Як записати GIF з екрану Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як можна записати екран свого комп'ютера в GIF анімацію.

Можна комусь годинами пояснювати куди натиснути, щоб зробити певні дії, а можна виконати все на своєму комп'ютері і записати всі ці дії в анімацію GIF, після чого переслати даний файл за потрібне людям, щоб вони побачили коротку відео інструкцію і змогли повторити все самі. На даний момент є безліч програм для запису відео з екрану, а також для створення анімації, ми ж розглянемо одну з них.

 Записати GIF з екрану Windows за допомогою Gif Screen Recorder

Gif Screen Recorder проста безкоштовна утиліта, яка не навантажує вас рекламою і дозволяє записати частину або весь екран, після чого відредагувати записане і створити GIF.

Переходимо на сторінку завантаження Gif Screen Recorder і натискаємо на  gifrecordersetup.exe , щоб завантажити інсталяційний файл. Дана програма буде працювати у всіх версіях Windows, єдине, що для її роботи потрібен NET Framework 4.0, який автоматично буде встановлений, якщо його немає в системі.

Запустіть завантажений файл gifrecordersetup.exe.

Натисніть "Next".

Поставте крапку в поле "I Agree" та натисніть "Next".

Виберіть шлях для установки, або залиште той який є і натисніть "Next".

Ще раз натисніть "Next".

Натисніть "Close".

Запустіть програму, якщо її немає на робочому столі - її можна знайти в меню "Пуск" => Всі програми.

Перед Вами з'явиться рамка, яка позначає область, яку ви будете записувати.

Зліва вгорі цієї рамки є кнопки запис, пауза, зупинка запису і довідка. Праворуч від довідки (знак питання) є доступні розміри рамки, ви можете вибрати будь-який розмір записуваної області. Ви можете взяти рамку і перетягнути в будь-яке потрібне місце екрану, тобто натискаєте лівою клавішею миші на вікно програми Gif Screen Recorder і не відпускаючи ліву клавішу тягнете мишу в потрібному напрямку, коли виберіть оптимальну область записи - відпустіть ліву клавішу.

Справа вгорі ви можете вибрати глибину кольору і частоту кадрів, від них буде залежати на скільки чіткі будуть знімки і на скільки велика анімація на виході.

Наприклад нам потрібно записати вікно "Параметри", виставляємо потрібний розмір Gif Screen Recorder, щоб червона рамка захоплювала все вікно параметри і натискаємо "Start".

Робимо якісь дії і в кінці натискаємо "Stop". Не забувайте, що ви можете також натиснути на паузу або ще раз натиснувши на Start перезаписати розпочате.

Після натискання на "Stop" перед вами виникне вікно з вибором місця для збереження отриманої анімації. Напишіть назву для GIF файлу, виберіть місце для збереження і натисніть "Зберегти".

Після збереження вам запропонує кілька варіантів подальших дій: перший "Open the gif animation in the editor" - для редагування вийшла анімації нам потрібно натиснути на даний пункт; друге "Open the gif animation in a browser" - звичайний перегляд анімації, яку ви тільки що створили; Open the folder containing the gif file "-відкрити папку в якій знаходиться створена вами анімація;

"Start new recording" - запис нової анімації; "Nothing" - нічого не робити, просто закрити програму. Ми вибираємо першим!

З правого боку сама анімація, з лівого боку кадри за часом. Ви можете подивитися кожен кадр натисканням по ньому лівою клавішею миші і прибрати зайві.

Можна прибирати як кілька кадрів відразу, виділивши їх за допомогою клавіші shift і стрілки, після чого натиснути вгорі вікна "delete image" (також можна натиснути клавішу delete на клавіатурі), або вибрати один непотрібний кадр лівою клавішею миші, після чого натиснути "delete image ".

Щоб в цьому ж вікні переглянути отриману анімацію, натисніть на значок "Show Animation".

У верхньому вікні є кнопки зберегти і зберегти як, виберіть потрібне щоб зберегти отриману анімацію.

Також верхнє меню дозволяє додати будь-яке зображення в анімацію, натисканням по значку "Add image".

За допомогою верхнього меню ви можете відредагувати будь-який кадр з анімації, вибравши потрібний кадр і натиснути на значок "Edit image".

Зображення відкриється в Paint.

Натиснувши на значок експорту ви зможете конвертувати анімацію в avi, змінити розміри анімації та багато іншого.

Ось, що у мене вийшло:

Величезний плюс програмою Gif Screen Recorder, дуже простий в установці, не нав'язує зайвих програм при установці, не показує ніякої реклами, що не ліпить рекламу на кінцевому результаті (як роблять багато інших) і відмінно виконує свою роботу! На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або просто є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂