Як встановити і налаштувати ADB, Android Debug Bridge

ADB, Android Debug Bridge - це утиліта командного рядка входить в Android SDK від Google. За допомогою даної утиліти можна: копіювати файли на пристрій і назад, встановлювати і видаляти програми, виконувати резервне копіювання і відновлення, і багато іншого використовуючи команди.

Установка Java JDK і Android SDK

Перед установкою Android SDK потрібно спочатку встановити комплект розробки Java від Oracle. Завантажити JDK ви можете з сайту Oracle, навіть якщо у вас 64ох розрядна система - ви все одно завантажуйте і встановлюйте для 32х. Поставте крапку біля "Accept License Agreement", натисніть біля "Windows x86 ..." на "jdk -...- windows-i586.exe" => запустіть завантажений файл, кругом погоджуйтеся і натискайте "Далі".

Після установки JDK - потрібно завантажити і встановити SDK Platform-Tools. Натисніть на SDK Platform-Tooks => на наступній сторінці поставте галочку в поле "I have read and agree with the above terms and conditions" і натисніть "Download".

Налаштування Android SDK

Установка даної програми полягає в розпакуванні її в зручне для вас місце, де її ніхто не видалить. Тобто, відкрийте скачаний архів за допомогою будь-якого архіватора, натисніть розпакувати => виберіть місце для розпакування і натисніть "Вилучити".

Включити налагодження USB

На пристроях Android, щоб використовувати ADB - потрібно включити "Налагодження USB". Ця функція знаходиться в налаштуваннях на вашому пристрої, в меню "Налаштування розробника".

Перевірте ADB і встановіть драйвера пристрою

Відкрийте в провіднику розпаковану папку platform-tools  => в адресному рядку введіть cmd  і натисніть клавішу Enter.

Відкриється командний рядок в папці platform-tools, тепер щоб перевірити роботу програми ADB - потрібно підключити пристрій Android через шнур USB до комп'ютера (налагодження по USB на ньому повинна бути включена) => введіть команду  adb devices  і натисніть Enter.

Якщо пристрій підключено і після введеної команди ви його не побачили в списку - потрібно встановити на нього драйвера.

Тобто, зайдіть на офіційний сайт виробника вашого пристрою => знайдіть через пошук свою модель => скачайте драйвера => встановіть їх на комп'ютер.

Ви також можете спробувати драйвера Google USB Driver: натисніть на "Click here to download the Google USB Driver ZIP file " => натисніть на "I have read and agree with the above terms and conditions " і на "Download" => розпакуйте скачаний архів => зайдіть в диспетчер пристроїв (в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду devmgmt.msc і натисніть клавішу Enter).

Підключіть ваш пристрій до комп'ютера і подивіться чи є воно в списку диспетчера пристроїв. Якщо воно визначилося як невідомий пристрій або з жовтим знаком оклику - натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Оновити драйвери".

Виберіть "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері".

Натисніть кнопку "Огляд", знайдіть розпаковану папку з драйверами Google, виділіть її та натисніть "Далі".

Після установки драйверів, перевірте ще раз видно ваш пристрій за допомогою команди  adb devices, як описувалося вище. Якщо дана команда показує взаємодію з телефоном або планшетом - ви можете починати використовувати ADB.

У наступних статтях розглянемо різні команди для роботи в ADB. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂