Як додавати або видаляти учасників з груп в Windows 10

У цій статті розглянемо як додавати або видаляти учасників з груп, щоб обмежити або додати можливості їм виконувати певні дії в Windows 10.

У кожній версії Windows є різні групи користувачів, в залежності від того в якій групі складається обліковий запис, у неї є певні права на виконання різних операцій в системі. За замовчуванням в Windows є групи: Адміністратори; гості; Адміністратори Hyper; Криптографічні оператори; Оператори архіву; Оператори настройки мережі; Оператори допомоги по контролю облікових записів; Досвідчені користувачі; користувачі; Користувачі DCOM; Користувачі журналів продуктивності; Користувачі системного монітора; Користувачі віддаленого робочого столу; Користувачі віддаленого управління: Реплікатор; Керована системою група облікових записів; Читачі журналу подій. Звичайні користувачі найчастіше використовують тільки групи "Адміністратори", "Досвідчені користувачі" і "Користувачі".Опис всіх груп можна знайти відкривши "Локальні користувачі та групи" і зайшовши в "Групи", нижче ми опишемо як це зробити.

Додати або видалити користувача з групи в "Локальні користувачі та групи"

Інструмент "Локальні користувачі та групи" доступний тільки в Windows 10 Pro, Enterprise і Education. Якщо у вас Windows 10 Home - переходьте до наступного способу.

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + r) напишіть lusrmgr.msc і натисніть Enter.

2. Зайдіть в "Користувачі" => натисніть правою клавішею миші на користувача, якого потрібно додати в якусь групу і виберіть "Властивості".

3. Перейдіть у вкладку "Членство в групах". У колонці "Член груп" ви можете вибрати будь-яку з перерахованих груп і натиснути на "Видалити", щоб обраний користувач перестав бути учасником цієї групи. Після натискання на "Видалити" натисніть на "ОК", щоб зміни вступили в силу.

Щоб додати користувача до групи - потрібно після другого пункту перейти у вкладку "Членства в групах" і натиснути "Додати".

У наступному вікні натисніть на "Додатково".

Натисніть на "Пошук" і виберіть у списку групу, в яку потрібно додати користувача (якщо таких груп кілька під час їх вибору утримуйте Ctrl) => натисніть на "ОК" в наступних трьох вікнах.

Є другий спосіб додавати користувача або користувачів в певну групу: у вікні "Локальні користувачі та групи" замість "Користувачі" виберіть "Групи" => на групу в яку потрібно додати (або з якої потрібно видалити) користувачів натисніть правою клавішею миші та виберіть " властивості ".

Якщо потрібно видалити користувача з групи - виберіть його і натисніть на "Видалити", після цього натисніть на "ОК".

Якщо потрібно додати користувача - натисніть на "Додати".

Виберіть "Додатково".

Натисніть на "Пошук" => виберіть користувача (якщо потрібно вибрати кілька користувачів натискайте на кожного утримуючи клавішу Ctrl) і натисніть "ОК" у всіх вікнах.

Додати користувача до групи в командному рядку

1 .Откройте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню «Пуск» правою клавішею миші і вибрати «Командний рядок (адміністратор) з меню.

2. Введіть команду попередньо замінивши виділене червоним  net localgroup "Група" "Користувач" / add  і натисніть клавішу Enter.   "Гурт" замініть на групу в яку потрібно додати користувача, "Користувач" замініть на користувача якого потрібно додати в групу. Наприклад користувача "Sa" потрібно додати до групи "Адміністратори", команда буде виглядати так: net localgroup "Адміністратори" "Sa" / add

Видалити користувача з групи в командному рядку

1 .Откройте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню «Пуск» правою клавішею миші і вибрати "Командний рядок (адміністратор)" з меню.

2. Введіть команду попередньо замінивши виділене червоним  net localgroup "Група" "Користувач" / delete  і натисніть клавішу Enter.   "Група" замініть на групу з якої потрібно видалити користувача, "Користувач" замініть на користувача якого потрібно видалити з групи. Наприклад користувача "Sa" потрібно видалити з групи "Адміністратори", команда буде виглядати так: net localgroup "Адміністратори" "Sa" / delete

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂