Як відключити фільтр SmartScreen в Windows 10

SmartScreen вбудований фільтр в Windows 10, який автоматично сканує і блокує небезпечні файли, додатки, сайти та завантаження. Ви можете відключити деякі з функцій SmartScreen або налаштувати їх на свій розсуд.

SmartScreen в Windows 10 збільшує безпеку вашого комп'ютера, навіть якщо у вас встановлений антивірус - дана функція не буде зайвою. Навіть якщо якийсь файл заблокований ви його можете запустити обійшовши попередження (якщо ви точно знаєте, що файл системі не зашкодить). З цього, відключати SmartScreen повністю не рекомендується, але все ж ми розповімо як це зробити, а також як просто його переналаштувати.

Відключити SmartScreen  в центрі безпеки захисника Windows:

1. Відкрийте "Центр безпеки Захисника Windows": його можна відкрити зайшовши в меню "Пуск" => "Всі програми" => вибравши його зі списку, або знайдіть його на панелі завдань в області повідомлень => натисніть на значок правою клавішею миші та виберіть "Відкрити".

2. Зайдіть в "Управління додатками і браузером".

3. Є три фільтра SmartScreen в Windows 10 і ви можете налаштувати кожен з них окремо. Ви можете вимкнути "Перевірка додатків і файлів", або вибрати щоб система вас попереджала, коли бачить небезпечні файли. Також ви можете поставити крапку в поле "Блокувати", після чого всі небезпечні файли на думку SmartScreen будуть блокуватися. Нам же потрібно просто вимкнути функцію, поставте крапку в поле "Вимкнути".

Також ви можете вимкнути "SmartScreen для Microsoft Edge" поставивши крапку в поле "Виключено", або поставити крапку в поле "Попереджати", щоб кожен раз коли ви заходите на небезпечний сайт або завантажуєте небезпечний файл - вас попереджало про це. Також ви можете поставити крапку біля "Блокувати", щоб до всіх небезпечних сайтів і файли блокувалися системою. Ще нижче ви можете вибрати "Попередити" або "Вимкнути" в пункті "SmartScreen для додатків Магазину Windows".

Якщо ви просто хочете вимкнути SmartScreen повністю - поставте точки навпроти "Виключено" у всіх пунктах і закрийте вікно.

  Відключити SmartScreen  в редакторі реєстру:

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. У лівій колонці перейдіть по шляху  Комп'ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer. Коли в лівій колонці обраний розділ Explorer в правій колонці відкрийте параметр  SmartScreenEnabled  і задайте йому значення  Off  після чого натисніть лівою клавішею миші на "ОК". Даним дією ви вимкніть перевірку додатків і файлів.

3.  У лівій колонці перейдіть по шляху  Комп'ютер \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Classes \ Local Settings \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ AppContainer \ Storage \ microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe \ MicrosoftEdge \ PhishingFilter.  Коли в лівій колонці обраний розділ PhishingFilter в правій колонці відкрийте параметр  EnabledV9  і задайте йому значення  0 після чого натисніть лівою клавішею миші на "ОК". Даним дією ви вимкнете SmartScreen для Microsoft Edge.

4.  У лівій колонці перейдіть по шляху  Комп'ютер \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ AppHost. Коли в лівій колонці обраний розділ AppHost в правій колонці створіть параметр EnableWebContentEvaluation (якщо він є - його створювати не потрібно). Натисніть на розділ AppHost правою клавішею миші та виберіть "Створити" => Параметр DWORD (32 біти)

Назвіть параметр  EnableWebContentEvaluation  і відкрийте його.

Задайте йому значення  і натисніть лівою клавішею миші на "ОК". Даним дією ви вимкнете SmartScreen для додатків Магазину Windows.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂