Що таке групові політики і як їх використовувати

Групова політика - це один з головних інструментів для настройки Windows, з його допомогою можна як задіяти безліч функцій системи, так і відключити їх. За допомогою групових політик можна налаштувати систему для користувача під яким ви увійшли в систему, для інших користувачів даного комп'ютера або для інших користувачів на інших комп'ютерах в доменній мережі.

Групові політики доступні тільки в професійних, максимальних і корпоративних версіях Windows, у користувачів домашньої Windows даний набір інструментів відключений.

Централізовані групові політики

Найчастіше в безлічі організацій використовують централізоване управління груповими політиками. Наприклад у вас на офісі близько двадцяти комп'ютерів, є один сервер і ви налаштували між цими комп'ютерами одну закриту мережу, до якої може підключити тільки адміністратор під своїм ім'ям і паролем. У цій закритій мережі на контролері домену в Active Directory можна задавати різні доступи, закривати або відкривати різні ресурси. Також можна задати групові політики для всіх ПК в мережі: встановити відкриття певних сайтів в якості домашньої сторінки, заборонити доступ до різноманітних параметрів панелі управління, закрити доступ до певних папок, заборонити зміну заставки і т.д.

У групових політиках є безліч інструментів, щоб налаштувати вашу систему по ваші уподобання, там є практично все, що ви бачите перед собою на комп'ютері, і все це ви можете налаштовувати. Системний адміністратор може змінювати налаштування вашого комп'ютера за допомогою групових політик на сервері.

Локальні групові політики

Групові політики використовуються не тільки системними адміністраторами, їх можна використовувати для налаштування свого ж комп'ютера (якщо у вас не домашня Windows).

Наприклад, за допомогою групових політик можна змінити екран входу в Windows 7, також ви можете обмежити доступ до деяких папок іншим користувачам даного комп'ютера, можна управляти паролями, відображенням папок, відключити автоматичне оновлення, дозволяти запуск тільки певних програм, відключити доступ до панелі управління і т.д.

Можна додати через консоль групові політики і налаштувати систему для інших користувачів даного комп'ютера.

Як використовувати груповий політики?

Щоб відкрити групові політики потрібно:

1 .Щоб у вас була Windows професійна, корпоративна або максимальна;

2 . У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

3 . У відкритому редакторі локальної групової політики знайдіть потрібні параметри, вимкніть або ввімкніть їх. Наприклад, можемо відключити автозапуск зйомних носіїв, щоб коли ви підключаєте знімний носій друку не вискакувало вікно з питанням, що робити з цим пристроєм.

У лівій колонці відкрийте "Конфігурація комп'ютера" => Адміністративні шаблони => Компоненти Windows => Політики автозапуску => з правого боку відкрийте політику "Відключити автозапуск".

Поставте крапку біля "Включити" => натисніть "Ок".

Після кожної зміни групових політик потрібно перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу

Як уже не раз говорилося, групові політики це інструмент з численними настройками Windows і щоб їх все перерахувати - потрібен не один день і не одна стаття. Даний інструмент використовується майже у всіх інструкціях по налаштуванню Windows. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі вам!