Чистий установка Windows 10 1607 на HP

У цій статті розглянемо повну інструкцію з картинками як створити настановну флешку або DVD, і як використовуючи їх виконати чисту установку Windows 10 збірки 1607 на пристрої HP.

Хоч ми і робили цю інструкцію на ноутбуці HP, але ви також з її допомогою можете встановити Windows 10 на будь-який комп'ютер.

Що потрібно для чистої установки Windows 10

1.USB флешка розміром 4 Гб, можна і більше, або чистий Dvd диск;

2.Подключеніе до мережі інтернет і комп'ютер на якому можна створити настановну флешку або DVD.

Це весь список, далі потрібно трохи терпіння і все у вас вийде 🙂

Рекомендації якщо ви перевстановлюєте Windows

Якщо ви тільки купили комп'ютер, на ньому немає ніякої важливої ​​інформації - пропускайте цей пункт. Якщо ж у вас даний комп'ютер давно, на ньому безліч потрібних файлів - потрібно зберегти дані перед перевстановлення, щоб нічого не втратити.

Якщо у вас кілька дисків на комп'ютері - перенесіть всю потрібну інформацію з системного диска (там де встановлений Windows, зазвичай диск С) на інший диск. Також можна зареєструвати собі хмарне сховище (хмара mail.ru, Google Диск, Яндекс Диск і т.д.) і скинути все потрібне туди. Запитайте "яку інформацію потрібно зберегти?" - найчастіше все потрібне на системному диску зберігається на робочому столі, скиньте всю інформацію з нього (якщо ви перевірили і там дійсно щось потрібне), також зайдіть в папки: "мої документи", "Зображення", "Завантаження" і подивіться є чи щось потрібне. Щоб зберегти закладки, паролі та налаштування браузера - скористайтеся інструкцією "Як зберегти закладки браузера, перед перевстановлення."

Створення інсталяційного USB або DVD

Перший спосіб: завантажити будь-яку збірку Windows 10 і зробити з нього установчу флешку або диск за допомогою утиліти від майкрософт.

Другий спосіб: завантажити утиліту від майкрософт, яку раніше використовували для поновлення з Windows 7 і 8 до 10. Дана утиліта сама скачує образ Windows 10 і створює установчу флешку, а якщо вам потрібно створити інсталяційний диск - то викачує iso Windows 10, а ви скачаний образ записуєте на диск.

Заходьте на сайт Майкрософт => натискаєте "Завантажити засіб зараз" => запускаєте скачаний файл.

У вікні виберіть "Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера" і натисніть "Далі".

Вибираєте зі списку мову установки, версію Windows і архітектуру, після чого натискаєте "Далі". Вибирати потрібно ту Windows, яка раніше вже була встановлена ​​на даному комп'ютері або ту до якої у вас є ліцензійний ключ, хоча навіть не активованої Windows 10 можна користуватися. До речі ще є способи оновити Windows 7, 8 і 8.1 до Windows 10 безкоштовно.

Якщо ви робите установчу флешку - підключіть її і в наступному вікні виберіть USB - пристрій флеш-пам'яті, після чого натисніть "Далі". Якщо ви хочете створити інсталяційний диск - виберіть ISO-файл і натисніть "Далі"

Якщо ви вибрали створення настановної флешки, то в наступному вікні виділіть її та натисніть "Далі", після чого почнеться процес створення і вам залишається тільки чекати.

Якщо ви вибрали ISO-файл - в наступному вікні виберіть куди його зберегти, щоб потім знайти і записати його на диск.

Після того як iso-файл завантажиться - вставте диск в привід => натисніть на завантажений файл правою клавішею миші та виберіть "Записати образ диска"

Установка Windows 10 1607 на HP

Після створення інсталяційного диска або флешки - вставляємо їх у комп'ютер, на який буде встановлюватися Windows => вимикаємо його і заново включаємо, відразу після включення натискаємо клавішу F9 на клавіатурі, щоб з'явилося Boot Option Menu (якщо у вас пристрій не компанією HP - знайдіть в інструкції , що натискати при включенні щоб вибрати завантаження з флешки на вашому пристрої) => в меню оберіть установчу флешку, або якщо ви встановлюєте з диска - CD \ DVD Rom => натисніть Enter.

Якщо ви встановлюєте систему з диска, то перед вами з'явиться напис "Press any key to boot from CD or DVD - натисніть Enter. Якщо ви встановлюєте з флешки - установка Windows 10 почнеться відразу і вам запропонує вибрати мову установки, формат часу і метод введення. за замовчуванням кругом буде обраний російську мову, після вибору натисніть "Далі".

Натисніть "Встановити".

Якщо у вас є ключ Windows 10 - введіть його і натисніть "Далі", якщо раніше така ж система була встановлена ​​і активована на цьому комп'ютері - нічого не вводьте, Windows після установки активується автоматично, просто натисніть "Пропустити".

Поставте галочку в полі "Я приймаю умови ліцензії" і натисніть "Далі". Звичайно якщо вам нудно, перед прийняттям можна її прочитати 🙂

У цьому вікні вибираємо "Вибіркова: тільки установка". Можна було б вибрати і "Оновлення" - але тоді стара система з безліччю мотлоху залишається на диску, а ми хочемо чисту установку, щоб все нормально працювало.

У вас запитає "Де ви хочете встановити Windows" - якщо на дисках немає нічого потрібного - виділяйте кожен по черзі і натискайте "видалити", а в наступному вікні підтверджуйте. Якщо у вас на диску D наприклад зберігаються потрібні вам файли - то видаляйте тільки зарезервовано системою і диск С (ви ж зберегли все необхідне з системного диска? А то так ви видалите всю інформацію на ньому). Диск С зазвичай містить стару систему і позначається як розділ 2, в будь-якому випадку ви ж пам'ятаєте приблизно обсяг кожного диска? Ось за обсягом і можна на крайній випадок зрозуміти який і де диск.

Натискайте на "незайняте простір на диску" і виберіть "Створити" => вкажіть розмір для системного диска і натисніть "Застосувати" (бажано не менше 100 ГБ).

Коли ви будете створювати перший розділ - вискочить попередження, що система створить додатковий розділ для системних файлів, натисніть "Так".

Також в цьому вікні з залишився незайнятого простору ви можете створити інші диски або зробити це після установки системи. Виберіть розділ для установки Windows і натисніть "Далі"

Розпочнеться установка, комп'ютер буде періодично перезавантажуватися, просто чекайте.

Вам знову напише ввести ключ продукту, якщо ви його ще не вводили раніше. Тут також можна натиснути "Зробити пізніше", якщо така ж Windows 10 раніше була активована на цьому комп'ютері. Якщо не було такої системи раніше на цьому комп'ютері, то ви зможете користуватися всіма функціями Windows 10, але в налаштуваннях вам будуть нагадувати, що система не активована.

У наступному вікні вам запропонує підключитися до доступної мережі інтернет, виберіть вашу мережу або щоб підключитися пізніше натисніть на "Пропустити цей крок"

Тут знову два варіанти, використовувати стандартні настройки конфіденційності або налаштувати їх зараз. Зараз можна натиснути "Використовувати стандартні параметри", а в майбутньому їх поміняти або натиснути "настройка параметрів" і налаштувати все зараз. Якщо ви залишите все як є - нічого страшного не трапиться 🙂

За допомогою перемикачів відключайте непотрібне, наприклад навіщо Майкрософту дані про те, що я ввожу з клавіатури? Після вибору параметрів натискайте "Далі"

Виберіть "Цей комп'ютер належить мені" і натисніть "Далі"

Введіть ваш обліковий запис Microsoft, якщо вона у вас є і натисніть "Далі". Дана обліковий запис буде використовуватися для входу в Windows 10. Якщо у вас немає облікового запису Майкрософт - ви її можете створити, натиснувши на "Створіть її" або створити локальну обліковий запис натиснувши на "Пропустити цей крок"

Якщо ви вибрали створення локального облікового запису, то напишіть ім'я користувача (яке буде використовуватися для входу в Windows), придумайте пароль до створюваної облікового запису і в наступному полі введіть пароль повторно => натисніть "Далі".

Все, Windows 10 встановлений, можна приступати до установки програм і драйверів. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂