Як відключити веб-камеру (і чому ви повинні)

Багато хто побоюється, що за ними можуть шпигувати через їх веб-камери, на перший погляд здається, що це звичайна параноя, але якщо розглянути це питання трохи більше - побачите, що вам є чого побоюватися! У сьогоднішній статті ми розповімо чому варто задуматися про відключення веб-камер або про їх закриття, а також як це зробити.

Якщо ви думаєте, що це питання вас не торкнеться - це може виявитися помилкою, дане питання не актуальне тим у кого немає веб-камери і то, прийдете до когось в гості, а у них включений ноутбук або комп'ютер з Вебком, і хто -то дивиться через неї за всім, що відбувається хоча про це ніхто не здогадується. Зараз є безліч інструментів які допоможуть підключитися до незахищеної веб-камері і дивитися, що відбувається. Але ви ж не хочете, щоб випадкові ваші фото виявилися в мережі ???

Веб-камера шпигунство дійсно загроза?

Може бути років десять тому це вважалася б параноєю, але на сьогоднішній день - це незручна реальність ...

У 2009 році студент подав до суду на свою школу, коли виявив, що школа через виданий ноутбук таємно фотографує його (подальше юридичне розслідування показало, що школа зібрала 56000 фотографій студентів без їх відома або згоди). У 2013 році дослідники показали, що вони можуть активувати веб - камеру на MacBooks без світлового індикатора, що раніше вважалося неможливим. Колишній агент ФБР підтвердив, що не тільки це можливо, але і те, що вони роблять це протягом багатьох років.

У 2013 році від Едварда Сноудена ми дізналися, що АНБ використовували деякі програми, щоб отримати доступ до камер на iPhone і BlackBerry. У 2014 році, знову - таки завдяки Сноуденом ми дізналися, що у АНБ є безліч інструментів у своєму розпорядженні для віддаленого моніторингу відео за допомогою веб - камери. Також кілька років тому безліч комп'ютерів були заражені BlackShades, це шкідливе ПЗ дозволяло злочинцям вкрасти паролі і банківські облікові дані; зламати облікові записи соціальних мереж; доступ до документів, фотографій, і інші комп'ютерним файлам; записувати всі натискання клавіш; активувати веб-камери; і т.д.

Було б легше якби даними інструментами користувалися тільки АНБ, але все на скільки просто стало, що навіть досвідчений користувач може підключитися до вашої веб-камері! З цього загроза шпигунства за вами через веб-камеру існує.

Що можна зробити?

1.Використовуйте антивірус:  на вашому комп'ютері повинен бути встановлений антивірус і бази його бажано постійно оновлювати. Хоча він не врятує від безлічі видів шпигунства і шкідливого ПО, але все ж ви себе трохи убезпечите. Також, навіть якщо у вас встановлений хороший антивірус - сканувати комп'ютер хоча б раз на місяць за допомогою AdwCleaner, malwarebytes і Zemana (є платні версії, але безкоштовних для разового сканування вам вистачить!). Ці інструменти позбавлять ваш комп'ютер від безлічі мотлоху і допоможуть бути більш-менш в безпеці!

2.Отключіть камеру від мережі:  якщо ваша камера невбудованої і підключається до пристрою за допомогою USB - просто вимкніть її, а коли потрібно буде нею скористатися - підключіть знову. Є ще варіант повертати її до стінки, коли не використовуєте.

3. Закрийте її: якщо наприклад у вас ноутбук з вбудованою камерою - можна її чимось закрити, тут дайте вашої фантазії розгулятися. Можна використовувати якусь прищіпку, листочок і багато іншого, взагалі зараз на ринку можна знайти спеціальну засувку для вебки. Привчіть себе закривати веб-камеру, якщо її не використовуєте!

4.Отключіть веб-камеру через диспетчер пристроїв:  в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  devmgmt.msc  і натисніть клавішу Enter (в Windows 8.1 і 10 можна натиснути на меню "Пуск" правою клавішею миші і вибрати "Диспетчер пристроїв").

Знайдіть в самому низу "Пристрої обробки зображень" => відкрийте їх => натисніть на камеру правою клавішею миші та виберіть "Відключити".

Щоб включити камеру при потребі - знову зайдіть в диспетчер пристроїв => натисніть на камеру правою клавішею миші => виберіть "задіяти".

Даний спосіб не ідеальний, він не швидкий, та й не гарантує того, що тепер ніхто крім вас не включить камеру.

Ще є варіант відключення камери через Bios, але не всі пристрої підтримують такий спосіб і він не дуже зручний! Висновок: найпростіший спосіб убезпечити себе від прихованої зйомки - закривати чим-небудь веб-камеру, або якщо вона підключається через USB - відключати, коли не користуєтеся! На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂