Як дізнатися MAC-адресу комп'ютера в Windows 10

Кожен мережевий адаптер в комп'ютері або в іншому пристрої має унікальний Mac-адресу, інакше його називають фізичну адресу. У сьогоднішній статті розглянемо як дізнатися MAC-адресу комп'ютера в Windows 10.

За допомогою Mac-адреси мережевий адаптер вашого пристрою спілкується в мережі. Тобто Mac-адресу відправляє пакети в мережу, і отримує пакети з мережі. Коли мережевий адаптер отримує пакет, він порівнює Mac-адреса призначення в пакеті з власним, і якщо адреси співпадають - пакет обробляється, якщо немає - пакет відкидається. Ми вже раніше розглядали як в будь-якому пристрої змінити Mac-адресу на потрібний, сьогодні розглянемо тільки як його дізнатися в Windows 10.

Як дізнатися Mac-адресу в командному рядку.

1. Відкрийте командний рядок: натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок".

2. Введіть команду  ipconfig / all  і натисніть клавішу Enter.

3. Ви побачите параметри всіх мережевих адаптерів вашого пристрою, за назвою знайдіть той, мас-адреса якого вам потрібно дізнатися і нижче нього навпроти "Фізична адреса" він буде написаний.

Як знайти Mac-адресу в налаштуваннях мережевого підключення.

1. Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

2. З правого боку біля "Підключення" натисніть лівою клавішею миші на активне підключення (також можна зайти в "Змінити додаткові параметри спільного доступу" і потім відкрити потрібне з'єднання з мережею).

3.  Відкрийте "Відомості".

4. Навпаки "Фізична адреса" ви побачите Мас-адреса обраного мережного адаптера.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂