Як відновити пароль Windows без установочного диска

Якщо ви не пам'ятаєте пароль Windows, або вам потрібно терміново зайти на інший комп'ютер, а там стоїть пароль і з'ясувати його немає можливості - читаємо статтю, і за допомогою флешки (диска) і програми скидаємо пароль.

Також вам можуть допомогти раніше написані інструкції: «Як скинути пароль облікового запису в Windows 10» - за допомогою даної інструкції ви можете скинути або змінити пароль без стороннього програмного забезпечення (також описано як відновити доступ, якщо ви входите в систему за допомогою облікового запису Майкрософт ); Скидання пароля за допомогою інсталяційного диска Windows - якщо у вас є інсталяційний диск системи, ви можете використовувати даний спосіб; Як скинути пароль в Windows - цей посібник написав, коли потрібно було скинути пароль в XP і утиліта описана в цій статті не допомогла, пробував на XP, 7 і 10, прибирає пароль до локальних облікових записів і якщо вам інструкція нижче не допоможе - спробуйте цю .

Створення завантажувального диска або флешки:

Для створення завантажувальної флешки (диска) нам потрібен інший комп'ютер, сама флешка і програма Offline NT Password & Registry Editor.

Відкрийте сайт програми Offline NT Password & Registry Editor виберіть Bootdisk

опустіться вниз, знайдіть файли для скачування, і для диска і для флешки завантажуйте архів з назвою на початку cd

розпакуйте архів, усередині образ який потрібно записати на флешку.

Розпаковується архів на кожному комп'ютері по різному, в залежності від того який архіватор встановлено у вашій системі. Наприклад ми відкрили скачаний архів (натиснули на нього в браузері лівою клавішею миші).

Всередині є один файл, вибираємо його і вище натискаємо "Витягти всі файли".

Натисніть кнопку "Огляд", щоб вибрати куди розпакувати файл.

Виберіть "Робочий стіл" або будь-яку іншу папку, в якій не складно буде потім знайти даний файл, і натисніть "ОК".

У наступному вікні натисніть "Вилучити".

Тепер витягнутий образ потрібно записати на диск або флешку. Для цього будемо використовувати безкоштовну утиліту Rufus, з її допомогою можна записати образ на диск, флешку або sd карту. Викачуємо програму => підключаємо флешку (або вставляємо диск для запису) => запускаємо Rufus (його не потрібно встановлювати, коли він завантажиться просто відкрийте його з завантажень за допомогою подвійного клацання лівої кнопки миші) => натискаємо там де намальований диск з приводом і вибираємо образ для запису.

Тобто, коли ви натиснули на кнопку з намальованим диском перед вами з'явиться вікно де потрібно знайти розпакований образ. Ми в прикладі розпакували його на робочий стіл, у вікні, вибираємо на робочому столі потрібний образ і натискаємо "Відкрити". Після чого в програмі Rufus потрібно натиснути "Старт". Вас попередить про те, що всі дані з флешки будуть стерті (якщо у вас там є щось потрібне ви ще можете все скасувати і зберегти дані).

Коли синя лінія дійде до кінця і напише "Готово" - натисніть на "Закрити" => витягніть флешку (диск) і підключіть до комп'ютера на якому потрібно скинути пароль.

Скидання пароля Windows:

Якщо вже на руках є завантажувальна флешка (диск) - вставляємо її в комп'ютер і робимо все як в інструкції:

1. Вимикаємо комп'ютер і при включенні вибираємо завантаження з флешки (диска). На моєму ноутбуці, щоб вибрати завантаження з USB потрібно при включенні комп'ютера натиснути клавішу Esc  => у вікні вибрати флешку і натиснути Enter. Завантажувальний меню на кожному комп'ютері викликається по різному, з цього на початку цього пункту слова виділені червоним посилаються на статтю з переліком поєднань клавіш для кожного пристрою, знайдіть в списку свій пристрій і виберіть завантаження з флешки або диска.

2 . Якщо спосіб завантаження обрано правильний, то піде завантаження програмного забезпечення і вам запропонує вибрати розділ для скидання пароля (доступні ви побачите в описі). Якщо під написом Possible windows installations found навпаки розділу з Windows варто 1 - просто натисніть Enter. Якщо там інша цифра - натисніть на клавіатурі цю цифру і Enter.

Примітка 2017: недавно знайома забула свій пароль, у неї дуже старенький комп'ютері і з якоїсь причини дана утиліта не вантажилася, довелося скидати пароль за допомогою Windows PE, процедура нескладна і описана в інструкції Як скинути пароль в Windows.

3 . Можливо у вас запитає шлях до вашого реєстру, а може і ні, якщо ви побачите як на картинці - натисніть просто Enter, а якщо немає - йдемо до наступного пункту;

4 . На даному етапі вам потрібно вибрати, що ви хочете використовувати програму для скидання пароля. За умовчанням вибраний 1 Password reset - просто натисніть Enter (другий варіант пропонує використовувати консоль відновлення);

5 . За умовчанням вибраний Edit user data and passwords, нічого міняти не потрібно, натискаємо Enter.

6 . Перед вами з'явиться список всіх користувачів даної операційної системи, з цього потрібно визначитися кого ви хочете скинути і вписати його. Якщо користувач написаний російською, то програма замість кожної літери буде ставити крапку і вам замість імені користувача з стовпчика RID потрібно написати цифри і букви які стоять по лінії потрібного користувача. Наприклад ім'я користувача, якому я хочу скинути пароль - "Я" і він відображається в списку як одна точка => перед ним цифри в стовпчику RID 03е8 => пишемо з клавіатури  03e8 і натискаємо Enter. Також самий верхній користувач - вбудований обліковий запис адміністратора, в даний момент вона відключена але ви можете її включити і вже зайшовши в систему під адміністратором міняти будь-якому користувачеві паролі на потрібні (щоб її включити - введіть цифри з стовпчика RID, які перед нею і натисніть Enter ).

7 . За умовчанням вибраний 1 пункт Clear user password і якщо ви просто натиснете Enter - то для вибраного облікового запису буде скинуто пароль. Якщо ви хочете скинути пароль натискаємо Enter. Якщо ви хочете включити вимкнуту обліковий запис адміністратора і ви її вибрали в попередньому пункті - натисніть на клавіатурі клавішу  2 і Enter (тобто вибираємо Unlock and enable user account і натискаємо Enter).

8 . Тепер потрібно вийти з даного меню, натискаємо q і клавішу Enter

9 . Вводимо y і натискаємо Enter для збереження

Коли напише Edit Complete - можна сміливо перезавантажувати комп'ютер і заходити в систему без пароля, або якщо ви включили вбудовану обліковий запис адміністратора - заходити під ним і робити зміни для будь-якого користувача через панель управління. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи скидання пароля або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂