Як включити брандмауер в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи включення брандмауера в Windows 10.

Брандмауер Windows включений за замовчуванням і якщо у вас немає іншого брандмауера - його відключати не рекомендується. Відключення брандмауера зробить ваш комп'ютер більш уразливим для несанкціонованого доступу.

 Включити брандмауер за допомогою повідомлення

Коли брандмауер відключений - з правого боку біля годинника може з'явитися повідомлення "Включити брандмауер Windows", якщо натиснути на нього лівою клавішею миші - брандмауер буде включений. Це повідомлення може бути в "Центрі повідомлень", зайдіть в нього і якщо там є "Включити брандмауер" натисніть на нього лівою клавішею миші.

 Включити брандмауер в його настройках

1. Відкрийте брандмауер: один із способів - в рядку пошуку або в меню виконати напишіть  firewall.cpl і натисніть клавішу Enter.

2. З правого боку натисніть на "Використовувати рекомендовані параметри".

 Включити брандмауер в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Щоб включити брандмауер для всіх типів мереж - введіть команду  netsh advfirewall set allprofiles state on і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для поточного типу мережі - введіть команду  netsh advfirewall set currentprofile state on і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для доменної мережі - введіть команду  netsh advfirewall set domainprofile state on і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для загальнодоступної мережі - введіть команду  netsh advfirewall set publicprofile state on і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для приватної мережі - введіть команду  netsh advfirewall set privateprofile state on і натисніть клавішу Enter.

 Включити брандмауер в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell, на знайденому інструменті натисніть правою клавішею миші та виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Щоб включити брандмауер для всіх типів мереж - введіть команду  Set-NetFirewallProfile -Enabled True і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для доменної мережі - введіть команду  Set-NetFirewallProfile -Profile Domain -Enabled True і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для загальнодоступної мережі - введіть команду  Set-NetFirewallProfile -Profile Public -Enabled True і натисніть клавішу Enter.

Щоб включити брандмауер тільки для приватної мережі - введіть команду  Set-NetFirewallProfile -Profile Private -Enabled True і натисніть клавішу Enter.

  Включити брандмауер в центрі безпеки захисника Windows

1. Відкрийте "Центр безпеки захисника Windows": натисніть лівою клавішею миші на його значок на панелі завдань в області повідомлень, або зайдіть в меню "Пуск" => "Всі програми" і виберіть його зі списку.

2. У вікні, з лівого боку виберіть "Брандмауер і безпеку мережі", з правого боку натисніть на "Відновити параметри", якщо ви хочете включити брандмауер для всіх мереж. Якщо ви хочете включити брандмауер для певного типу мережі - трохи нижче, біля потрібної мережі, натисніть на "Включити".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂