Як додати загальний принтер в Windows 10

Якщо до вашого комп'ютера підключений принтер, ви можете зробити його загальним і друкувати на нього з інших комп'ютерів в мережі. У сьогоднішній статті розглянемо різні способи як можна додати загальний принтер в Windows 10.

Щоб підключитися до спільного принтера ваш комп'ютер повинен бути в тій же мережі, що і комп'ютер до якого він підключений. Загальний принтер повинен бути включений і вам потрібно знати IP адреса або ім'я комп'ютера, до якого він підключений.

Додати загальний принтер в параметрах

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Пристрої", з лівого боку виберіть "Принтери і сканери", з правого боку натисніть на "Додати принтер або сканер".

3. Натисніть на "Необхідний принтер відсутній у списку".

4. Поставте крапку біля "Вибрати загальний принтер на ім'я", введіть ім'я або IP адреса комп'ютера, до якого підключений загальний принтер (вводити потрібно \\ ip адресу \ або \\ ім'я комп'ютера \). Наприклад, до комп'ютера d1 підключений загальний принтер, ip адреса комп'ютера - 192.168.1.8, щоб додати на іншому комп'ютері цей загальний принтер - потрібно в поле "Вибрати загальний принтер на ім'я" ввести \\ d1 \ або \\ 192.168.1.8 \. Виберіть принтер і натисніть "Далі".

5. Вам запропонує встановити драйвера до даного принтера, натисніть на "Встановити драйвер". У деяких випадках драйвера потрібно завантажити і встановити самому.

6. У наступних вікнах натисніть "Далі" і "Готово". Загальний принтер тепер доступний на вашому комп'ютері, можете закрити параметри системи.

Додати загальний принтер в панелі управління

1. Відкрийте "Панель управління": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  control і натисніть клавішу Enter.

2.  З правого боку біля "Перегляд" виберіть "Дрібні значки", відкрийте "Пристрої та принтери".

3.  Натисніть на "Додавання принтера".

4. Натисніть на "Необхідний принтер відсутній у списку".

5. Поставте крапку біля "Вибрати загальний принтер на ім'я", введіть ім'я або IP адреса комп'ютера, до якого підключений загальний принтер (вводити потрібно \\ ip адресу \ або \\ ім'я комп'ютера \). Наприклад, до комп'ютера d1 підключений загальний принтер, ip адреса комп'ютера - 192.168.1.8, щоб додати на іншому комп'ютері цей загальний принтер - потрібно в поле "Вибрати загальний принтер на ім'я" ввести \\ d1 \ або \\ 192.168.1.8 \. Виберіть принтер і натисніть "Далі".

6. Вам запропонує встановити драйвера до даного принтера, натисніть на "Встановити драйвер". У деяких випадках драйвера потрібно завантажити і встановити самому.

7. У наступних вікнах натисніть "Далі" і "Готово". Загальний принтер тепер доступний на вашому комп'ютері, можете закрити панель управління.

Додати загальний принтер використовуючи PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell, натисніть на знайденому інструменті правою клавішею миші та виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2 . Використовуйте команду Add-Printer -ConnectionName "\\ Ім'я комп'ютера \ Ім'я загального принтера" або Add-Printer -ConnectionName "\\ IP адреса \ ім'я загального принтера".  Наприклад, потрібно підключитися до спільного принтера з ім'ям Canon MF4400 Series UFRII LT, який підключений до комп'ютера з ім'ям D1 і IP адресою 192.168.1.8 - щоб підключити на своєму комп'ютері загальний принтер використовуючи ім'я комп'ютера, до якого підключений загальний принтер, потрібно ввести  Add -Printer -ConnectionName "\\ d1 \ Canon MF4400 Series UFRII LT"  і натиснути Enter. Щоб підключитися використовуючи IP адреса - потрібно ввести  Add-Printer -ConnectionName "\\ 192.168.1.8 \ Canon MF4400 Series UFRII LT" і натиснути клавішу Enter.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂