Відключити (включити) Ножиці в Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як відключити (включити) інструмент ножиці в Windows.

Ножиці - інструмент в Windows дозволяє робити знімки різних областей екрану. Даний інструмент є в Windows 7, 8 і 10. Їх можна відкрити зайшовши в меню "Пуск" => Всі програми => Стандартні => і вибравши в списку "Ножиці" (також ви можете їх знайти через рядок пошуку, просто написавши в ній "Ножиці" і вибравши зі знайдених результатів). Ви можете відключити інструмент "Ножиці" в групових політиках або в редактор реєстру, або включити його, якщо хтось відключив його раніше. Є й безліч інших варіантів зробити знімок екрана, про них ми писали в статті "Як зробити скріншот в Windows".

Відключити (включити) Ножиці в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія Windows - переходите до другого способу.

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Відкрийте "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => "Компоненти Windows" => "Планшет" => "Стандартні програми".

3. Відкрийте "Заборонити запуск інструменту" Ножиці "", поставте крапку біля "Включено" та натисніть "ОК".

Тепер, якщо хтось спробує на вашому комп'ютері відкрити "Ножиці" - він побачить помилку "Не вдалося відкрити цю програму". Якщо ви хочете включити "Ножиці" - виконайте перший і другий пункт з інструкції вище, відкрийте "Заборонити запуск інструменту" Ножиці "" і поставте крапку навпроти "Не налаштовано" або "Відключено", після чого натисніть "ОК".

Включити (відключити) Ножиці в редакторі реєстру

Даний спосіб працює у всіх виданнях Windows. Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.  Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ TabletPC. Якщо в розділі Microsoft немає TabletPC - створіть його (натисніть на розділ Microsoft правою клавішею миші, виберіть "Створити" => Розділ => назвіть його TabletPC).

3. Натисніть на розділ TabletPC правою клавішею миші, виберіть "Створити" => Параметр Dword (32 біта) => назвіть створений параметр  DisableSnippingTool

4. Відкрийте параметр DisableSnippingTool, в поле "Значення" поставте  1 і натисніть "ОК", якщо ви хочете відключити інструмент "Ножиці". Якщо ви хочете його включити - змініть "Значення" на  0 і натисніть "ОК".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂