Як видалити те в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи видалення томи в Windows 10.

Коли ви видаляєте тому, замість нього з'являється вільне місце на диску і ви його можете використовувати, щоб розширити інший том або створити новий. Перед видаленням томи рекомендується переглянути весь його вміст і якщо там є щось потрібне - скопіювати на інший диск.

Видалити тому в управлінні дисками

1. Відкрийте управління дисками: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші і з меню виберіть "Управління дисками" (або в рядку пошуку введіть команду diskmgmt.msc і натисніть клавішу Enter).

2. Натисніть на те, що потрібно видалити, правою клавішею миші та виберіть "Видалити том".

3.   "Видалення томи знищить всі дані на цьому томі. Перед видаленням заархівуйте всі дані, які ви хочете зберегти. Хочете продовжити?", Натисніть "Так".

Видалення томи в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (адміністратор)".

2. Введіть команду  Diskpart  і натисніть клавішу Enter => введіть команду  list volume  і натисніть клавішу Enter. Зверніть увагу на номер тому, який ви хочете видалити. Наприклад, нам потрібно видалити диск F, після введення команди list volume ми побачили, що це "Том 4".

3. Введіть команду  select volume №  та натисніть клавішу Enter (№ потрібно замінити на номер тому, який ви хочете видалити). У нашому прикладі номер томи  4 , значить команда буде виглядати так  select volume 4

4. Введіть  delete volume  і натисніть клавішу Enter.

Коли напише "Том успішно видалений" можете закрити вікно командного рядка.

Видалити тому в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - написати в рядку пошуку PowerShell, на знайденому результаті натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  Get-Partition  і натисніть клавішу Enter. Відкриється список томів, запам'ятайте букву тому, який ви хочете видалити.

3. Введіть команду  Remove-Partition -DriveLetter "буква томи"  і натисніть клавішу Enter (замість "Буква томи" поставте букву того томи, що потрібно видалити). Наприклад, нам потрібно видалити тому F,  значить команда буде виглядати так  Remove-Partition -DriveLetter "F"

У Вас запитає "Ви дійсно хочете виконати цю дію?", Натисніть  y на клавіатурі і Enter, щоб підтвердити видалення томи.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂