Як змінити адресу DNS-сервера в Windows 10

Іноді DNS - сервери повільно реагують на запити, або вони просто не є надійними, в таких випадках може виручити їх зміна. У сьогоднішній статті розглянемо як змінити адресу DNS - сервера в Windows 10.

Розглянемо два способи, один у властивостях мережі і другий за допомогою командного рядка.

Змінити адресу DNS-сервера в центрі управління мережами.

1.  Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

2. Біля "Підключення" (дивіться малюнок) ви побачите підключення яке використовується в даний момент, натисніть на нього лівою клавішею миші (якщо ви хочете змінити DNS-сервера для іншого підключення - відкрийте "зміна параметрів адаптера" з правого боку і коли відкриється список з підключеннями - натисніть на потрібне підключення правою клавішею миші, виберіть "Властивості").

3. Відкрийте "Властивості".

4. Знайдіть у списку і виберіть "IP версії 4 (TCP / IPv4), натисніть на" Властивості ".

5. Якщо ви хочете отримувати адресу DNS-сервера автоматично від свого провайдера - точка повинна стояти в поле "Отримати адресу DNS-сервера автоматично".

Також ви можете задати свою адресу DNS-сервера, поставте крапку в поле "Використовувати наступні адреси DNS-серверів" і в полях нижче напишіть потрібні адреси. Наприклад ви можете використовувати Google Public DNS IP addresses (IPv4):   8.8.8.8 і 8.8.4.4   Або DNS OpenDNS:  208.67.222.222 і 208.67.220.220   Задайте потрібні адреси DNS-серверів і натисніть "ОК".

6. Ще раз натисніть "ОК".

7. Натисніть на "Закрити" і також закрийте "Центр управління мережами і загальним доступом.

Про всяк випадок, очистіть кеш розпізнавача DNS, для цього відкрийте командний рядок від імені адміністратора і напишіть команду  ipconfig / flushdns після чого натисніть Enter.

Змінити адресу DNS-сервера в командному рядку.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів натиснути на меню "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати з контекстного меню "Командний рядок (адміністратор)".

2. Для початку нам потрібно дізнатися назву мережевого підключення для якого будемо міняти DNS-сервера, для цього в командному рядку пишемо команду  wmic nic get NetConnectionID і натискаємо Enter.

3. У попередньому вікні ми побачили два доступних підключення "Бездротова мережа" і "Ethernet", в нашому прикладі ми будемо міняти DNS-сервера в "Бездротова мережа".

Щоб задати свої адреси DNS-сервера - потрібно трохи відредагувати і виконати наступну команду  netsh interface ip set dnsservers "Ім'я з'єднання" static Переважний DNS-сервер primary   Наприклад ви можете використовувати Google Public DNS IP addresses (IPv4):   8.8.8.8 і 8.8. 4.4   Чи DNS OpenDNS:  208.67.222.222 і 208.67.220.220,  а ім'я з'єднання нам вже відомо.

У моєму прикладі ми задаємо DNS-сервера від Google для бездротової мережі: в командному рядку пишемо команду netsh interface ip set dnsservers "Бездротова мережа" static 8.8.8.8 primary  і натискаємо Enter.

Задаємо альтернативний DNS-сервер використовуючи команду  netsh interface ip add dnsservers "Ім'я з'єднання" Альтернативний DNS сервер index = 2   Відредагована під наш приклад команда буде виглядати так:  netsh interface ip add dnsservers "Бездротова мережа" 8.8.4.4 index = 2  пишемо цю команду в командному рядку і натискаємо Enter.

Якщо ви хочете, щоб DNS-сервера присвоювалися автоматично вашим провайдером - потрібно відредагувати і виконати команду  netsh interface ip set dnsservers "Ім'я підключення" dhcp  У нашому прикладі команда буде виглядати  netsh interface ip set dnsservers "Бездротова мережа" dhcp  пишемо її в командному рядку і натискаємо Enter.

Про всяк випадок, очистіть кеш розпізнавача DNS, для цього в командному рядку напишіть команду  ipconfig / flushdns  і натисніть Enter. Закрийте командний рядок після виконання команд.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂