це переживати, потрібно почекати трохи часу, або можете прискорити активацію скориставшись командою:

1 . Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (Адміністратор)".

2 . Введіть команду  slmgr.vbs / ato  і натисніть клавішу Enter. В результаті напише, що активація пройшла успішно.

Другий варіант: Скинути і видалити все.

Якщо ви оновили свій комп'ютер з Windows 7 або 8 до 10 - можна просто скинути все і отримати чисту операційну систему Windows в кілька натискань. Ця функція допоможе тим хто хоче чисту операційну систему, а при оновленні вона підтягла багато зайвого, або тим у кого на комп'ютері з'явилося безліч помилок.

Зайдіть в меню "Пуск" => Параметри => Оновлення та безпеку => в лівій колонці виберіть "Відновлення" => в правій колонці біля "Повернути комп'ютер в початковий стан" натисніть лівою клавішею миші на "Почати".

Під час скидання ви можете вибрати - зберегти файли і настройки, або отримати чистий Windows 10 без зайвих налаштувань.

Тут все просто, після декількох натискань у вас буде чиста операційна система і не потрібно буде заново її заново. Windows сама себе перевстановить використовуючи наявні в ній файли.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або є доповнення - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂