14 способів налаштувати панель завдань Windows 10

Панель завдань в Windows 10 майже не відрізняється від панелі в попередніх версіях Windows. У ній також можна закріплювати ярлики, створювати панелі інструментів, приховувати її відображення, повертати її куди захочете і т.д. Єдине напевно відмінність - це рядок пошуку на панелі завдань.

У сьогоднішній статті поговоримо про те як налаштувати панель завдань в Windows 10 різними способами без стороннього програмного забезпечення.

Налагодження та видалення пошуку

Пошук в Windows 10 може відображатися як довга рядок на панелі завдань, або як маленький значок, а можна його взагалі прибрати з панелі завдань, а якщо він знадобитися - натискати клавішу "Win" і починати друкувати. Загалом, якщо ви хочете, щоб пошук не займав скільки місця і був у вигляді іконки - натисніть на панель завдань правою клавішею миші => вибираємо "Пошук" => Показати значок пошуку

Налагодження та видалення пошуку панель задач Windows 10

Якщо навіть значок пошуку вам заважає - можна його прибрати натиснувши на панель завдань правою клавішею миші => вибравши "Пошук" => "Приховано". Хоч пошук і не буде доступний широкому на панелі завдань, щоб знайти щось - можна буде натиснути клавішу "Win" і починати писати, то що ви хочете знайти.

Налагодження та видалення пошуку панель задач Windows 10

Видалити кнопку Перегляду завдань

Даний значок швидше за все більше використовуються для планшетів або смартфонів, він показує всі відкриті програми та вікна, а також дозволяє створити новий віртуальний стіл.

кнопка перегляду завдань на панелі завдань Windows 10

але щоб подивитися відкриті вікна і додатки - не обов'язково мати кнопку, можна як і в попередніх версіях Windows використовувати клавіші Win + Tab.

Щоб прибрати з панелі завдань кнопку "Перегляду завдань" - натисніть на панель завдань правою клавішею миші і зніміть галочку з "Показати кнопку Перегляду завдань", або поставте якщо ви хочете щоб вона відображалася на панелі завдань.

кнопка перегляду завдань на панелі завдань Windows 10

Приховати системні значки в області сповіщень.

Системні значки в системному треї - це гучність, годинник, стан мережі, параметри харчування і т.д. Ви можете вибрати будь значки ви хочете бачити, і які приховати. Також якщо якогось значка у вас немає - можливо його потрібно відобразити в настройках ...

Відкриваємо "Пуск" => Параметри => Персоналізація => Панель завдань => з правого боку вибираємо "Включення і вимикання системних значків"

Тепер просто відключайте або включайте потрібні системні значки (тобто відключайте їх відображення, або якщо щось було вимкнено, а потрібно - вмикайте)

Приховати системні значки панелі завдань Windows 10

Сховати позначки додатків в області повідомлень

Коли ви встановлюєте нові програми - деякі з них з'являються в системному треї, і їх може бути все більше і більше, а потреби в них ніякої. Ви можете приховати їх або видалити, щоб звільнити місце на панелі завдань.

Заходимо "Пуск" => Параметри => Персоналізація => Панель завдань => з правого боку вибираємо "Виберіть значки, які відображаються в панелі завдань"

тепер вимикайте додатки значки яких ви не хочете бачити на панелі завдань, і включайте додатки значки яких ви хочете бачити

Сховати позначки додатків панелі завдань Windows 10

Переміщення панелі завдань в праву або ліву частину екрану

Як і в інших версіях Windows панель задач можна переміщати в ліву, праву або верхню частину екрана. Дана дія завжди можна було зробити звичайним перетягування миші, якщо панель завдань не закріплена або зайшовши в "Параметри".

Перший спосіб: натиснути на панель в порожньому місці правою клавішею миші і зняти галочку з "Закріпити панель завдань" (якщо її там немає - нічого робити не потрібно, якщо є - то натиснути по рядку лівою клавішею). Після чого натискаєте лівою клавішею миші на панель задач і не відпускаючи клавішу - тягнете панель в потрібному напрямку. Так ви можете перетягувати панель вліво, вправо, вниз, вгору і коли панель буде в потрібному місці - просто відпустіть ліву клавішу.

Другий варіант: натискаємо на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші і вибираємо "Параметри"

в лівій панелі вибрати "Панель задач", а в правій біля "Положення панелі задач на екрані" виберіть де ви хочете бачити панель задач

Автоматично приховувати панель завдань

Як і в попередніх версіях вікон в Windows 10 можна приховувати панель завдань, таким чином візуально розширюючи робочий стіл. Панель завдань буде відображатися коли ви наведете мишкою в місце її знаходження, коли тільки миша відведете - вона зникне з робочого столу. Щоб налаштувати автоматичне приховування панелі завдань - натискаємо на неї правою клавішею миші і вибираємо "Параметри"

У лівій колонці повинно бути вибрано "Панель задач", а в правій включите параметр "Автоматично приховувати панель завдань в режимі робочого столу".

Використовуйте маленький значки на панелі завдань

За замовчуванням на панелі завдань значки відображаються великий, що в свою чергу зменшує вільний простір. Щоб зробити маленькі значки на панелі завдань і тим самим звільнити трохи місця - натисніть правою клавішею миші на панелі завдань і виберіть "Параметри"

в лівій колонці виберіть "Панель задач", а в правій включите параметр "Використовувати маленькі кнопки панелі завдань".

Зміна кольору і прозорості панелі завдань

На відміну від попередніх версій вікон - Windows 10 автоматично не змінює панель задач, щоб відповідати кольору сусідніх вікон. Щоб змінити колір панелі завдань - потрібно зайти в "Пуск" => Параметри => Персоналізація

Зміна кольору панелі задач Windows 10

Вибираємо вкладку "Кольори", тут ви можете відключити прозорість меню пуск і панелі завдань, або включити (якщо вона була відключена). Для цього досить перемкнути повзунок навпроти "Зробити меню" Пуск ", панель завдань і центр повідомлення прозорим"

Зміна кольору панелі задач Windows 10

також, якщо ви хочете змінити колір панелі завдань, то в тому ж меню "Колір" - потрібно пересунути повзунок на Увімкнути. в пункті "Показати колір в меню" Пуск ", на панелі завдань, в центрі повідомлень і в заголовку вікна". Зверху ви зможете вибрати потрібний вам колір.

Якщо ви хочете зробити панель задач більш прозорою - скористайтеся нашою інструкцією Як зробити панель задач в Windows 10 прозорішою.

Змінити розмір панелі завдань

Якщо вам не вистачає місця на панелі завдань і ви хочете її збільшити, можна збільшити її висоту. Для цього потрібно зняти закріплення: натискаємо на панель завдань правою клавішею миші і знімаємо галочку з "Закріпити панель завдань"

Розмір панелі завдань Windows 10

наведіть курсор миші на верхню частину панелі задач, він стане в вигляді стрілки з двох сторін, тепер затиснувши ліву кнопку миші тягнемо панель задач вгору збільшуючи її до потрібних розмірів.

Ярлик папки на панелі завдань

Щоб закріпити папку на панелі завдань Windows 10 без стороннього додатка - натисніть на робочому столі правою клавішею миші => у вікні вибираємо "Створити" => Ярлик

Ярлик папки на панелі завдань Windows 10

У вікні вибираємо "Огляд" => знаходимо папку, яку ви хочете закріпити в панелі завдань => вибираєте її та натисніть "ОК" => там де шлях до папки, потрібно на початку прописати Explorer (як на малюнку) і тільки після цього натиснути "Далі"

Ярлик папки на панелі завдань Windows 10

У наступному вікні потрібно придумати назву для вашого ярлика і натиснути "Готово"

папка на панелі завдань Windows 10

У вас на робочому столі з'явитися папка, щоб змінити значок для цієї папки - натисніть на неї правою клавішею миші та виберіть "Властивості" => у вкладці "Ярлик" натисніть "Змінити значок" => і знайдіть потрібний

папка на панелі завдань Windows 10

тепер цю папку просто перетягніть лівою клавішею миші на панель задач.

папка на панелі завдань Windows 10

Включити функцію "Показувати робочий стіл"

У Windows 7 була введена функція відображення робочого столу при наведенні миші на "Згорнути всі вікна", і в Windows 10 вона без змін. З її допомогою, коли у вас відкрито безліч вікон, ви зможете подивитися на робочий стіл, просто навівши курсор на "Згорнути всі вікна" в правому нижньому кутку екрану.

Щоб включити відображення робочого столу на панелі завдань - потрібно натиснути на панелі правою клавішею миші і вибрати "Параметри"

з лівого боку має бути вибрано "Панель задач", з правого включите параметр "Показувати робочий стіл при наведенні покажчика на кнопку" Згорнути всі вікна "в кінці панелі завдань"

Групувати або НЕ групувати кнопки панелі завдань

За замовчуванням Windows 10 групує всі схожі відкриті додатки на панелі завдань, тобто відкривши навіть десять папок - на панелі завдань вона буде одна. Хоч це і економить місце, але може комусь хочеться бачити ярлики всіх відкритих додатків. Для цього потрібно натиснути на панель завдань правою кнопкою миші і вибрати "Параметри"

з лівого боку повинні бути вибрані "Панель задач", а з правого біля "Групувати кнопки на панелі завдань" виберіть як ви хочете, щоб відображалися кнопки:

  • ніколи - відображати кожне відкрите додаток окремим ярликом;
  • при заповненні панелі завдань - якщо панель задач забита ярликами, то такі відкриті додатки будуть групуватися;
  • завжди приховувати мітки - як я вже писав вище, відкривши хоч і десять додатків одного типу, на панелі завдань ви побачите тільки один ярлик, навівши на який ви побачите всі відкриті вікна.

Додати панель інструментів на панель завдань

Ви можете створити нову панель інструментів на панелі завдань, вибравши потрібну папку для швидкого доступу або файли. Щоб створити нову панель інструментів - натисніть на панель завдань правою клавішею миші => Панелі => Створити панель інструментів

Знайдіть потрібну вам папку, виділіть її та натисніть "Вибір папки"

Закріпити файл або папку на панелі завдань

Ви можете закріпити будь-яку папку, файл або додаток на панелі завдань в пару кліків. Досить взяти і перетягнути потрібне на панель задач, наприклад беремо лівої кнопки миші документ Word і не відпускаючи ліву клавішу тягнемо на панель задач => він стане прозорим і напише "Закріпити ..." ви відпускаєте ліву клавішу і бачите потрібне на панелі завдань

Щоб прибрати, тобто відкріпити, будь-який додаток або файл з панелі завдань - просто натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Відмінити закріплення від панелі завдань"

Якщо ви хочете закріпити додаток на панелі - потрібно на додаток натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Закріпити на панелі завдань".

З кожним оновленням в панелі завдань з'являються нові інструменти, а настройки переміщаються в інші місця. За цим якщо ви помітили, що щось змінилося, або ви хочете просто щось додати, а може запитати - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂