Путівник по Google Фото

Більшість користувачів в своїх телефонах використовують звичайну галерею для роботи з фотографіями, вони і не підозрюють про існування досить потужного інструменту для роботи з фотографіями від Google. Якщо ви використовуєте Google Фото - у вас є завжди резервна копія фотографій в хмарі, ви зможете дати доступ до фотографій за потрібне вам людям, створити колаж і анімацію, зробити фото стилізованим і багато іншого.

У сьогоднішній статті розглянемо докладно додаток Google Фото. Цей додаток працює на Android, iOS, а також ви можете отримати доступ до нього за допомогою інтернету на будь-якому пристрої. Дуже часто я стикався з користувачами, які втрачали свій телефон і разом з ним всі свої фото, а також з тими у кого на комп'ютері сипався жорсткий диск, а на ньому було все життя в фотографіях, які більше не відновити. Google Фото надає для ваших фотографій безкоштовний і необмежений обсяг пам'яті! А головне - ваші фото будуть у безпеці, і загроза їх втрати зведеться до мінімуму.

Установка Google Фото

На пристрої Android додаток Google Фото ви можете встановити через Google Play, також для його використання у вас повинна бути обліковий запис від Google (якщо її у вас немає, можете перейти по посиланню і створити її). На інших пристроях Google Фото можна знайти через пошук. У сьогоднішній статті будемо розглядати роботу з додатком Google Фото на Android, але дана інструкція підійде для всіх пристроїв.

При першому запуску програми буде йти реклама з можливостями цього додатка, і щоб приступити до роботи вам потрібно натиснути "Почати"

Следующий шаг включить или отключить "Автозагрузка и синхронизация". Если в данном окне оставить всё по умолчанию, то все новые фотографии будут загружаться в облако при подключении устройства к Wi-Fi. Также любые изменения в фотографиях - будут синхронизированы с облаком. Доступ к фотографиям будет только у вас, и таким способом у вас в интернете будет храниться резервная копия всех ваших фотографий, доступная в любое время и с любого устройства.

Якщо натиснути "Змінити настройки" ви зможете вибрати в якій якості завантажувати фото і відео в хмару в исокое якість (за замовчуванням) - фото і відео зберігаються у високій якості, але розмір файлів зменшується (можна зберігати необмежену кількість файлів); початковий розмір - фото і відео зберігається в початковому розмірі, але для таких файлів розмір сховища обмежений 15Гб. Також в даному вікні можна дозволити використовувати мобільний інтернет для синхронізації з хмарою. Після внесення змін натисніть "Зберегти" і "Готово"

У наступному вікні будуть показані деякі з можливостей Google Фото, після ознайомлення натисніть на галочку справа внизу.

Місця і об'єкти

Google Фото буде автоматично організовувати завантажені фотографії по місцю розташування і дату зйомки. Натисніть на кнопку пошуку праворуч внизу екрану.

Дане додатки використовує різні методи обробки зображень для групування їх разом. Авто-згруповані фото ви зможете побачити в даному меню, категорії будуть залежати від того, що ви фотографували і де. Наприклад фото можуть поділені бути по групах з назвами міст (в яких вони робилися), може бути група з назвою різдво (якщо фотографії робилися на різдво), також "Ліс" наприклад (якщо ви робили фото в лісі), Селфі і багато інше.

Зробити анімації або колаж 

Після установки програми Google Фото через деякий час може прийти повідомлення, що створена нова анімація і ви можете її подивитися натиснувши на повідомлення. Тобто додаток саме бере деякі фотографії і формує з нього колаж або анімацію. Але не обов'язково чекати, коли Google це зробить, можна натиснути в головному меню на плюс справа вгорі і вибрати зі списку створення потрібного.

Вибравши колаж або анімацію в наступному вікні вам запропонує вибрати фотографії, які будуть використовуватися для його створення. Поставте галочки на потрібних і натисніть "Створити"

У наступному вікні ви побачите результат, яким ви зможете поділитися через соц.сети, Bluetooth, пошту і т.д.

редагування фотографії

Можна відкрити будь-яку фотографію, натиснути на олівець і перед вами відкриється меню редактора. Ви побачите безліч функцій по роботі з фотографією, від автоматичного поліпшення її якості, то ручного зміни яскравості, ручна настройка кольору, затемнення по колу, обрізання, поворот фото і т.д.

Після внесення змін натисніть "Зберегти" і в вашій бібліотеці з'явиться нове фото, тобто оригінал не буде замінений! Буде створена нова фотографія і до неї будуть застосовані ваші зміни.

Google Фото в автономному режимі

Якщо на вашому пристрої немає інтернет, ви все одно можете створювати альбоми, колажі, анімації, редагувати фото, простіше кажучи користуватися всіма функціями. Просто зміни не будуть синхронізовані з хмарним сховищем поки ви не підключіться до інтернет. Тобто ви можете місяць працювати з додатком без інтернету, а тільки ви підключилися до нього - все ваші зміни відразу ж синхронізуються з хмарою.

Загальний альбом, або обмін фотографіями з ким захочете

Відкривши будь-яку фотографію в додатку Google Фото ви зможете поділитися нею з будь-яким користувачем, незалежно від того використовує він таке ж додаток чи ні. Відкрийте фотографію і зліва внизу натисніть на "Поділитися"

Перед вами відкриється меню, в якому ви зможете вибрати як поділитися цією фотографією. Якщо вибрати пошту - до листа буде приєднана дана фотографія, і вам залишиться тільки вибрати адресата. Також і з іншими функціями: Viber, mms, bluetooth, Google + і т.д.

У самому верху ви зможете створити посилання на дане фото, якщо натиснути на "Створити посилання" - буде створена посилання і скопійована в буфер, а ви вже зможете відправити її будь-якому користувачеві.

Ви можете з меню поділитися додати фото в спільний альбом, дати посилання на нього різним користувачам і якщо захочете - дати доступ на додавання фото в цей альбом. З основного меню ви також можете створити новий спільний альбом, і дати доступ до нього через посилання будь-якому користувачеві. Натисніть на + справа вгорі і виберіть "Загальний альбом"

Перед вами відкриється вікном з можливістю вибору фотографій для загального доступу, ви можете вибрати відразу якийсь день або кілька. Після вибору натисніть "Далі"

У наступному вікні ви зможете придумати будь-яку назву загального альбому, якщо ви захочете змінити назву в майбутньому - це легко зробити, зайдете в загальний альбом і натиснете на + вгорі. Альбому буде присвоєна постiйне посилання, її можна відправити різним користувачам, щоб у них був доступ до нього.

Загальні альбоми можна знайти натиснувши на "Альбоми" справа внизу екрану, або натиснувши на три лінії справа вгорі і вибравши "Загальні альбоми"

Якщо натиснути на три точки біля альбому - ви зможете скопіювати посилання на нього, або видалити доступ іншим користувачам до цього альбому (натиснувши на видалити посилання)

Якщо відкрити загальний альбом і натиснути на + вгорі - можна включити чи виключити з нього фото, додати опис для кожного фото, позначити дане фото на мапі

Також відкривши спільний альбом у вас буде кнопка поділитися, і зайшовши в три точки справа вгорі ви зможете: редагувати альбом, додати назву альбому, видалити його або налаштувати доступ

В "Налаштування доступу" ви можете: скопіювати посилання на альбом, або прибрати її (тим самим видаливши доступ); дозволити або заборонити додавання фото в альбом іншим користувачам; а також побачити хто приєднався до альбому по вашому посиланню.

Приховати де були зроблені фотографії

Перейдемо до меню "Налаштування", тобто натискаємо на три лінії зліва вгорі і вибираємо "Налаштування"

Тут ви можете визначити, чи виконуватиметься "Приховувати місця зйомки", включіть її якщо хочете щоб інші користувачі отримали доступ до ваших фото не бачили де вони були зроблені.

Також якщо вибрати "Налаштування місцезнаходження" ви зможете відключити стеження відстежує ваше положення, що в свою чергу трохи змінить упорядкування фото. Тобто, якщо дозволено відстеження вашого місця розташування - інформація про місце зйомки допомагає автоматично впорядковувати фотографії та спрощує їх пошук.

Створення резервних копій та налаштування синхронізації

Резервні копії ваших фото зберігаються для конкретної облікового запису Google. Проте ви можете управляти обліковими записами, вибирати фотографії для резервних копій і багато іншого. У верхньому лівому куті виберіть три лінії => Налаштування => Автомат і синхронізація:

  •  Активний аккаунт -  написаний аккаунт з яким синхронізуються фотографії з вашого пристрою, а також кількість місця на ньому для фото з початковим розміром (Як писалося раніше - фото високої якості можуть завантажуватися на акаунт в будь-яких обсягах). Щоб змінити активний обліковий запис - потрібно натиснути на три лінії зліва вгорі => вибрати стрілку біля імені вашого облікового запису, тут ви зможете видалити поточний обліковий запис і додати новий;

  • Розмір фотографій - натиснувши на дане поле ви зможете змінити розмір фотографій: стандартний - гарна якість і можна завантажувати фото скільки захочете; або вихідний - вихідний розмір фото, обсяг для їх в хмарі обмежений;

  • Додаткове місце -  натиснувши на даний пункт ви зможете придбати за окрему плату, додаткове місце для зберігання фотографій вихідного розміру;
  • Автозавантаження фото -  ви можете вибрати коли синхронізувати фото з хмарою, тільки при підключеному Wi-Fi, або через Wi-Fi і мобільні мережі;

  • Папки для резервного копіювання -  може у вас на пристрої є ще папки з фотографіями, якщо ви хочете, щоб і вони синхронізувалися з хмарою - поставте галочки на потрібних папках, після чого відразу ж почнеться завантаження фотографій з них в хмару;

  • Роумінг - поставте галочку, якщо ви згодні з синхронізацією фотографій, коли ви в роумінгу;
  • Тільки при зарядці - якщо поставити галочку в цьому полі, то синхронізація буде проходити тільки коли пристрій підключено до зарядки.

Видалити фото і відео з пристрою, відразу після завантаження їх в хмару

Можна не зберігати фото і відео на вашому пристрої, а відразу після завантаження їх в хмару - видаляти з пристрою. Це допоможе економити місце на вашому пристрої, але в автономному режимі - ви будете позбавлені своїх фотографій. Якщо зайти в три лінії справа вгорі, вибрати "Налаштування" і натиснути на "Звільнення місця на пристрої" - почнеться сканування вашого пристрою і в кінці перед вами з'явитися віконце з інформацією скільки місця ви можете звільнити. Якщо ви згодні видалити фото з пристрою, і залишити їх тільки в хмарі - натисніть "Видалити".

на пристрої

Ще один спосіб вибрати папки на пристрої, які ви хочете синхронізувати (робити резервні копії) з хмарою - це натиснути на три лінії зліва вгорі і вибрати "На пристрої". Перед вами відкриється безліч папок вашого пристрою, над кожною папкою є хмара - натискайте на дане хмара, щоб включити або відключити синхронізацію даної папки.

Вибір кількох фотографій одним натисненням

У Google Фото є різні способи швидко вибрати серію знімків. Наприклад ви можете натиснути пальцем на якусь фотографію і утримувати палець поки не з'явитися можливість вибору, тоді не відпускаючи палець від екрана ведете його вгору, вниз або в сторону, для вибору потрібних фото. Також можна натиснути на якусь дату і все фото за дане число будуть виділені.

видалити фотографії

У додатку Google Фото якщо ви випадково видаляєте фото - воно нікуди не дівається, а зберігається ще 60 днів в надії воскресіння 🙂 Наприклад ваша дитина випадково видалив всі фото, що робити? Просто зайдіть в три лінії зліва вгорі і виберіть "Кошик", тут будуть всі видалені фото. Фото з кошика зникає через 60 днів після їх видалення. Погодьтеся, цього часу вам буде досить щоб отямитися. Також в ній ви можете натиснути на три точки справа вгорі і вибрати "Очистити кошик"

Додаток Google Фото для комп'ютера

Як я вже говорив раніше - в комп'ютерах іноді сипляться жорсткі диски, і ви можете втратити всю домашню бібліотеку фото без можливості їх відновлення. Хоч зараз з'явилися жорсткі нового покоління з яких не втрачається інформація, але багато користувачів ще використовують старі. З цього рекомендую використовувати додаток Google Фото на вашому комп'ютері.

Всі альбоми з хмари ви зможете скачати одним архівом і з будь-якого пристрою де є інтернет. Головне пам'ятати дані вашого профілю, щоб отримати доступ до ваших альбомами.

Якщо ви використовуєте Google Диск - можна додати папку Google Фото в нього. А також відображати в Google Фото фото і відео з Google Диск, для цього треба зайти в налаштування програми і включіть цю функцію.

Google Фото має безліч функцій, яких з часом стає все більше. Найкорисніші з них на даний момент, ми описали в сьогоднішній статті. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂