Як зберегти закладки браузера перед перевстановлення

Дана стаття буде корисна тим хто зібрався перевстановити Windows, або хоче перевстановити браузер, перенести закладки на інший комп'ютер. Багато з нас збирають закладки сайтів в обране, а тут в один прекрасний момент злетіла Windows, або все жахливо тупить і ви її вирішили перевстановити, і все зібране за довгий час йде в буття. Щоб з вами такого не трапилося, і ваші закладки завжди були з вами - читайте статтю, в ній ми розглянемо найпопулярніші браузери, і різні способи зберегти закладки, або як тримати їх завжди під рукою.

1. Зберегти закладки Google Chrome;

2 . Зберегти закладки Mozilla Firefox ;

3. Зберегти закладки Opera ;

4. Зберегти закладки Yandex ;

5. Зберегти закладки Internet Explorer ;

Google Chrome

Синхронізація з обліковим записом Google :

Чим гарний Google Chrome - досить мати аккаунт Google і ваші закладки будуть з вами завжди на будь-якому комп'ютері!

  Створіть акаунт Google - дана дія вам дозволить синхронізувати закладки і паролі на будь-яких комп'ютерах. Крім цього у вас буде пошта на gmail, можливість працювати з play market, хмара для зберігання ваших даних і відкриття їх з будь-якого комп'ютера, і багато інших корисних функцій.

Якщо обліковий запис у вас є - зайдіть в браузер Google Chrome. При першому запуску вам запропонує ввести дані вашого профілю Google. Якщо цього не відбулося - відкрийте форму, введіть логін і пароль. Тепер все, що ви будете зберігати в закладки - буде доступно на будь-якому пристрої, де ви введете дані облікового запису Google. Простіше кажучи можна сміливо встановлювати заново Windows, потім встановити Chrome, ввести туди свій логін і пароль, і всі закладки підтягнуться. А можна підключити свій аккаунт на іншому комп'ютері і все закладки (паролі, історія, і т.д.) з'являться і там. Налаштування синхронізації закладок в браузері Google Chrome можна глянути або змінити тут.

За допомогою файлу Bookmarks

Якщо ви не хочете створювати аккаунт Google - є другий спосіб зберегти закладки Google Chrome перед перевстановлення:

1. Відкрийте Google Chrome і зайдіть в "Диспетчер закладок": натисніть клавіші Ctrl + Shift + O (або справа вгорі натисніть на три точки => виберіть "Закладки" => Диспетчер закладок => Організувати => Експортувати закладки в файл Html.

2. Вам запропонує зберегти файл з закладками, виберіть шлях збереження (якщо ви зібралися встановлювати заново Windows, то краще на флешку або в хмару), перейменуйте якщо вам не подобається назва, і натисніть на "Зберегти".

Щоб після переустановлення браузера підтягнути закладки - потрібно в тому ж диспетчері закладок вибрати "Імпортувати закладки з файлу Html" => вибрати файл який ви зберегли перед перевстановлення та натиснути "Відкрити".

Ваш профіль Google Chrome зберігається по шляху "C: \ Users \ ім'я користувача \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \".

Висновок:  є два способи збереження закладок в Google Chrome, але самий практичний -Створити облікового запису Google і підв'язати до вашого браузеру. Адже можливо завтра виїхавши за пару сотень кілометрів вам знадобиться сторінка з закладок на вашому комп'ютері, а ви просто ввійдете в хром під своє записом і відкриєте її.

Як зберегти закладки Mozilla Firefox

За допомогою файлу Bookmarks:

1. У відкритому браузері Firefox натисніть клавіші Ctrl + Shift + b (або справа вгорі натисніть на "Перегляд історії, збережених закладок та інших даних" => "Закладки" => "Показати все закладки")

2. З лівого боку виберіть "Всі закладки" => вгорі натисніть на "Імпорт та резервні копії" => Експорт закладок в HTML-файл.

3. Виберіть куди зберегти файл з закладками (найкраще на флешку або в хмару), назвіть його і натисніть на "Зберегти".

Щоб підтягнути закладки в новий браузер - виконайте перший пункт з інструкції вище, натисніть на "Імпорт закладок з HTML файлу" => виберіть файл з закладками і натисніть "Відкрити".

Синхронізація за допомогою пошти:

Синхронізація зручна річ, ввели логін і пароль в браузер  Mozilla Firefox,  і під час роботи з ним все закладки (паролі, історія і т.д.) будуть підв'язані до вашої пошти. Це дасть вам можливість відновити всі налаштування браузера на іншому комп'ютері, або після переустановлення браузера.

1. У відкритому браузері натисніть на три лінії справа вгорі і виберіть "Увійти в Синхронізацію" (як показано на малюнку). Натисніть на "Немає облікового запису? Давайте створимо".

2. Введіть адресу будь-якої своєї електронної пошти => придумайте і напишіть пароль для облікового запису Firefox => введіть скільки вам років і натисніть на "Створити обліковий запис".

3. На вашу пошту (введену в попередньому пункті) прийде лист з посиланням на підтвердження реєстрації, відкрийте лист => натисніть на посилання і після цього у вас в браузері з'явиться віконце з вибором параметрів синхронізації. Поставте галочки на потрібних налаштуваннях, натисніть на "Почати" Все, з цього моменту все закладки, паролі, історія (все, що ви вибрали в налаштуваннях), буде вам доступно на будь-якому комп'ютері, або після переустановлення браузера.

Ваш профіль браузера Mozilla Firefox знаходиться за адресою "C: \ Users \ ім'я користувача \ AppData \ Roaming \ Mozilla \".

Висновок:  у вас є два способи зберегти закладки в браузері Mozilla Firefox. Але найпростіший - синхронізація з поштою, закладки завжди під рукою в будь-якому місці земної кулі.

Як зберегти закладки Opera

Використовуючи синхронізацію:

1. У відкритому браузері зліва вгорі натисніть на "Opera" => Синхронізація.

2. Якщо ви раніше користувалися синхронізацією Opera - натисніть на "Увійти" => введіть логін і пароль, після цього всі дані синхронізуються. Якщо раніше ви не користувалися синхронізацією в "Opera" => натисніть на "Створити обліковий запис" => напишіть будь-яку свою електронну пошту, придумайте і напишіть пароль => натисніть на "Створити обліковий запис" => натисніть на "Синхронізація". Щоб налаштувати те, що ви хочете синхронізувати - в адресний рядок введіть opera: // settings / syncSetup і натисніть клавішу Enter.

Після синхронізації закладки будуть прив'язані до створеної вами облікового запису та якщо ви ввійдете під нею на іншому комп'ютері в "Opera" (або якщо переустановите браузер на своєму комп'ютері і ввійдете під раніше створеної обліковим записом) - все закладки підтягнуться.

За допомогою файлу Bookmarks:

1. У відкритому браузері натисніть на "Opera" => "Закладки" => "Експорт закладок".

2. Виберіть місце для збереження і натисніть на "Зберегти".

Щоб імпортувати з файлу збережені закладки - у відкритому браузері натисніть на "Opera" => "Закладки" => "Імпорт закладок і налаштувань" => біля "Звідки" виберіть "HTML-файл закладок" і натисніть на "Виберіть файл".

Виберіть файл зі збереженими закладками і натисніть на "Відкрити".

За допомогою розширення:

Також ви можете встановити розширення Bookmarks Import & Export і з його допомогою експортувати закладки в HTML файл або імпортувати їх з нього.

Ваш профіль браузер Opera знаходиться в C: \ Users \ ім'я користувача \ AppData \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable \ .

Висновок: є кілька варіантів збереження закладок, все нескладні і не вимагають від вас багато дій.

Як зберегти закладки Yandex

Налаштувати синхронізацію закладок Yandex :

Відкрийте браузер Yandex => зайдіть в меню (три лінії справа вгорі) => Синхронізація => введіть логін і пароль від вашої поштової скриньки Яндекс, якщо у вас його немає-натисніть на "Завести обліковий запис" => натисніть на "Увімкнути синхронізацію" => виберіть те, що ви хочете синхронізувати.

Все, тепер всі дані будуть прив'язані до вашої поштової скриньки і ви зможете відкрити свої закладки з будь-якого місця на планеті, головне пам'ятати свій логін і пароль.

За допомогою файлу Bookmarks:

1. Відкрийте "Диспетчер закладок", за допомогою кнопок Ctrl + Shift + O, або зайшовши в меню => Закладки => Диспетчер закладок.

2. Натисніть на "метод" => Експортувати закладки в файл HTML.

3.  Виберіть куди зберегти файл (краще на флешку, або в хмару) і натисніть "Зберегти".

Щоб підтягнути закладки з файлу після переустановлення браузера - потрібно зайти в "Диспетчер закладок" => Організувати => Копіювати закладки з файлу HTML "=> вибрати файл з закладками натиснути на" Відкрити ".

Ваш профіль Яндекс браузера зберігається за адресою C: \ Users \ ім'я користувача \ AppData \ Local \ Yandex \.

Висновок:  Найпростіше завести собі ящик яндекса і прив'язати його до вашого браузеру, після чого ви зможете підтягувати свої настройки на будь-якому комп'ютері і в будь-якій точці земної кулі. І звичайно ж зможете просто перевстановити Windows, встановити Яндекс браузер, ввести ваші дані, після чого підтягнуться всі налаштування.

Як зберегти закладки Internet Explorer

На жаль, на момент написання статті у мене не було доступу до Windows 8 і вище, там якщо ви входите під своїм обліковим записом майкрософт, то настройки  Internet Explorer  синхронізуються. А до 8ой версії Windows синхронізація не доступна, з цього зберігаємо закладки в файл Bookmarks.

1. Відкрийте Internet Explorer  => зайдіть в "Файл" зліва вгорі, якщо даного меню немає -натисніть Alt на клавіатурі і меню з'явиться => Імпорт та експорт.

2. Вам запропонує експортувати або імпортувати файл, ставимо галочку навпроти "Експортувати в файл" і натискаємо "Далі" (імпорт вам знадобиться коли ви захочете витягнути настройки браузера Internet Explorer з файлу).

3. Виберіть, що і куди ви хочете зберегти і натисніть "Далі".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях. Удачі Вам 🙂

Читайте також: Як відновити незбережений документ Word;

Як відновити віддалений файл: Повне керівництво;

Як відключити автозапуск зайвих програм в Windows