Чи не друкує принтер? Пошук та усунення несправностей принтера на ПК з Windows

Працюючи в підтримці корпорації з численною кількістю філій, під час дзвінків я десятки разів на день чув слова "у мене не друкує принтер, що робити?". Є безліч причин через які принтер перестає друкувати, і в сьогоднішній статті опишемо основну частину їх, розпишемо як усунути неполадки принтера.

Колись дзвонить мені співробітниця:

-Саша, у мене не друкує принтер, що робити ?;

-А що написано на екрані принтера ?;

-Пише "мало тонера, замініть картридж", так що робити ???;

І буквально через секунд 5 починає сама сміятися 🙂. Проблема була зверху, всього-то тонер закінчився ... Так часто буває, ми не помічаємо дрібниць, і сьогодні постараємося помітити ті дрібниці через які принтер не друкується.

Найперше: як кажуть "вимкни і включи", багато перезавантажують комп'ютер якщо щось не працює, а ви спробуйте вимкнути і заново включити принтер. Не допомогло? - йдемо далі 🙂

Перевірте екран стану принтера

Якщо у вас принтер з екраном, на ньому може бути написано: потрібна заміна картриджа, або у вас застрягання і потрібно знайти застряглий листок (витягнути його), або взагалі може екран темний, тобто принтер не включений, а може помилку писати і по ній можна знайти причину проблеми в інтернеті.

Чи підключений принтер?

Якщо ви відправляєте на друк документи, але нічого не відбувається - перевірте підключення принтера. Від принтера йде два кабелі, один до розетки, інший до комп'ютера. Обидва ці кабелю перевірте вставлені вони нормально чи ні, можна перекрутити (тобто витягнути їх і заново вставити). Якщо в харчуванні ви впевнені, і на принтері горять лампочки, то шнур йде до комп'ютера можна спробувати підключити в інший кінець USB, буває що якийсь із USB входів перестає працювати, а буває, що і сам кабель від принтера до USB вмирає.

Щоб зрозуміти, чи бачить комп'ютер принтер чи ні - зайдіть в диспетчер пристроїв:

1 . У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду devmgmt.msc і натискаємо клавішу Enter.

2 . Якщо в "Інших пристроях" є ваш принтер - значить потрібно встановити на нього драйвера. Тобто знайти сайт даного пристрою, знайти по моделі драйвера і встановити їх. Детальніше як знайти драйвера для невідомих пристроїв у диспетчері пристроїв.

3 . Якщо "Інших пристроїв" немає - шукаємо встановлений принтер. За замовчуванням пристрої принтера приховані, але щоб їх побачити заходимо в "Вид" => "Показати приховані пристрої".

4 . Якщо в "Інших пристроях" принтера немає, і пункт "Принтери» не з'явився - значить потрібно спробувати поміняти USB роз'єм або шнур від принтера в комп'ютер, також може бути проблема з самим роз'ємом на принтері. Якщо пункт "Принтери" з'явився, але все одно не друкує - йдемо далі.

Перевірте принтер за замовчуванням

Якщо на даному комп'ютері встановлювався не один принтер, то ваш принтер може не стояти за замовчуванням і всі виведені документи можуть відправлятися на якийсь відключений принтер. Якщо ви не встановлювали інші принтера - все одно потрібно перевірити даний пункт, адже Windows ставить додаткові принтера сам, і відповідно інші принтера можуть бути за замовчуванням:

Windows XP: Пуск => Принтери і факси (або Пуск => Налаштування => Принтери і факси);

Windows 7: Пуск => Пристрої та принтери;

У Windows XP, 7 - на принтері за замовчуванням стоїть галочка, якщо на вашому не варто - натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Використовувати за замовчуванням". Зверніть увагу, що принтера з якими немає зв'язку (вони відключені) світліші, а робітники - більш контрастні.

Windows 8, 8.1, 10: в пошуковому рядку вводимо "Пристрої та принтери", вибираємо їх зі списку.

на принтері за замовчуванням стоїть галочка, якщо на вашому не варто - натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Використовувати за замовчуванням". Зверніть увагу, що принтера з якими немає зв'язку (вони відключені) світліші, а робітники - більш контрастні.

Ще один спосіб встановити типовим принтер в Windows 8, 8.1, 10: Параметри (в 10 знаходяться в Пуск, в 8.1 з правого боку панель "параметри комп'ютера") => Пристрої => Принтери і сканери => вибираємо потрібний принтер лівою клавішею миші і натискаємо "Використовувати за замовчуванням"

пробна друк

Як і в попередньому пункті, зайдіть в "Принтери і сканери", знайдіть свій принтер і натисніть на нього правою клавішею миші => у вікні, виберіть "Властивості принтера" => у вкладці "Загальні" виберіть "Пробна друк"

Якщо принтер друкує - значить потрібно шукати проблему в додатку з якого ви друкуєте, швидше за все вибраний не той принтер для друку в додатку. Тобто в тому додатку з якого ви не можете роздрукувати - виберіть "Друк" (Ctrl + P клавіші друку майже у всіх додатках) і подивіться який принтер обраний, виберіть той, що ваш за замовчуванням (той який друкував пробну сторінку).

Якщо принтер не друкується - значить потрібно шукати причину в самому принтері. Робимо наступні пункти

Перегляд черги друку

Також як і в пунктах вище потрібно зайти в "Пристрої та принтери" і відкрити ваш принтер подвійним клацанням миші (або натиснути правою кнопкою миші і вибрати "перегляд черги друку"). Тут ви побачите всі документи які пущені на друк, буває так, що документ величезний і тут відбувається його буферизация (тобто у вікні буде показано, що йде завантаження документа на друк в%, коли завантажитися - почнеться друк). Ще може бути, що якийсь із документів в помилку, можна натиснути на нього правою кнопкою і перезапустити, або видалити. Ще в принтері може бути вибрано "Призупинити друк". Також в даному вікні ви можете видалити всі завдання, відновити друк.

перевірте папір

Якщо у вас немає екрану, давайте дивитися, що ще за причини відмови принтера можуть бути. Наприклад: немає паперу, або можливо папір зажувало - потрібно витягнути картридж і подивитися на предмет застрявання кругом, з усіх боків принтера. Ще може не брати папір, але ви про це почуєте, якщо принтер починає друкувати і намагається взяти папір, але у нього нічого не виходить, після кількох спроб з'являється помилка. Як боротися з тим, що не бере папір? Найчастіше дана проблема через забруднення тонером, тобто потрібно витягнути картридж і почистити всі від тонера, включаючи той механізм який захоплює папір. Чистити можна щіткою, серветкою, тієї ж папером але складніше.

Перевірте тонер або чорнило

Найчастіше якщо закінчується тонер (або чорнило) - ви бачите бліду печатку, але все ж - якщо чорнило (або тонер) закінчилися повністю, то принтер може перестати друкувати. Якщо у принтера є екран - про те, що потрібно замінити картридж буде написано там, якщо екрану немає - найпростіший спосіб вставити запасний картридж, немає запасного? - найчастіше утиліти які встановлюються разом з принтером вказують на кількість тонера. У кожного принтера свої утиліти і їх можна знайти в Пуск - Всі програми, або спробувати натиснути в "Пристрої та принтери" на свій принтер правою кнопкою => зайти в "Властивості" і пошукати вкладку з контролем чорнила.

Ще, якщо у вас принтер 3 в 1, тобто МФУ, можна спробувати ксерить документ, якщо Ксерокс - з тонером все добре.

Якщо після всіх цих процесів принтер не почала друкувати - це може бути апаратна помилка, і краще звернутися за допомогою.

Якщо забув щось, або у кого-то є доповнення, питання - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂