Як відключити автозапуск програм в Windows

Майже кожна встановлена ​​на комп'ютер програма копіює себе в автозавантаження, тим самим погіршуючи роботу комп'ютера. Ви встановили програму => вона створила правило для Windows кожен раз з включенням комп'ютера запускати дану програму => після чого комп'ютер вже довше включається і якщо програма вимагає багато ресурсів - він починає трохи гальмувати під час роботи, а що якщо таких програм багато? Якщо не контролювати цей процес - з часом в автозавантаженні може з'явитися близько двадцяти програм, і комп'ютер буде завантажуватися з працею через кілька хвилин, все буде сильно гальмувати.

На початку статті розглянемо як відключити зайве з автозавантаження вбудованими інструментами в Windows, і в кінці - за допомогою програми Ccleaner.

Як прибрати з автозавантаження зайві програми:

1.  Якщо у вас Windows Xp : заходимо в "Пуск" => "Виконати" => прописуємо слово msconfig => натискаємо клавішу Enter;

Якщо у вас Windows 7 або Vista  (інші версії Windows нижче): в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + r) пишемо msconfig і натискаємо Enter

2.  Відкриваємо вкладку "Автозавантаження" і знімаємо галочки з усього зайвого. Для тих хто не знає, що залишити: антивірус потрібен, ctfmon потрібен (це мовна панель, її в автозавантаженні може і не бути), також якщо у вас ноутбук, то тут можуть бути програми для роботи з додатковими клавішами. Взагалі можна відключити все крім антивіруса, перезавантажити комп'ютер і якщо після перезавантаження вам чогось не вистачає - зайти в це меню знову, і поставити галочку на потрібну програму. Після зняття галочок - натисніть "Застосувати" або "ОК"

3. З'явитися віконце пропонує перезавантажити комп'ютер: можете перезавантажити його відразу натиснувши на "Перезавантаження", або перезавантажити пізніше - натиснувши на "Вихід без перезавантаження".

4. Після перезавантаження комп'ютера з'явитися діалогове вікно, в якому потрібно поставити галочку навпроти пункту "більше не показувати це попередження", і натиснути "ОК"

Відключити автозапуск програм в Windows 8, 8.1, 10.

В даних версіях Windows управління автозавантаженням додано в диспетчер задач. Щоб зайти в нього - потрібно натиснути разом клавіші Ctrl + Shift + Esc (або натиснути на панель завдань правою кнопкою миші і вибрати "Диспетчер завдань").

Якщо ви відкриваєте диспетчер задач перший раз, то побачите тільки відкриті програми, щоб перейти у вкладку "Автозавантаження" - потрібно спочатку натиснути лівою кнопкою миші на "Детальніше»

Зайдіть у вкладку "Автозавантаження", вибираєте лівою клавішею миші непотрібне і натисніть "Відключити". Також і з іншими непотрібними програмами, вибирайте їх і натискайте відключити.

Як відключити програми з автозавантаження програмою CCleaner

Раніше я вже писав, що програма Ccleaner універсальна, нею можна чистити комп'ютер від зайвого мотлоху, який накопичується під час роботи в інтернеті; від мотлоху який залишається після установки і видалення програм; чистити реєстр; видаляти зайві програми; управляти автозавантаженням; чистити контекстного меню і т.д. Загалом, ви зрозуміли - програма потрібна 🙂. Завантажуємо і встановлюємо CCleaner Free, його з головою вистачить для оптимізації роботи комп'ютера, непотрібні нам платні версії.

Після установки програми, запускаємо Ccleaner з ярлика => заходимо в "Сервіс" => "Автозавантаження" => виділяємо непотрібне (натисканням по ньому лівою клавішею миші) і вибираємо "Вимкнути". Також на будь-який непотрібний додаток в автозавантаження можна натискати правою клавішею миші і вибирати "Вимкнути".

Коли відключіть все непотрібне перезавантажте комп'ютер. Зверніть увагу, що після перезавантаження можна включити ті ж програми які ви відключили (зайшовши назад в сервіс -Автозавантаження - натиснувши на потрібну програму правою клавішею миші та вибравши "Увімкнути"). Таким же способом в CCleaner можна прибрати зайве з автозавантаження браузерів.

Платна версія програми коштує близько 25 $ і включає в себе технічну підтримку, але без неї можна обійтися, там дуже зрозумілий інтерфейс, і з її допомогою практично не реально нашкодити своєму комп'ютера. З цього користуйтеся, налаштовуйте автозапуск ваших програм, прибирайте зайве і нехай ваш комп'ютер завжди радує вас швидкістю своєї роботи 🙂

Відключення всього зайвого з автозавантаження ще не гарантує, що ваш комп'ютер буде літати. Є безліч інших причин через які він може гальмувати. Якщо ви прибрали все непотрібне, а він продовжує гальмувати, рекомендую: перевірити його на зловмисне перевірити чи є на системному диску С місце, якщо його немає спробувати його очистити або розширити за рахунок іншого диска; перевірити диск на биті сектора; якщо все одно проблема гальмування комп'ютера залишилася - пишіть докладний коментар і я спробую допомогти вам знайти рішення. На сьогодні все. Удачі вам!

Читайте також: Як управляти дисками комп'ютера - видалити диск, створити новий, стиснути диск, змінити букву і т.д.

Як почистити клавіатуру і підтримувати її чистоту

Як увійти в біос, вибрати потрібний спосіб завантаження і т.д.