Як завершити процес в Windows 10

Іноді деякі програми зависають і потрібно завершити процес, щоб закрити їх примусово. У сьогоднішній статті розглянемо різні способи як це зробити в Windows 10.

Завершити процес в диспетчері завдань

1. Відкрийте диспетчер задач: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер завдань" (або натисніть на клавіатурі разом клавіші Ctrl + Shift + Esc).

2. Якщо ви відкриваєте диспетчер задач в перший раз - натисніть на "Детальніше".

3. У вкладці "Процеси" натисніть правою клавішею миші на додаток або процес, який потрібно завершити, і виберіть "Зняти завдання".

Другий спосіб завершити процес в диспетчері завдань: перейдіть у вкладку "Подробиці", знайдіть процес, який потрібно завершити, натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Зняти завдання". У наступному вікні виберіть "Завершити процес".

Завершити процес в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок" з меню.

2. Введіть команду  tasklist і натисніть клавішу Enter. Запам'ятайте ім'я або PID процесу, який ви хочете завершити.

3. Введіть команду  taskkill / IM Opera.exe / F  і натисніть клавішу Enter (замість opera.exe напишіть ім'я процесу, який ви хочете завершити).

Якщо ви хочете завершити процес і всі дочірні процеси - потрібно вводити команду  taskkill / IM Ім'я образу / T / F

Також ви можете завершити процес по його PID, для цього введіть команду  taskkill / PID PID / F або taskkill / PID PID / T / F  і натисніть клавішу Enter.

Завершити процес в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell і виберіть його зі знайдених результатів.

2.  Введіть команду  Get-Process і натисніть клавішу Enter. Запам'ятайте ProcessName або Id процесу, який ви хочете завершити.

3. Щоб завершити процес по його імені - введіть команду  Stop-Process -Name "ProcessName" -Force  і натисніть клавішу Enter (замініть в команді виділене червоним на ім'я процесу, яке ви дізналися в другому пункті).

Щоб завершити процес по його Id - введіть команду  Stop-Process -ID ID -Force  і натисніть клавішу Enter (замініть в команді виділене червоним на Id процесу, яке ви дізналися в другому пункті).

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂