Як скинути пароль облікового запису в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як скинути пароль локального облікового запису або облікового запису Майкрософт, якщо ви його забули і не можете увійти в систему Windows 10.

Скидання пароля локального облікового запису.

Якщо у вас є диск скидання пароля, про який ми поговоримо в кінці статті - то краще для скидання пароля скористатися ним. Але якщо його немає-нам потрібно включити вбудовану обліковий запис адміністратора або створити інший обліковий запис з правами адміністратора, і з її допомогою поміняти пароль потрібного облікового запису. Для виконання даної інструкції вам знадобиться флешка від 512 МБ або диск (підійде і Cd-R).

  Найпростіший спосіб скидання пароля описується в статті "Як скинути пароль в Windows" і ви його можете використовувати для локальних користувачів в Windows 10. Також нижче ми опишемо спосіб скидання за допомогою інсталяційного диска або диска відновлення.

1. Вам потрібен інсталяційний диск або диск відновлення, якщо немає ні першого ні другого - швидше буде створити диск для відновлення системи. Вставте флешку в комп'ютер, де немає проблем з входом => в рядку пошуку напишіть Створення диска і виберіть зі знайдених результатів "Створення диска відновлення" (якщо ви вставити не флешку, а диск і хочете з нього відновлювати пароль - в рядку пошуку пишіть не створення диска, а  recdisc  і натискайте enter).

2. Біля "Виконати резервне копіювання системних файлів на диск відновлення" галочки ставити не потрібно! Натисніть "Далі".

3. У доступних дисках виберіть свою флешку, після чого натисніть "Далі".

4. З флешки все буде видалено, якщо у вас там немає нічого потрібного - просто натисніть "Створити", якщо там є щось потрібне - спочатку кудись скопіювати всі, а потім натисніть "Створити".

5.  Натисніть "Готово", витягніть флешку.

6. Вставте диск або флешку в комп'ютер де потрібно скинути пароль і вимкніть його. Тепер потрібно включити комп'ютер і вибрати завантаження з флешки (диска), на деяких комп'ютерах Boot Menu (для вибору з чого завантажуватися) з'являється якщо ви при включенні комп'ютера натиснути клавішу Esc, на інших комп'ютерах потрібно натискати F11 при включенні. Якщо ви не знаєте яку клавішу натискати, щоб при включенні комп'ютера з'явилося вікно вибору пристрою для завантаження - знайдіть свій пристрій в інструкції Як увійти в BIOS і вибрати завантаження з флешки. Дуже часто при включенні комп'ютера пишеться, яку кнопку натискати, щоб з'явилося меню вибору пристрою. Коли потрапите в меню вибору, виберіть флешку (диск) і натисніть Enter.

7.  Якщо вибір зроблений правильно - перед вами виникне напис  press any key to boot from  і йтимуть точки, потрібно натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі, якщо ви не встигнете натиснути - почне завантажуватися встановлена Windows, і доведеться знову перезавантажувати комп'ютер і вибирати завантаження з диска (флешки).

8. Якщо ви використовуєте диск відновлення - за допомогою миші або стрілок на клавіатурі виберіть мову на якому ви хочете бачити інструкцію. Якщо ви використовуєте інсталяційний диск - коли з'явиться вікно, де буде написано "Встановити", натисніть клавіші shift + f10 (даними сполучення клавіш ви відкриєте командний рядок).

9. Виберіть "Пошук і усунення несправностей".

10.  Виберіть «Командний рядок».

Введіть команду  regedit і натисніть Enter (мова переключається клавішами alt + shift) => в розпочатому редакторі реєстру натисніть раз лівою клавішею миші на HKEY_LOCAL_MACHINE.

Зайдіть в «Файл» зліва вгорі і виберіть "Завантажити кущ».

Потрібно відкрити системний диск і зайти в папку \ Windows \ System32 \ config \ Навіть якщо у вас папка Windows була на диску C, то через командний рядок вона може бути на іншому диску, наприклад у мене знаходиться на С, а тут я її знайшов на диску E. тобто, вийшло, що у верхньому рядку відкрив E: \ Windows \ System32 \ config \ (ви ж можете відкривати кожен диск по черзі і коли знайдете папку Windows - відкрийте її => відкрийте в ній папку System32 => виберіть папку config)

В папці config  виберіть файл SAM  і натисніть «Відкрити».

У вікні, напишіть  REM_SAM  і натисніть «ОК»;

У редакторі реєстру перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ REM_SAM \ SAM \ Domains \ Accounts \ Users \ 000001F4  і відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші параметр (дивіться малюнок нижче).

Перейдіть в рядок 0038 і змініть 11 на 10  після чого натисніть «ОК» (поставте курсор перед 11 => натисніть клавішу del => введіть 10).

Закрийте редактор реєстру і командний рядок, у вікні натисніть «Продовжити».

Тепер коли завантажиться Windows 10 - ви зможете зайти під обліковим записом адміністратора, після чого поміняти пароль на потрібного користувача. Вибираємо зліва внизу "Адміністратор" і заходимо в систему.

У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) введіть команду  netplwiz і натисніть Enter.

У вікні "Облікові записи користувачів" виберіть обліковий запис, пароль якого потрібно скинути - натисніть на "Змінити пароль".

У наступному вікні введіть в двох полях новий пароль і натисніть "ОК". Якщо залишити поля порожніми і натиснути "ОК" - входити в обліковий запис можна буде без пароля.

Тепер можна відключити обліковий запис адміністратора скориставшись інструкцією "Як включити (відключити) вбудовану обліковий запис адміністратора в Windows 10".

Скинути пароль облікового запису Microsoft.

Якщо ви заходите в комп'ютер під обліковим записом Майкрософт і забули пароль на цей обліковий запис - її відновити набагато простіше ніж локальну.

1. Вам потрібно зайти з будь-якого комп'ютера на сторінку Майкрософт, ввести ім'я свого облікового запису і натиснути "Далі";

2. Натисніть на "Забули пароль";

3. Поставте галочку в полі "Я не пам'ятаю свій пароль" і натисніть "Далі";

4. Введіть літери і цифри, зображені на малюнку в нижнє поле і натисніть "Далі" (вводити потрібно великі літери - якщо вони на малюнку великі, і маленькі - якщо вони маленькі);

5. Вам запропонують різні варіанти перевірки вашої особистості, виберіть найбільш оптимальний. Якщо вибрати лист або смс і натиснути "далі" то вам прийде лист на вказаний ящик або смс на вказаний номер, після чого потрібно буде ввести з них цифри. Також якщо у вас немає доступу до пошти і телефону - виберіть "У мене немає цих даних".

6. Якщо ви вибрали лист або смс - в полі, що з'явилося нижче введіть бракуючі цифри телефону або букви поштової адреси і натисніть "Надіслати код";

7. Введіть код, який прийшов до вас в смс або поштою та натисніть "Далі";

8. Якщо у вас включена двокрокова перевірка, то потрібно буде пройти ще одну перевірку, вибравши інший спосіб отримання коду.

9.  Якщо ви ввели все коду правильно - введіть новий пароль у двох полях і натисніть "Далі";

10. Ваш обліковий запис відновлена! Можна закривати вікно і заходити в систему використовуючи новий пароль.

Якщо в третьому пункті ви вибрали "У мене немає цих даних", вам будуть задавати безліч питань: дату народження, додатковий поштову адресу, прізвище, ім'я, паролі які пам'ятаєте, які ви використовуєте продукти Майкрософт і т.д. Якщо дані будуть максимально наближені до дійсності - ваш пароль скинуть.

Скинути пароль локального облікового запису за допомогою дискети скидання пароля.

Даний спосіб допоможе тільки тим хто створив дискету скидання пароля ще до забуття його. Тобто наприклад ви знаєте, що часто забуваєте пароль - візьміть флешку і створіть дискету відновлення для цього облікового запису. Причому цю флешку ви зможете використовувати тільки для відновлення пароля цього облікового запису. Це можна сказати те ж саме, що записати свій пароль кудись на листочок і в майбутньому відшукати його. Загалом якщо у вас є флешка відновлення пароля:

1. Вставте флешку, яку ви використовували, коли робили дискету відновлення пароля;

2. Введіть будь-який пароль і натисніть Enter, після введення неправильного пароля натисніть "ОК", внизу з'явиться напис "Скинути пароль" - натисніть на неї;

3.  Відкриється майстер скидання паролів, натисніть "Далі";

4. Виберіть вашу флешку і натисніть "Далі";

5. Придумайте новий пароль => введіть його в поле "Новий пароль" та "Підтвердження" => натисніть "Далі";

6. Ваш пароль успішно змінений, натисніть "Готово" і увійдіть в систему використовуючи новий пароль.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи скидання пароля або є що додати - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂

Вам також може бути цікаво:

Як додати обліковий запис гостя в Windows 10

Як з облікового запису Майкрософт зробити локального користувача

Тимчасово блокувати комп'ютер, якщо хтось намагається вгадати ваш пароль