Як запускати старі програми в Windows 10

Більшість додатків, які працювали в Windows 7, майже напевно будуть працювати і в Windows 10. Але бувають і виключення, і в сьогоднішній статті розглянемо способи запуску старих програм в Windows 10, якщо вони не запускаються.

Запустити від імені адміністратора

Багато додатків розроблені для Windows XP будуть працювати і на сучасній версії Windows, але потрібно врахувати одну зміну. Користувачі XP часто використовували свій комп'ютер під обліковим записом адміністратора весь час. Додатки були написані на запуск тільки під адміністратором, в іншому випадки вилітала помилка.

Якщо старе програма не запускається - для початку спробуйте запустити його від імені адміністратора. Натисніть на ярлик програми або файл запуску exe правою клавішею миші та виберіть "Запуск від імені адміністратора".

Якщо після цих дій додаток запуститься - можна налаштувати, щоб воно завжди стартувало від імені адміністратора. Натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Властивості" => зайдіть у вкладку "Сумісність" => поставте галочку в поле "Виконувати цю програму від імені адміністратора", після чого натисніть "ОК".

налаштування сумісності

Як і в інших версіях Windows в Windows 10 є параметри сумісності, що дозволяють налаштувати старі додатки для нормальної роботи. Натисніть на ярлик або файл запуску програми exe правою клавішею миші та виберіть "Властивості" => перейдіть у вкладку "Сумісність" => в цьому вікні ви можете просто натиснути на "Запустити засіб усунення проблем із сумісністю" і за допомогою майстра налаштувати додаток.

Також якщо дана програма працює на XP але не запускається в Windows 10 - у внеску сумісність поставте галочку в поле "Запустити програму в режимі сумісності з:" і виберіть зі списку Windows XP, або іншу систему на який додаток працювало. Ще в вікні сумісність ви можете використовувати режим зниженої кольоровості, відключити масштабування, змінити дозвіл екрана для даної програми. Спробуйте різні настройки, швидше за все, програма почне виконуватися і буде працювати з Windows 10.

непідписання драйвера

64 розрядні версії Windows вимагають цифровий підпис драйверів. 32-х розрядні Windows зазвичай цього не вимагають, але 32-розрядної версії Windows 10 працює на новому ПК з UEFI може вимагати підписані драйвера. Це дозволяє підвищити безпеку і стабільність, захищаючи вашу систему від шкідливих або нестабільних драйверів. Непідписані драйвера рекомендується встановлювати тільки якщо ви впевнені на 100% в їх безпеці.

Якщо старе програмне забезпечення потребує непідписаних драйвери - вам потрібно використовувати спеціальний вид завантаження Windows, щоб використовувати їх.

Ігри, які вимагають SafeDisc і SecuROM DRM

Майкрософт позбавила підтримки SafeDisc і SecuROM DRM, пояснюючи це проблемами з безпекою. Навіть в Windows 8 і 7 після оновлення системи гри вимагають SafeDisc і SecuROM DRM НЕ будуть запускатися. Але якщо в Windows 7 і 8 можна за допомогою команди  sc start secdrv  включити знову драйвера, то в Windows 10 цієї можливості немає.

Єдині поради тим хто хоче запустити гри вимагають SafeDisc і SecuROM DRM в Windows 10:

  1. Зайти на сайт виробника даної гри і подивитися наявність оновлень, деякі виробники випустили патчі для ігор, скачавши і встановивши які зникне потреба в SafeDisc і SecuROM DRM;
  2. До деяких ігор можна викачати No-CD, він використовується для піратських ігор, і як деякі говорять потенційно небезпечний. Але все ж, багато користувачів використовують його і все у них нормально запускається;
  3. Завантажити більш сучасну версію гри 🙂
  4. Установка віртуальної машини, і запускати гри в ній.

Віртуальні машини для більш старого програмного забезпечення

У будь-якій операційній системі, в тому числі і Windows 10 можна встановити віртуальну машину, а в неї встановити будь-яку іншу операційну систему. І якщо якісь програми не запускаються - ви зможете запустити їх у віртуальній машині.

Виберіть будь-яку віртуальну машину => встановіть в ній потрібну операційну систему => і запускайте її коли вам потрібно використовувати старе ПО непрацююче в сучасній версії Windows.

DOS і Windows 3.1 додатка

DOSBox дозволяє запускати старі DOS - додатки (в першу чергу DOS гри) - у вікні на робочому столі.

Windows 3.1 була в основному додатком DOS. Це означає, що ви можете встановити Windows 3.1 в DOSBox і запускати старі додатки 3.1 16-розрядної версії Windows в DOSBox

Веб-сайти, що вимагають Java, Silverlight, ActiveX або Internet Explorer

Windows 10 використовує новий Microsoft Edge як браузер за замовчуванням. Edge не включає в себе підтримку Java, ActiveX, Silverlight та інших технологій. Chrome також припинив підтримку NPAPI плагінів, таких як Java і Silverlight.

Для того, щоб використовувати старі веб - додатки, що вимагають ці технології - запустіть браузер Internet Explorer (як і раніше входить до складу Windows 10 з причин сумісності - він, як і раніше підтримує зміст ActiveX). Крім того, можна працювати з Java і Silverlight в Mozilla Firefox.

Internet Explorer можна запустити з меню Пуск. Ви також можете відкрити меню в Microsoft Edge, і вибрати пункт "Відкрити за допомогою Internet Explorer", щоб відкрити веб-сторінку безпосередньо в Internet Explorer.

Може якщо старе програма не працює на Windows 10 - пора пошукати йому більш сучасну заміну? У будь-якому випадки дані варіанти запуску старих програм слід вам допомогти, якщо ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂