Як налаштувати Пуск в Windows 10

Сьогоднішня стаття - це інструкція в картинках, як налаштувати Пуск в Windows 10 різними способами.

Закріпити або відкріпити плитки

Після установки Windows 10 в меню Пуск буде безліч плиток, як з потрібними додатками так і непотрібними. Непотрібні можна відкріпити, а замість них закріпити потрібні.

Щоб прибрати з меню "Пуск" зайві плитки - натисніть на непотрібну плитку правою кнопкою миші і виберіть з меню "Відмінити закріплення від початкового екрану".

Тепер на додаток, яке ви хочете закріпити як плитку в меню пуск, натисніть правою кнопкою миші і виберіть "Закріпити на початковому екрані".

Також, ви можете через провідник знайти будь-який додаток, натиснути на нього правою кнопкою миші і вибравши "Закріпити на початковому екрані" - закріпити його як плитку в меню "Пуск". Ще ви можете закріпити будь-яку закладку з браузера як плитку: один із способів - це відкрити браузер Edge => відкрити сайт, який ви хочете закріпити в меню "Пуск" => натиснути на три точки справа вгорі => вибрати "Закріпити сторінку на початковому екрані ".

Змінити розмір плитки

Ви можете змінити розмір плитки, просто натиснувши на потрібну плитку правою кнопкою миші => "Змінити розмір" => виберіть потрібний розмір.

Вам доступні чотири варіанти: дрібний, середній, широкий, великий. Чотири маленьких плитки виглядають як одна середня, якщо скласти дві середні плитки то виходить одна широка, а якщо чотири середніх - одна велика.

Відключити оновлення живої плитки

Деякі плитки в меню "Пуск" показують рекламу, новини, погоду і т.д. Якщо ви хочете, щоб плитка була з одним зображенням і без постійних оновлень з інтернету - відключіть її оновлення. Натисніть на плитку правою кнопкою миші => "Додатково" => "Відключити живі плитки".

Ми в прикладі відключали оновлення плитки погода, тепер це звичайна плитка з якої можна зайти в додаток погода.

Змінити розміру меню Пуск

Ви можете змінити розмір меню "Пуск" перетягуючи його краю за допомогою лівої кнопки миші, тобто наведіть на край меню "Пуск" курсор => натисніть ліву кнопку миші і не відпускаючи її - тягнете пуск в потрібну сторону.

Якщо відкріпити всі плитки (описувалося вгорі) і перетягнути краю - Пуск буде виглядати майже як в Windows 7 🙂

Може вам навпаки не вистачає плиток? Щоб їх додати - зайдіть в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => з лівого боку виберіть "Пуск", а з правого біля "Показувати більше плиток" натисніть "Включити".

Буде додана четверта колонка як на малюнку нижче.

Додавання, видалення та редагування в списку додатків

Частина додатків ви можете знайти через провідник, відкривши  C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Головне меню \ Програми

Правда папка ProgramData прихована, і ви повинні для початку включити відображення прихованих файлів і папок. Відкривши цю папку, ви зможете в неї перетягнути інші ярлики і папки, перейменовувати їх за допомогою правої кнопки миші, видаляти непотрібне і т.д.

З іншими додатками потрібно працювати через саме меню "Пуск", в цьому меню ви можете натиснути на додаток правою кнопкою миші і вибрати "Видалити", тим самим видаливши цю програму повністю. Також його можна просто прибрати з цього списку, натиснувши на додаток правою кнопкою миші => вибравши "Додатково" => "Більше не показувати в цьому списку".

Змінити колір меню Пуск і панелі завдань

Ви можете просто і швидко поміняти колір меню "Пуск", правда разом з ним ви поміняєте колір панелі завдань і центру повідомлень. Щоб змінити колір меню пуск - заходимо в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => виберіть на лівій бічній панелі "Кольори" з правого боку зніміть галочку з "Автоматичний вибір головного кольору фону" і вище виберіть будь-якої вподобаної вам колір => включіть параметр "Показати колір в меню" Пуск ", на панелі завдань і в центрі повідомлень".

Виберіть будь папки повинні відображатися в меню "Пуск"

Раніше ліва колонка меню "Пуск" за замовчуванням була ширше, зараз же ця колонка виглядає як панель задач і ви можете її розширити, натиснувши на три лінії вгорі.

З цього меню ви можете зайти в налаштування свого облікового запису, в параметри комп'ютера, провідник і в меню виключення комп'ютера. Але чому там скільки вільного місця? Чому тільки ці функції там? Ви можете додати в цю ліву колонку додаткові папки!

Зайдіть в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => з лівого боку виберіть "Пуск" => з правого боку в самому низу натисніть на "Виберіть які папки будуть відображатися в меню" Пуск ""

Увімкніть будь-які папки, які хочете бачити в лівій колонці меню пуск: Провідник (за замовчуванням включено, але ви можете відключити), Параметри (за замовчуванням включено, але ви можете відключити), Документи, Завантаження, Музика, Зображення, Відеозаписи, Домашня група, мережа, Особисту папку.

Ми в прикладі додали в ліву колонку меню "Пуск" папки завантаження і зображення.

Прибрати рекомендації з меню Пуск

Ви напевно помічали в списку програм меню пуск рекомендовані для установки програми?

Щоб відключити дані пропозиції зайдіть в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => з лівого боку виберіть "Пуск" => з правого боку вимкніть функцію "Іноді показувати рекомендації в меню Пуск"

Також в меню "Пуск" є плитки, які показують різну рекламу, їх можна видалити. Натисніть на рекламну плитку правою кнопкою миші і виберіть "Видалити".

Відкрити меню Пуск на весь екран

Якщо ви хочете зробити меню "Пуск" таким же як був у Windows 8, щоб він відкривався на весь екран - зайдіть в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => з лівого боку виберіть "Пуск" => з правого боку увімкнітьАрхів "Відкривати початковий екран в повноекранному режимі"

Тепер відкриваючи меню Пуск ви його побачите на весь екран.

Показувати весь список додатків в меню пуск, замість недавно доданих і часто використовуваних

За замовчуванням, коли ви відкриваєте меню "Пуск" ви бачите список недавно доданих додатків і часто використовуваних.

Якщо ви хочете замість цього бачити повний список додатків - зайдіть в "Пуск" => "Параметри" => "Персоналізація" => з лівого боку виберіть Пуск => з правого боку відключіть "Показувати найбільш часто використовувані додатки" і "Показувати недавно додані додатки ".

Багато користувачів відмовляються налаштовувати меню Пуск і просто встановлюють Classic Shell, який робить пуск таким же як був у Windows 7. А як на мене, пуск в Windows 10 набагато функціональніша і цікавіше ніж в 7ке, і має набагато більше налаштувань.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂

Вам може бути цікаво:

Як зробити панель задач в Windows 10 прозорішою

Як зробити щоб Windows 10 виглядав як Windows 7