Як почистити комп'ютер

При покупці комп'ютера він перший час літає, все запускається в одну мить (якщо звичайно не криворукий налаштовував його), а з часом все починає гальмувати.

Причин гальмування комп'ютера може бути дуже багато: віруси, переповнений жорсткий диск, шкідливе програмне забезпечення, велика кількість програм стартує разом з комп'ютером, безліч непотрібних програм на комп'ютері, вмирає жорсткий диск і багато іншого. У сьогоднішній статті поговоримо про різні способи почистити комп'ютер, щоб повернути йому швидкодію.

 Почистити комп'ютер від вірусів

Дуже часта проблема гальмування комп'ютера, і різних помилок в Windows - є віруси. І навіть, якщо у вас стоїть антивірус - це не гарантує того, що на вашому комп'ютері немає вірусів. Наприклад: не раз до мене зверталися з встановленим на комп'ютері антивірусом Eset, і доводили, що вірусів немає. Я в свою чергу заходив в процеси і в автозавантаження, і бачив зайві незрозумілі процеси споживають багато ресурсів, після чого сканував комп'ютер за допомогою дрвеб і знаходив купу вірусів.

Простіше кажучи, на всякий випадок скачайте Dr.Web CuteIt і перевірте комп'ютер на віруси!

Як почистити комп'ютер

Після перевірки видалити старий антивірус, і встановити новий, з безкоштовних раджу Panda Free Antivirus, його бази знаходяться в хмарі і його робота через це не гальмує комп'ютер, та й за час роботи з ним - проблем з вірусами не було.

Якщо вже зовсім все сумно, і віруси не дають запустити ніяку програму, раджу зробити системну флешку або LiveCD (скачати можна на будь-якому торрент, або на будь-якому сайті антивіруса, і записати образ на диск). Як записувати образи на диск, або зробити завантажувальну флешку, можна прочитати в статті. Далі, в біос вибрати спосіб завантаження комп'ютера з диска (або флешки), і провести лікування.

Прибрати зайві програми з автозавантаження

Майже кожна програма при установці додає себе в автозавантаження, і при включенні комп'ютера всі ці програми запускаються теж, що в свою чергу дуже гальмувати комп'ютер. Раджу прибрати все зайве з автозавантаження за допомогою команди msconfig (або диспетчера задавши в Windows 8 і вище), а все зайве - це майже все крім антивіруса 🙂

Як почистити комп'ютер

Видалити зайві програми, і почистити жорсткий диск. 

Переповнений жорсткий диск, теж може бути причиною гальмування комп'ютера. Якщо системний диск повністю забитий, а сусідні напівпорожні - все буде тупити і бажано почистити його, або збільшити за рахунок інших дисків.

Чистка жорсткого диска - це видалення всього непотрібного, тобто програм та ігор які не використовуються роками, фільмів колись викачаних щоб подивитися і забутих, або старих інсталяцій програм. Все з часом накопичується як на звалищі і захаращує комп'ютер, в свою чергу погіршуючи роботу комп'ютера все більше і більше. У чищенні комп'ютера може допомогти програма Ccleaner, або видалення програм в панелі управління. Читайте докладну інструкцію як почистити жорсткий диск, і слідуючи їй - ви звільните досить місця на комп'ютера, для його нормальної роботи.

Як почистити комп'ютер

Почистити браузер і повернути йому швидкодію. 

Дуже багато шкідливого програмного забезпечення встановлюється в браузері, яке змінює стартові сторінки, пошуковик і кругом викидає рекламу. Щоб позбавитися від зайвої в браузерах - потрібно перевірити ярлики на предмет зайвих посилань, розширення і програмне забезпечення. Тут потрібно попрацювати руками і запустити пару програм для перевірки вашого комп'ютера на небажане ПО, антивіруси часто не помічають шкідливе ПО яке лізе через браузери. Дотримуйтесь інструкцій статті "Як зробити браузер знову швидким" і через пів години у вас буде браузер як новий, так і зайве шкідливе програмне забезпечення буде видалено з комп'ютера.

Як почистити комп'ютер

зменшити анімацію

Якщо ваш комп'ютер старенький і погано тягне нові анімації Windows - можна прибрати або спростити оформлення Windows:

1.Нажімаем на "Комп'ютер" правою клавішею миші "Властивості";

2. З лівого боку вибираємо "Додаткові параметри системи";

3. У вкладці "Додатково" в "швидкодією" вибираємо "Параметри";

4. Вибираємо "Забезпечити найкращу швидкодію", або налаштовуємо за власним смаком.

Як почистити комп'ютер

Скинути ПК \ Переустановити Windows

Іноді самим простим і швидким способом почистити комп'ютер - є перевстановлення Windows, або скидання до початкових установок.

Якщо на вашому комп'ютері операційна система Windows 8, 8.1, 10 - ви можете скористатися стандартною функцією скидання системи, тобто натиснувши на одну кнопку ви отримаєте чисту Windows, під час скидання ви зможете вибрати зберегти ваші дані і настройки при цьому, чи ні.

Потрібно зайти в пуск і знайти Параметри (настройки) => Оновлення та безпеку => Відновлення => Повернути комп'ютер в початковий стан

Як почистити комп'ютер

в більш ранніх версіях Windows потрібно тільки заново операційну систему. Якщо у вас є образ системи попереднього стану, або встановлена  Reboot Restore Rx -  для відновлення первинного стану вікон скористайтеся ними.

Дефрагментація жорсткого диска 

Дефрагментація збільшує час життя і швидкість роботи вашого жорсткого диска.

Натискаємо Win + R  вводимо  dfrgui.exe  (якщо у вас Windows XP то  dfrg.msc ) => проводимо дефрагментацію потрібного томи (може зайняти тривалий час)

Як почистити комп'ютер

Почистити комп'ютер від пилу

Якщо вашому комп'ютеру більше року і вам здається, що він сильно гріється - можна почистити його від пилу. До речі перевірити температуру нагрівання можна в BIOS на вашому комп'ютері, або встановивши програми Aida64 або Everest, і зайшовши в датчики

Як почистити комп'ютер

Якщо він перегрівається пошукайте інструкцію чистки свого ноутбука, або дайте на чистку майстру. Якщо вирішили чистити самі - робіть все не поспішаючи, і без різких рухів 🙂

Щоб почистити комп'ютер, теж викличте майстра, або вимкніть його, зніміть бічну кришку, візьміть в руки щітку або пилосос - і видаляйте пил кругом де її побачите ...

Помирає жорсткий диск

Ще тупити комп'ютер може через те, що вмирає жорсткий диск, ви переустановили Windows - а все тупить і нічого не змінюється? Це один із симптомів, але - це дуже величезний пункт і буде про нього в окремій статті, ще один із симптомів - при кожному включенні проходить перевірка диска на наявність помилок. Можна завантажити програма Victoria і провести тест диска, по ньому буде зрозуміліше в якому стані знаходиться ваш жорсткий диск і може він бути причиною гальмування комп'ютера чи ні.

Як почистити комп'ютер

Даних варіантів для повернення швидкодії вашого комп'ютера, і для його чистки - вам вистачить з головою 🙂 Якщо є якісь доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂