Як видалити Tencent

Продовжуючи тему про Baidu, Tencent - це ще одна китайська програма, яка встановлюється без дозволу користувача. У сьогоднішній статті розглянемо як видалити Tencent і те, що встановилося разом з ним.

З китайською мовою у мене негаразди, та й писати ієрогліфами я не вмію - з цього інструкція буде більше в картинках.

1. Знаходимо значок Tencent біля годинника => натискаємо на нього правою клавішею миші і вибираємо щось схоже на вихід (як на картинці)

2. У наступному вікні натискаємо, щось схоже на "Так"

3. Тепер заходимо в "Пуск" => "Панель управління" => видалення програми (також можна зайти через додаток ccleaner в "Сервіс" - видалення програм). У списку знаходимо Tencent => вибираємо його => натискаємо "Видалити"

Оновлене 20160427: сьогодні видаляв Tencent по удаленке, в "видалення програми" його немає, є тільки в C: \ Program Files і відкрити папку не дає, пише немає доступу. Вихід завантажитися в "безпечному режимі" => вийти з Tencent на панелі завдань (як в 1 і 2 пункті) => зайти в диспетчер задач (на панель завдань правою клавішею миші - запустити диспетчер задач) => завершити процеси в описі яких китайські ієрогліфи (якщо є такі процеси - на них правою клавішею миші і завершити процес) => зайти в C: \ Program Files або C: \ Program Files (x86) => знайти папку Tencent і за допомогою правої кнопки миші перейменувати її => перезавантажити комп'ютер і видалити папку. З цією програмою можливо встановилося ще кілька десятків шкідливих програм - перевірте за допомогою утиліт.Також після чистки може не запускати робочий стілпісля перезавантаження - натисніть клавіші ctrl + shift + esc (або ctrl + alt + del) => запуститься диспетчер задач, потрібно зайти в процеси => завершити процес explorer якщо він є => угорі ліворуч вибрати файл - нове завдання => ввести  explorer. exe  і натиснути "ОК" => тепер робочий стіл повинен завантажитися => в рядку пошуку введіть  regedit  і відкрийте редактор реєстру => перейдіть по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon з правого боку значення shell має бути explorer. exe і значення userinit - C: \ Windows \ system32 \ userinit.exe. Якщо значення інші - міняйте на правильні. 

4.У цьому вікні натискаємо на щось незрозуміле, на малюнку стрілкою вказано куди натискати

5.Ставім галочки в усі поля і натискаємо на кнопку біля стрілки

6. Підтверджуємо дію натиснувши на кнопку під стрілкою

7. Розпочнеться видалення програми, в кінці підтверджуємо дію

8. Відкриваємо через провідник C: \ Program Files, якщо у вас 64ох розрядна система - C: \ Program Files (х86) і шукаємо папку Tencent => натискаємо на неї правою клавішею миші і вибираємо "Перейменувати" => придумуємо будь-яке інше назву ( як показує практика папка Tencent може перебувати і на іншому диску, якщо за вказаною шляху ви її не бачите - скористайтеся пошуком)

9. Перезавантажуємо комп'ютер => після перезавантаження знову заходимо по шляху зазначеному в 8Ом пункті і видаляємо ту папку, яку перейменовували в 8Ом пункті.

Все Tencent видалений з вашого комп'ютера, як показує практика він стає сам, а з купою зайвих додатків - рада зайти як в 3Ом пункті і видалити всі програми встановлені в день коли у вас з'явився Tencent. Також швидше за все в ярликах ваших браузерів прописалися посилання на рекламу, і тепер відкриваючи будь-яку сторінку ви бачите купу реклами - вам потрібно змінити ярлики і перевірити комп'ютер на наявність шкідливого ПЗ. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂