Як включити, відключити і налаштувати автозапуск в Windows 10

Коли ви вставляєте диск, карту пам'яті, флешку або інший носій в ваш комп'ютер - перед вами відкривається спливаюче вікно з варіантами дій. Раніше завдяки включеному автозапуску на комп'ютер потрапляли віруси з флешок, зараз з такою проблемою стикаюся рідше, але все ж вона не виключена. Якщо з якихось причин вам хочеться відключити автозапуск - в Windows 10 це зробити простіше простого. У сьогоднішній статті розглянемо як повністю відключити автозапуск різними способами, як його включити, або як налаштувати автозапуск для кожного типу носія.

Включення або відключення автозапуску в параметрах

Зайдіть в меню "Пуск" => Параметри.

Пристрої.

Зайдіть у вкладку "Автозапуск" і увімкніть чи вимкніть бігунок навпроти "Використовувати автозапуск для всіх носіїв і пристроїв". Якщо відключіть - то більше не будете бачити спливаюче вікно, кожен раз коли вставляєте щось в комп'ютер.

Також можна відключити автозапуск, або налаштувати за замовчуванням які дії будуть відбуватися тільки для певних пристроїв.

Включення або відключення автозапуску за допомогою панелі управління

У параметрах ви можете налаштувати дії тільки для знімних носіїв і карт пам'яті, а якщо ви хочете більше налаштувань для різних типів носіїв - потрібно скористатися панеллю керування. Один із способів відкрити панель управління - в рядку пошуку написати "Панель управління" і вибрати її вид знайдених результатів.

Виберіть перегляд "великі значки" => відкрийте "Автозапуск"

Увімкніть або вимкніть автозапуск за допомогою галочки в полі "Використовувати автозапуск для всіх носіїв і пристроїв". Також для кожного типу носія - ви можете налаштувати дії за умовчанням: Чи не виконувати жодних дій; Відкривати папку для перегляду файлів; Питати щоразу; Налаштувати параметри сховища.

В даному вікні, є список всіх типів носіїв і для кожного ви можете окремо налаштувати якась агресивна дія, або вибрати "не виконувати ніяких дій", тим самим відключивши автозапуск даного типу пристроїв.

Відключити автозапуск використовуючи групові політики.

У Windows 10 Pro, Enterprise або Education є відключення автозапуску в групових політиках. Нижче описаний спосіб відключення автозапуску для користувача під яким ви увійшли в систему, якщо ви хочете відключити автозапуск для інших користувачів цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду gpedit.msc і натисніть Enter => відкриваємо "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => Компоненти Windows => Політики автозапуску

З правого боку відкрийте подвійним клацанням "Вимкнути автозапуск" і поставте галочку на "Включено". Якщо у вас є привід на пристрої - в пункті "Відключити автозапуск" можна вибрати "всі пристрої" або "CD-ROM"

Відключити автозапуск в редакторі реєстру.

Перед редагуванням реєстру рекомендуємо створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ AutoplayHandlers. З лівого боку виберіть розділ  AutoplayHandlers з правого боку подвійним клацанням лівої кнопки миші відкрийте параметр  DisableAutoplay

3. Якщо поставити значення  і натиснути "ОК" - функція автозапуску буде включена.

Якщо поставити значення  1 і натиснути "ОК" - функція автозапуску буде відключена.

Зміни повинні вступити в силу відразу після закриття редактора реєстру. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂