Як додати колонтитули в документ Word

Верхні і нижні колонтитули можуть бути корисні в додаванні таких речей як дата, номер сторінки, імена файлів і т.д. Word дозволяє додавати колонтитули з готових макетів, або ж створювати власні.

Ми використовували Word 2016, щоб показати вам цю функцію.

Щоб додати колонтитули натисніть на вкладку «Вставка».

Давайте почнемо з додавання заголовка. Для цього у вкладці «Вставка» шукаємо розділ «колонтитули» і натискаємо на кнопку «Верхній колонтитул».

У меню, що розкрилося будуть відображатися готові макети заголовків. Прокрутіть вниз, щоб побачити всі готові варіанти заголовків і виберете зі списку підходящий для вас.

Місце для заголовка тепер виділяється пунктирною лінією і міткою «Верхній колонтитул».

Більшість готових макетів містить свій текст, але ви можете редагувати його і друк те, що потрібно.

Зверніть увагу, що при редагуванні колонтитулів робота з основним текстом неможлива. При завершенні редагування можна перейти до основного тексту.

Також, ви має бути помітили і додаткову вкладку «Конструктор», яка з'явилася після додавання заголовка.

Після того як ви створили власний заголовок, можна сміливо переходити до налаштувань нижнього колонтитула. Для цього у вкладці «Конструктор» в розділі «Переходи» натискаємо на «Перейти до нижнього колонтитула».

Нижній колонтитул ви можете використовувати для номера сторінки, використовуючи при цьому готові макети, або ж зробити все самостійно. У вкладці «Конструктор» в розділі «Колонтитули» натисніть на «Номер сторінки» і все готово.

Після того як вам вдалося налаштувати верхній і нижній колонтитул, ви можете повертатися до редагування основного тексту. Для цього достатньо двічі натиснути правою кнопкою миші по основного тексту, або натиснути на кнопку «Закрити вікно колонтитулів».

Як тільки ви захочете щось виправити в заголовку, поверніться у вкладку «Вставка» => розділ «Колонтитули» => «заголовок» і натисніть на кнопку «Змінити верхній колонтитул».

Форматувати текст можна як завгодно: міняти шрифт, застосувати центрування і т.д.

Ми поміняли розмір шрифту в заголовку, сам шрифт, застосували центрування і курсив.

Верхні і нижні колонтитули можуть бути різними для парних і непарних сторінок. Щоб зробити це натисніть на «Параметри» у вкладці «Конструктор», у випадаючому списку виберіть «Різні колонтитули для парних і непарних сторінок».

Використовуйте кнопку «Назад» і «Вперед» в розділі «Переходи» щоб пересуватися з парної сторінки на непарну.

Цей варіант колонтитулів застосовується тільки до всього документа.

На сьогодні все) Удачи Вам))