Як заблокувати сайти на вашому комп'ютері в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо пару способів блокування певних сайтів, щоб вони не відкривалися у всіх браузерах на вашому комп'ютері.

Якщо ви хочете комусь закрити доступи до певного сайту - бажано цьому користувачеві створити обліковий запис без прав адміністратора і заборонити відкриття заданих сайтів. Звичайно ви можете заборонити відкриття сайтів і користувачеві, під яким входите в комп'ютер, але якщо даний користувач з правами адміністратора - він може, використовуючи дану інструкцію, знову дозволити вхід на потрібний йому сайт. Якщо ви виконаєте один з варіантів описаних нижче і внесете певні сайти в список заборонених - вибрані вами сайти не будуть відкриватися у всіх браузерах. Хоча є і винятки: в opera і яндекс браузері можна включити vpn, він буде відкривати заборонені сайти (рішення даної проблеми - створення користувача без прав адміністратора і видалення даних браузерів); анонімайзери,через них можна заходити на будь-який сайт (дане питання можна вирішити тільки додавши велику їх частину в список заборонених). Інструкція писалася в Windows 10, але способи підходять для всіх версій Windows.

Заблокувати сайти в hosts

Найпростіший спосіб не вимагає установки додаткового програмного забезпечення.

1. Відкрийте "Блокнот" від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку напишіть "Блокнот", натисніть на знайденому варіанті правою клавішею миші та виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. У відкритому блокноті зайдіть в "Файл" => Відкрити.

3. В адресний рядок вставте  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc  і натисніть клавішу Enter => справа внизу замість "Текстові документи" виберіть "Всі файли" => виберіть з'явився файл hosts  і натисніть на "Відкрити".

4. Нижче всіх написів з нового рядка напишіть  127.0.0.1 ім'я сайту   (замість "ім'я сайту" напишіть сайт, доступ до якого ви хочете заблокувати. Наприклад нам потрібно заблокувати доступ до декількох сайтів: www.youtube.com, // yandex. ua і //vk.com - введіть після всього написаного в файлі hosts написи:

127.0.0.1 www.youtube.com

127.0.0.1 //yandex.ua

127.0.0.1 //vk.com

Кожна напис вводиться з нового рядка, дивіться на малюнку.

5. Збережіть зміни зайшовши в "Файл" => "Зберегти", або натиснувши клавіші Ctrl + S, після чого закрийте блокнот.

Спробуйте в будь-якому браузері відкрити один із заблокованих вами сайтів, ви побачите помилку "Не вдалося отримати доступ до сайту". Щоб повернути все як було - виконайте з першого по третій пункт і видаліть додані вами рядки, після чого збережіть і закрийте файл.

Заблокувати сайти за допомогою  URL Blocker

Є безліч утиліт, які зроблять те ж саме, що ми описували в попередньому пункті. Ми будемо використовувати невелику утиліту URL Blocker, яка не вимагає установки і не пропонує ніякої реклами.

1. Скачайте URL Blocker. Внизу сторінки, що відкрилася натисніть на "Download" і відкрийте скачаний файл.

2. Можливо система напише, що даний файл може піддати комп'ютер ризику. Натисніть на "Детальніше" і виберіть "Виконати в будь-якому випадку".

3. У нижній рядок введіть адресу сайту, доступ до якого потрібно заблокувати і натисніть на "Add".

Всі введені вами адреси будуть відображатися в поле вище, щоб застосувати зміни і заблокувати доступ до них натисніть на "Apply". Щоб зміни вступили в силу вам потрібно вийти з системи і ввійти знову, для цього натисніть на "Так".

Спробуйте в будь-якому браузері відкрити один із заблокованих вами сайтів, ви побачите помилку "Не вдалося отримати доступ до сайту". Щоб повернути все як було - відкрийте додаток знову, натисніть на "Default", після чого підтвердіть натиснувши на "Так".

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂