Як змінити ім'я комп'ютера в Windows 10

Бажано, щоб комп'ютера в мережі мали унікальні імена для нормальної взаємодії один з одним. Якщо комп'ютера в мережі мають однакове ім'я - виникає конфлікт мережевих комунікацій. Сьогодні ми розглянемо як змінити ім'я комп'ютера в Windows 10.

Ми розглянемо кілька способів зміни імені комп'ютера: за допомогою властивостей системи, в параметрах або за допомогою командного рядка. Ім'я комп'ютера не може складатися з одних цифр, містити пробіли, також не можна використовувати символи: `~ @ # $% ^ & () = + [] {} | ; : ' ". /? Ім'я комп'ютера може бути з цифр від 0 до 9, всіх букв алфавіту, і создержать дефіс.

Змінити ім'я комп'ютера в параметрах системи

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Система".

3. У лівій колонці виберіть "Про систему", в правій - "Перейменувати цей ПК".

4. Введіть нове ім'я для комп'ютера і натисніть "Далі".

5. Якщо натиснути "Перезавантажити зараз" то всі відкриті файли і додатки будуть автоматично закриті, і комп'ютер перезавантажиться. Якщо вам потрібно зберегти якісь дані - натисніть "Перезавантажити пізніше" => збережіть все => після чого перезавантажте комп'ютер.

Після перезавантаження ім'я комп'ютера буде змінено на заданий в четвертому пункті.

Змінити ім'я комп'ютера у властивостях системи

1.  Натисніть клавіші  Win + R

  Введіть команду  control system  і натисніть "ОК" (в "Система" можна увійти ще через панель управління).

2. З правого боку натисніть на "Змінити параметри".

3. У вкладці "Ім'я комп'ютера" натисніть на "Змінити".

4. У полі "Ім'я комп'ютера" впишіть нове ім'я і натисніть "ОК".

5. Вам повідомить про необхідність перезавантаження комп'ютера, щоб зміни вступили в силу, натисніть на "ОК".

6. Натисніть "Закрити".

7. Якщо натиснути "Перезавантажити зараз" то всі відкриті файли і додатки будуть автоматично закриті і комп'ютер перезавантажиться. Якщо вам потрібно зберегти якісь дані - натисніть "Перезавантажити пізніше", збережіть все, після чого перезавантажте комп'ютер.

Після перезавантаження ім'я комп'ютера буде змінено на заданий в четвертому пункті.

Змінити ім'я комп'ютера в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть  cmd => натисніть на "Командний рядок" правою кнопкою миші і виберіть "Запуск від імені адміністратора".

2. Введіть команду  wmic computersystem where name = "% computername%" call rename name = "нове ім'я"  і натисніть Enter. Тільки замість  нове ім'я - напишіть то ім'я, яким хочете назвати комп'ютер. Наприклад ми хочемо назвати комп'ютер  HP -в командному рядку пишемо  wmic computersystem where name = "% computername%" call rename name = "HP"  і натискаємо Enter.

 Закриваємо командний рядок, перезавантажуємо комп'ютер. Тепер комп'ютер використовує нове ім'я, задане в другому пункті. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або просто у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂