Включити або відключити обліковий запис користувача в Windows 10

Якщо на вашому комп'ютері є непотрібна обліковий запис - її можна видалити або відключити. Якщо ви її видаліть - то всі дані з неї будуть загублені і її неможливо буде відновити. Якщо вимкнути обліковий запис - ви її зможете включити в майбутньому не втрачаючи ніякі дані. Відключена обліковий запис пропадає з екрану входу і з перемикання в меню "Пуск". У сьогоднішній статті розглянемо різні способи відключення (включення) облікового запису в Windows 10.

Щоб відключати облікові записи користувач під яким ви увійшли в систему повинен мати права адміністратора.

Включення або відключення облікового запису в командному рядку

1.  Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати "Командний рядок (адміністратор)" з меню.

2. Щоб відключити локальну обліковий запис введіть команду  Net user "ім'я облікового запису" / active: no  замінивши виділене червоним на своє і натисніть клавішу Enter. Наприклад, нам потрібно відключити обліковий запис Sa - команда для введення буде виглядати так: Net user "Sa" / active: no

Якщо вам потрібно відключити доменну обліковий запис потрібно використовувати команду  Net user "ім'я користувача" / active: no / domain

Щоб включити локальну обліковий запис введіть команду  Net user "ім'я облікового запису" / active: yes  замінивши виділене червоним на своє і натисніть клавішу Enter. Наприклад, нам потрібно включити обліковий запис Sa - команда для введення буде виглядати так: Net user "Sa" / active: yes

Якщо вам потрібно включити доменну обліковий запис потрібно використовувати команду  Net user "ім'я користувача" / active: yes / domain

Після напису "Команда виконана успішно" можете закрити вікно командного рядка.

Включити або відключити обліковий запис в Локальні користувачі та групи

Інструмент "Локальні користувачі та групи" доступний тільки в Windows 10 Pro, Enterprise і Education.

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + r) напишіть lusrmgr.msc і натисніть Enter.

2.  Зайдіть в "Користувачі" => натисніть правою клавішею миші на користувача якого потрібно відключити (включити) і виберіть "Властивості".

3.  У вкладці "Загальні" поставте галочку в поле "Відключити обліковий запис" і натисніть "ОК". Якщо вам потрібно включити обліковий запис - приберіть галочку в поле "Відключити обліковий запис" і натисніть "ОК".

Приховати обліковий запис в редактор реєстру

Після виконання інструкції нижче ви не побачите приховану обліковий запис на екрані входу і в перемиканні меню "Пуск", але в "Локальні користувачі та групи" обліковий запис буде відображатися як включена.

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.  У лівій колонці перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \. У розділі Winlogon потрібно зайти в SpecialAccounts і вибрати UserList, якщо даних розділів у вас немає - натисніть на Winlogon правою клавішею миші та виберіть "Створити" => Розділ => назвіть його  SpecialAccounts

Натисніть на SpecialAccounts правою клавішею миші та виберіть "Створити" => Розділ => назвіть його  UserList

Натисніть на розділ UserList правою клавішею миші та виберіть "Створити" => Параметр DWORD (32 біти)

Назвіть новий параметр ім'ям користувача, якого ви хочете приховати. Наприклад ми хочемо приховати користувача Sa, значить і параметр ми називаємо Sa .

Можете закрити редактор реєстру, тепер на екрані блокування не буде доступний широкому прихований користувач. Якщо ви захочете повернути його відображення - видаліть створений параметр з ім'ям користувача (в нашому прикладі ми натискаємо на параметр Sa в розділі UserList правою клавішею миші і вибираємо "Видалити", погоджуємося на видалення і закриваємо редактор реєстру).

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂