Відкрити порт в брандмауері Windows 10

У цій статті розглянемо як різними способами відкрити порт в брандмауері Windows 10.

Відкрити порт в брандмауері через панель управління

1.  Відкрийте брандмауер: один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть  firewall.cpl  і натисніть клавішу Enter.

2.  З лівого боку виберіть "Додаткові параметри".

3. Ви відкриваєте порт для вхідних та вихідних підключень? Вихідними називаються сполуки, що ініціюються локальним комп'ютером, вхідні - ініціюється віддаленим комп'ютером. Якщо вам потрібно відкрити порт для вихідних підключень - з лівого боку виберіть "Правила для вихідних підключень" і продовжуйте робити написане далі. Якщо вам потрібно відкрити порт для вхідних підключень - з лівого боку виберіть "Правила для вхідних підключень". З правого боку натисніть на "Створити правило".

4.  Поставте крапку біля "Для порту" і натисніть "Далі".

5.  Біля "Певні локальні порти" введіть порт, який ви хочете відкрити і натисніть "Далі".

6.  Поставте крапку біля "Дозволити підключення" і натисніть "Далі". Якщо ви хочете більше налаштувань для даного порту, вибрати кому дати доступ і т.д. - поставте крапку біля "Дозволити безпечне підключення".

7.  Виберіть для яких профілів мережі застосовувати правило і натисніть "Далі".

8.  Придумайте і напишіть ім'я для створеного вами правила, щоб в майбутньому легше було його знайти, також ви можете додати опис, що не є обов'язковим. По завершенню натисніть "Готово" і можете закривати брандмауер, правило створено і вже працює.

Відкрити порт в брандмауері використовуючи netsh

Netsh - консольна утиліта, яка дозволяє змінювати безліч параметрів, пов'язаних з мережею.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку введіть  cmd   => натисніть правою клавішею миші на "Командний рядок" і виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Щоб відкрити порт використовуйте команду  netsh advfirewall firewall add rule name = "Open Port 9996" dir = in action = allow protocol = TCP localport = 9996  Замість Open Port 9996 ви можете написати будь-яку назву для правила, замість 9996 в кінці команди напишіть номер порту, який потрібно відкрити.

Щоб видалити створене правило потрібно використовувати команду netsh advfirewall firewall delete rule name = "Open Port 9996" protocol = TCP localport = 9996

Відкрити порт в брандмауері використовуючи PowerShell

1.  Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку введіть PowerShell і виберіть його зі знайдених результатів.

2.  Використовуйте команду  New-NetFirewallRule -DisplayName 'Open 9996' -Profile 'Private' -Direction Inbound -Action Allow -Protocol TCP -LocalPort 9996

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂