Як змінити атрибути файлів в Windows 10

У Windows 10 можна змінити атрибути файлів і папок декількома способами: в стрічці провідника; у властивостях папки або файлу; в PowerShell; в командному рядку. У сьогоднішній статті розглянемо як змінити атрибути файлів в Windows 10 різними способами.

  Змінити атрибути файлів в стрічці провідника

1. Відкрийте провідник з ярлика або натиснувши клавіші Win + E на клавіатурі.

2. Знайдіть і виділіть файл або папку, атрибути якого ви хочете змінити, натисніть на "Властивості" в стрічці провідника (також ви можете натиснути на файл або папку правою кнопкою миші і вибрати "Властивості" з контекстного меню).

3. У вкладці "Загальні" ви можете змінити атрибути "Тільки читання" і "Прихований", також ви можете натиснути на "Інші", щоб змінити додаткові атрибути файлів.

4. Додаткові атрибути: файл готовий для архівування; дозволити індексувати вміст цього файлу на додаток до властивостей файлу; стискати вміст для економії місця на диску; шифрувати вміст для захисту файлів. Після зміни потрібних атрибутів натисніть на "ОК".

 Змінити атрибути файлів у командному рядку

1. Відкрийте командний рядок: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть зі списку "Командний рядок".

2. Щоб побачити всі доступні атрибути - введіть команду  attrib /? і натисніть клавішу Enter. Частина з них:

R Тільки читання.

A Файл готовий для архівації.

S Системний.

H Прихований.

3. Якщо ви хочете додати атрибут якогось файлу - потрібно використовувати команду  attrib + R місце знаходження та ім'я файлу.  Наприклад, файл для якого я хочу змінити атрибути знаходиться в папці C: \ Users \ Aleks \ Download \ і ім'я його paymentInstructions.pdf, щоб додати йому атрибут "Файл готовий для архівації" - потрібно ввести команду  attrib + AC: \ Users \ Aleks \ Downloads \ paymentInstructions.pdf  і натиснути клавішу Enter.

4. Якщо ви хочете прибрати атрибут файлу - потрібно використовувати команду attrib -R місце знаходження та ім'я файлу . Наприклад, файл для якого я хочу змінити атрибути знаходиться в папці C: \ Users \ Aleks \ Download \ і ім'я його paymentInstructions.pdf, щоб прибрати його атрибут "Файл готовий для архівації" - потрібно ввести команду  attrib -AC: \ Users \ Aleks \ Downloads \ paymentInstructions.pdf  і натиснути клавішу Enter.

Змінити атрибути файлів в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell і виберіть його зі знайдених результатів.

2. В наявності є таке атрибути:

Archive

Hidden

Normal

ReadOnly

System

Щоб задати атрибут файлу - потрібно використовувати команду  Set-ItemProperty -Path C: \ Users \ Aleks \ Downloads \ paymentInstructions.pdf -Name Is ReadOnly -Value True  Як ви напевно вже зрозуміли виділене червоним потрібно замінити на свій шлях до файлу і його ім'я, а також на атрибут, який ви хочете додати.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂