Показати розширення файлів в Windows

За замовчуванням у всіх версіях Windows не відображається розширення файлів, хоча в багатьох випадках потрібно його бачити. У сьогоднішній статті розглянемо як у всіх версіях Windows включити відображення розширень файлів.

Навіщо відображення розширення файлу? Дуже часто зараз скачують замість файлів торрента файли з таким же значком, але з розширенням exe,і коли людина відкриває даний файл в надії, що будуть завантажені потрібного файлу через uttorent, відбувається зараження комп'ютера шкідливим програмним забезпеченням. Після відкриття такого файлу у вас може з'явиться безліч непотрібних програм, зміниться пошук в браузері, стартова сторінка, з'явиться безліч реклами, комп почне гальмувати. А бачили б ви, що розширення даного файлу Exe, можливо ви б задумалися чи варто його запускати. Також, дуже часто потрібно відкрити якийсь файл, а ти не знаєш якою програмою, просто натискаючи по ньому подвійним клацанням лівої клавіші - отримуєш помилку відкриття. Знаючи розширення файлу, легше дізнатися яким додатком його відкрити. Є безліч моментів через які потрібно, щоб система показувала розширення файлів.

Відображати розширення файлів в Windows 8 і 10

У Windows 8 і 10 показати розширення файлів можна за пару секунд, для цього потрібно відкрити Провідник => в стрічці вгорі відкрийте "Вид" і поставте галочку в поле "Розширення імен файлів" (щоб приховати розширення файлів - потрібно прибрати тут галочку).

Показати розширення файлів в Windows 7, 8, 10

Даний спосіб однаково виконується у всіх версіях Windows.

1. Відкрийте Провідник => в Windows 7 зліва вгорі натисніть лівою клавішею миші на "метод" і відкрийте "Параметри папок і пошуку". У Windows 8 і вище відкрийте зліва вгорі "Файл" => Змінити параметри папок і пошуку.

2. Перейдіть у вкладку "Вид", знайдіть в списку нижче "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів" => приберіть галочку перед цим пунктом, щоб відобразити розширення файлів, а якщо хочете приховати - поставте галочку => натисніть "ОК".

Показати розширення файлів в Windows за допомогою редактора реєстру.

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці перейдіть до розділу  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced. Коли з лівого боку обраний розділ  Advanced - з правого боку знайдіть і відкрийте параметр  HideFileExt

3. Щоб відображати розширення файлів потрібно в рядку "Значення" поставити  та натиснути "ОК".

Щоб приховувати розширення файлів потрібно в рядку "Значення" поставити і натиснути "ОК.

Після введення потрібного значення закрийте редактор реєстру.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂